nehty a vlasy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alis
2617 příspěvků 27.03.07 15:46
nehty a vlasy

nevíte někdo jak navrátit pevné a silné nehty a vlasy? Co chybí ve výživě? V čem by se mohl dotyčný prvek vyskytovat? Nabízí se vápník a hořčík, ale je to všechno? A v jakých potravinách je obsažen právě hořčík?
Děkuji všem !!!

Reakce:

HelcaK
960 příspěvků 27.03.07 16:03
Nehty a vlasy

Ano, může to být nedostatek hořčíku - ten se vyskytuje v mandlích, sóje, luštěninách, ovesných vločkách, syrové zelenině a ovoci, melase. Tělu se má dodávat nikoli izolovaně, ale zároveň s vápníkem (2 díly vápníku a 1 díl hořčíku)(denní dávku vápníku pokryje 1 ČL mletého máku, 100g tvrdého sýra, 2 PL sezamových semínek, 300g květáku…), s vit. B6 (obilné klíčky, otruby, ořechy, droždí, med, luštěniny, zelenina, brambory, pohanka, melasa, zelí, mrkev) a lecithinem.
Dále může být na vině nedostatek Zinku (prý velmi časté) - obsahují ho semena dýně, naklíčená pšenice, otruby, houby, melasa, bílé fazole, droždí, rýže natural, čočka, zelenina, ovoce, cibule. ALKOHOL NIČÍ ZINEK!
A ještě pomáhá Křemík - semena, otruby, kopřiva, podběl, zelenina, ovoce, černý chléb, přeslička, ovesné vločky. Nejlépe se doplní přesličkovým čajem - 1 PL přesličky rolní na 750 ml vody, 20 min mírně vařit a pak 10 minut louhovat. Popíjet po doušcích během dne.
z knihy léčitelky Marie Hrubé

esmeralda
4813 příspěvků 28.03.07 02:26
Nehty a vlasy - Alis,

nepochybuji o tom že zdravé vlasy, nehty a pleť závisí na dobré výživě.
Velikou roli tady ale také hraje dědičná predispozice.

Moje vlasy jsou sice husté, ale suché. To řeším tak, že si občas do vlasů vmasíruji mandlový olej, zabalím a nechám působit jak dlouho to jen jde. Pak se musí vlasy samozřejmě dobře umýt.

Nehty jsem měla vždy slabé. Bohužel manuální práce je úhlavním nepřítelem hezkých nehtů.
Před časem jsem ale objevila něco nového.
Neznám přesný název, je to takové leštítko na nehty. Má několik různých povrchů. Přišlo to i s návodem. Princip spočívá v tom, že používáš od nejdrsnějšího povrchu po nejjemnější (který nehty krásně vyleští). Ten hrubý povrch ale vyhladí rýhy v nehtech které údajně zeslabují celou strukturu nehtu.
Nakonec použiji na nehty olivový olej (ale myslím si že je úplně jedno jaký olej se použije) aby dodal pružnost a vláčnost.

Na závěr bych snad jen dodala že to mám osobně vyzkoušené a nikdy před tím jsem neměla tak silné a trvanlivé nehty.

Labužník marus02
58 příspěvků 28.03.07 08:14
Neni to jen problem po zimě?

Alis, a nemáš tento problém vždy v zimě? Já jsem vypozorovala, že vždycky v zimě a brzy na jaře se mi vlasy dost zhorší. Vypadají jako bych je hodně často vysoušela horkým fénem, což sámo není pravda. A nehty mám hnusný a ruce suchý a popraskaný:( ale naštěstí fakt je, že s teplým počasím se vždy všechno srovná do parády:) …a přitom v létě trápím vlasy častějším mytím, sluncem… přesto vypadaj lépe. Takže- možná je to suchým vzduchem v bytě? Anebo je to tím, že v zimě piju hodně víno, zatímco v létě pivo? :)) …jinak vitaminy nic nezkazíš. Mě v lékárně doporučili Panthenol v kapslích, tak uvidíme…

Alis
2617 příspěvků 28.03.07 08:24
dámy, slečny, paní,

všem děkuji za odpověď
Helčo, pokusím se zařadit do jídelníčku tebou vyjmenované potraviny, pokusím se nakoupit vitamíny a čaje dle tvých rad. Uvidíme, jestli to bude mít nějaký významný efekt.
Byla bych ráda, protože podle dispozic i minulých let jsem, Esme, měla vlasy a nehty vždy velmi silné a pevné. byla to moje radost.
Ani roční období mi, Maruš, nebránilo mít drápky silné a dlouhé podle mých momentálních představ.
Dnes mám nehty kraťounké a roztřepené (jak jsem na ně byla zvyklá, neumím bez nich dokonce spoustu věcí dělat :-) )
Panthenolu věř, kdysi jsem ho brala, vlasy rostly jako o život :-)

Jenofefa
1315 příspěvků 28.03.07 11:44
Nehty

Před časem jsem zjistila, že se mi nehty lámou, ať se dotknu čehokoliv - třeba vypínače, konečky se třepí. Nakoupila jsem křemík, hořčík, vápník v tabletách a hle, problém se vyřešil. Pomohlo to. Co mne trápí teď, jsou podélné rýhy na nehtech. Někde jsem se kdysi dočetla, že příčné rýhy znamenají akutní onemocnění (neduh), podélné naopak chronické onemocnění nebo nedostatek. Ale nevím, jaké onemocnění, čeho nedostatek. Leštítko na broušení nehtů mám a používám, koupila jsem si dokonce nějakou leštící pastu a takové udělátko na leštění nehtů. Po provedené manikúře jsou nehty krásně hladké, ale jak dorůstají, tak jsou zase plné rýh. Nevíte jak na to, aby rostly hladké?

lydia
1227 příspěvků 28.03.07 13:46
Jeno,

neduh to není. To bys musela mít více příznaků, např. padání vlasů atd. Je to buď nedostatek vlhkosti. To znamená více pít, používat hydratační krém, nebo je to způsobeno častým namáčením rukou ve vodě s přídavkem nějakého prostředku. Moc ty rýhy ale nelešť, aby sis neporušila častým broušením povrch nehtu. Já si dělám častěji olivový zábal. Koupila jsem v lékarně takové bavlněné rukavice, večer ohřeju trochu olivového oleje, může se přidat i trochu citronové šťávy, namažu ruce, natáhnu rukavice a nemohu nic dělat . Stačí 1 hodina. Platí to i na polámané nehty. Kdo si nehty lakuje, a potom používá odlakovač, ať použijte také olej na nehty. Já jsem si koupila nedávno Silicium Balsam. Trochu se mi nehty zlepšily, ale potřebuje prý to asi 6 měsíců. Také prý jsou dobré Schüßler soli, ale v tom nemám zkušenosti.
Taky jsem zjistila, že se mi nehty lámou hlavně v zimě, v létě ne.

Labužník janat02
33 příspěvků 02.11.07 19:57
mořské řasy

Zkus si dát do jídla větší množství sušených mořských řas. Tím větším množstvím myslím třeba tak půl hrsti těch usušených černých nudliček. Uvidíš zázraky především s nehty.

marmelada
1643 příspěvků 04.11.07 00:31
chléb

Někde jsem četla, že příčinou špatných nehtů může být konzumace pouze celozrnného pečiva, resp. vynechání žitného chleba z jídelníčku. Mé kamarádce se stav nehtů zlepšil, když zařadila zpět občas do jídelníčku běžný chléb.

Alis
2617 příspěvků 08.11.07 13:24
radikální zlepšení

Milé slečny a paní, milí všichni… chvíli jsem se řídila mnohými vašimi radami, pak jsem si ale uvědomila, že se mé nehty rapidně zhoršily po loňské operaci, kdy jsem vyloučila ze svého pitného režimu Magnesii (minerální voda s vysokým obsahem hořčíku). Vrátila jsem se k ní a po cca dvou měsících mé nehty zvoní na klávesnici :-) Už zase ťukám nehty a nikoli bříšky prstů…

Sylvie
2302 příspěvků 08.11.07 13:27
Díky za toto téma

Jsem ráda, že někdo toto téma otevřel a děkuji za mnoho příspěvků. Sama mám děsné potíže s nehty, teď se to určitě zlepší.

zlata
1200 příspěvků 10.12.07 23:28
nehty vlasy

Zdravím všechny…,

ale jak jsem se dnes dozvěděla…, když jsem si tak ležela na kosmetickém lehátku…za VŠÍM je nedostatek vody v těle, musela jsem dát paní kosmetičce za pravdu. Vlastně cokoliv je na těle je spojeno s vodou a tak pokud chceme být, no řekněme ve formě, tak VODA ,VODA, VODA…(od 65 kg 3litry denně)

esmeralda
4813 příspěvků 11.12.07 05:40
Zlato,

tři litry? To bych strávila zbytek života na toaletě…

zlata
1200 příspěvků 11.12.07 08:29
Esme

zdravím k protinožcům, no když si představím dvě plné petky také mě pojímá hrůza, ale na druhou stranu je to příjem všech tekutin za den, tak to se dá. Já měla asi tak litr, někdy ani to ne a to je opravdu málo. Měj se hezky

Alis
2617 příspěvků 11.12.07 09:16
Zlato a Esmeraldo,

tři litry tekutin piji denně NEJMÉNĚ, většinou vypiji až čtyři a půl. Možná vás jímá hrůza, ale je to jen síla zvyku. Bohužel, Zlato, v příjmu tekutin se mi kvalita nehtů nezměnila ani o půl procenta, za to je mi daleko lépe co se týče dobrého pocitu, energie, témeř žádné únavy apod. A věřte mi, Zlato i Esmeraldo, že na toaletě nestrávíte o mnoho více času… Důležité je pít průběžně, po celý den, po malých částkách, pokud možno ne pozdě večer bezprostředně před spaním. Chápu, že pro lidi, kteří jsou v terénu, je to trochu problém, pro ty, kteří se pohybují povětšinou v kanceláři či doma, v místnosti, prostě v dosahu toalety, to není žádný problém. A pokud se, Esmeraldo, pohybuješ v prostředí, kde bývá i v zimě nejnižší teplota okolo dvanácti stupňů (a to ještě píšeš, že výjimečně), jinak se klidně teploty vyšplhají přes čtyřicítku, myslím, že čtyři litry tekutin by měly být v podstatě normou… Asi bych nedoporučovala změnit pitný režim ze dne na den na tento objem tekutin, ale postupné navyšování udělá vašemu tělu moc dobře… To je aspoň má zkušenost. Zdravím vás obě!!!!

maketa
3 příspěvky 11.12.07 17:33
Biosil

Jestli můžu doporučit přípravek z lékárny, tak je to rozhodně BIOSIL PLUS. Nechci, aby to znělo, jako reklama, ale mě pomohl, jako nic jinýho. A není předražený třeba jako Viaderm (60 tabletek stojí asi 50 korun). Obsahuje křemík, zinek, kyselinu pantothenovou a biotin (vit.H).

Sylvie
2302 příspěvků 11.12.07 20:45
Maketo

Maketo, diky za tip. Teď před Vánocemi se mi nechce moc utrácet a mlsně si ty přípravky v lékárně obhlížím. Sama mám problémy s nehty atd.

Sylvie
2302 příspěvků 11.12.07 20:51
Souhlasím s Alias

Naučila jsem se také pít denně 3 litry vody ( z toho je to litr čistícího čaje) a mám díky tomu více energie a také lépe hubnu. Piju po malých dávkách (čtvrt litru). Někdy zapomenu pít a to se pak na energii projeví velmi.

DanaJ
1136 příspěvků 03.01.08 13:07
Vlasy a nehty

Já se hlásím do klubu píčů. Nejlepší je si do práce pořídit půllitrový hrnek a ono to pak rychleji odsejpá. Udělám si vždycky čaj a popíjím. Takové hrnky v práci vypiji tak 3-5 a doma určitě ještě jeden. Ale je tu jeden probléme, na nehty a vlasy to nezebírá. Souhlasím s tím, že chybí nějaký prvek.
Nehty mám pevné, ale někdy se lámou. Lámavost se zlepšila tím, že jsem si přestala mazat na chleba margaríny a používám převážně pomazánkové máslo a obyčejné máslo, někdy i sádlo. Do jídla používám panenský olivový olej, na tepelné úpravy máslo, sádlo a kvalitní oleje né panenské.
Na nehty také pomohlo né zábaly ani nějaké speciální přípravky, ale prachobičejné jemné masírování nehtového lůžka vždy po vykoupání, kdy je kůže rozpařená i s obyčejným tělovým mlékem nebo nějakým obyčejným masážním olejem nebo jakýkoliv za studena lisovaný.
Na vlasy jsem ještě nic nevymyslela, tak asi zkusím ještě ty olejové zábaly. Vlasy meju přírodní kosmetikou bez SLS a silikonů, takže ani umělí lesk nedodávám.
JO SLYŠELA JSEM, ŽE VLASŮM NEDĚLÁ DOBŘE NA LESK KRAVSKÉ MLÉKO A VÝROBKY Z NĚJ. ..jídelníček sem tam proložím ovčími nebo kozími produkty. ..ale úplně se to nahradit nedá. Už jsem zkoušela i koží máslo, famózní.
Užívám Biomin 60 (kalcium, hořčík, fosfor a jiné stopové prvky). Zkusila bych přidat ZINEK.

zlata
1200 příspěvků 04.01.08 23:44
mléko

tak já tedy mléko skoro vůbec nepiju, ale ty vlasy mám stejně „furt“ blbý, tak v tom to asi nebude, ale s tím množstvím tekutin jsem dala za pravdu všem, pokud málo piju mám problém i s ledvinami (třeba jen takové pitomé otoky nohou, rukou atd.) a o kůži a nehtech ani nemluvím. Tak snad nakonec budu muset za prakťoušem. Třeba máte některá z Vás něco pod palcem…, je pravda, že se člověku k felčarovi moc nechce aby náhodou atd.
Ale všechno stopro vyzkouším, všem přeji stále hezký večer

jolana
5065 příspěvků 05.01.08 10:56
Dievcata,

najlepsi multivitamin je naklicena psenica asi tak 15-20 cm dlha a bud sa vystavi ale sa podava ako salat alebo petrzelka…navyse pomaha chudnut.Staci si dat rano poharik alebo salatik a mate energie na cely den…viete aku srst maju zajaciky ak su krmene zelenou psenickou? Takisto chlorofyl telicko-zazivaci a traviaci system krasne vydenzifikuje a posilni…Tieto info som si nevycucala z prsta, pouziva sa v alternativnej medicine aj pre male deticky , ktore si ju pestuju napr. v kokosovych orechoch a same kazde rano nastrihaju a odstavuju… ..dalsia dolezita vec je, ze taka fajnova huspeninka z bravcovych noziciek… poobhryzat kosticky a stehienka az do kosti tak ako davno konzumovali nasi predkovia vam doda potrebny kolagen pre telicko…kolagen sa neprijma kozou ako sa vam to napr. snazia nahovorit kozmeticke firmy. Su to len zbytocne vyhodene peniaze…aj kolienka vas budu posluchat a nebudu boliet …a pohyb..pre zeny nad 30-35 rokov je pre spravne telo fungujuce po vsetkych strankach dolezity pohyb na cerstvom vzduchu aspon! pol hodinku rychlejsia chodza a cez den! hoci je slniecko pod mrakom nebojte ono si vas najde…

Meduzice
1 příspěvek 13.05.17 14:17

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s Forcapilem? V lékárně mi ho doporučili na padání. Zkoušela jsem různé zábaly, výživy, Biosil, Donna hair, bohužel mi nic z toho nepomohlo. Četla jsem si nějaké zkušenosti a prý je ten forcapil dobrý. Zkoušeli jste ho někdo??

Dadulee
1 příspěvek 15.05.17 17:33
:-)

Já jsem ho brala po porodu v době největšího padání. Do 2 měsíců bylo po problému. Zkus také dbát na správnou životosprávu, je dobré si i udělat 1× do měsíce vlasový zábal- např.: med, vajíčko a olivový olej. Budu držet palce :-)

Teritucnak
1 příspěvek 16.05.17 16:45

Holky a pomohl Vám i s růstem? Vlasy jsem měla vždy řidké, vyzkoušela jsem už nějaké doplňky stravy (levnější i dražší), ale žádný výsledek to nepřineslo. Píší, ** že „stimuluje růst nových vlasů“. Kdyby to fungovalo, tak bych do toho šla. Edit admin - odstraněn odkaz

Marquetka
3 příspěvky 17.05.17 22:18

Musím už taky něco vyzkoušet, všude kam se hnu, tak po mě zůstane tuna vlasů…:/ divím se že ještě nejsem plešatá

boxerka123
3 příspěvky 27.11.17 20:35

Beru doplněk stravy kolagen forte a musím říct, že celkově se mi spravily jak vlasy, tak i nehty a i kůže není tak suchá :-)

viktorie12345
4 příspěvky 28.11.17 18:54

A jaký máš ozkoušený? Můžeš mi to sem napsat?

Sammy5
8 příspěvků 25.12.17 21:23

Holky, přidávám svůj tip na zlepšení kvality vlasů a nehtů. Už jsem toho brala hodně a všechno zklamalo :( Nicméně jsem našla kapsle, které mi opravdu zabraly - ** Doporučuji, za zkousku stojí :) Samy budete překvapeni :)

Edit admin - odstraněn odkaz

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz