Náplň do torty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kvietinka
24 příspěvků 05.06.05 20:26
Náplň do torty

Ahojte, mám jeden problém. Chcem upiecť mame tortu, no ona neznáša všetko, čo je z mlieka. To znamená, že nemôžem použiť na naplnenie a ozdobenie torty ani maslo ani šľahačku. Neviete niekto nejakú tortu bez masla a bez šľahačky ? Asi mi nič nezostane, len ju naplniť džemom .

Reklama

Reklama

Reakce:

Lassienka
409 příspěvků 05.06.05 21:31
Kvietinko,

já mám s mlékem taky problém, tak to kamufluju, jak můžu… Přidala jsem Ti do receptů dort - Duna s třešněmi. Je to možnost, jak udělat zajímavý dort ale úplně jinak.

Kvietinka
24 příspěvků 06.06.05 11:37
Lassienko,

tá torta môže byť fakt dobrá. Určite ju najbližšie vyskúšam.
No naši budú mať budúci rok 30.výročie svadby, tak som im chcela upiecť svadobnú tortu (poschodovú) . Preto hľadám vhodnú náplň. Môžno sa inšpirujem tým, že do cesta dám čerešne a jednotlivé poschodia budem spájať lekvárom.

Labužník TinaH02
46 příspěvků 06.06.05 17:31
Kvietinko,

a co nejaka napln na zpusob pudinku? tam to mleko vadi taky?

Kvietinka
24 příspěvků 06.06.05 18:39
Puding

Bohužiaľ áno. Nemá rada nič mliečne. To je na zlosť !!!

penda
4752 příspěvků 06.06.05 20:11
a co takhle...

jen piškotový korpus upečený v takové té „talířové mělké formě“ nebo koupený hotový a nahoře ozdobený ovocem a želatinou? Z ovoce se dá krásně poskládat i číslovka, pokud je to k narozeninám, či z jahod srdíčko vyplněné třeba jiným druhem ovoce…hezky to vypadá a navíc je to osvěžující a velmi lahodný zákusek…

marmelada
1643 příspěvků 07.06.05 18:52
pařížský krém?

to by nešlo? Hodně čokoládový? Nebo je to tak, že nesnáší (tedy netráví - alergie) mléko? V tom případě bych zkusila náhradu - Vitalineu, tak je rostlinného původu a je chutná.

Scarlet02
577 příspěvků 07.06.05 19:13
...

Kvietinko a co tak Sacher? Já mám vyzkoušený od Oetkera a je skvělý. Na Labužníku budou určitě taky

Kvietinka
24 příspěvků 07.06.05 20:09
Beznádej

Ono je to hrozné, ale mama má v hlave zafixovaný odpor k akémukoľvek výrobku z mlieka (v mladosti jej dali zjesť nasilu koláč, ktorý už nebol veľmi čerstvý ), no nielen z neho. Nechce nič, čo sa podobá maslu. Teda ani tie rastlinné.

Florentyna
439 příspěvků 15.06.05 13:32
Kvietinko,

vzpomněla jsem si, že jsem kdysi pekla dort, který tvořil klasický piškotový korpus, sněhové bezé a ovocný pudink vařený z vody. Peklo se to tak, že se nejprve připravila spodní polovina korpusu, krátce zapekla, pak se na ni dala sněhová hmota a dopeklo se. Totéž se provedlo s horní polovinou a obě se pak spojily tím vodovým ovocným pudinkem. Chutnalo to skvěle, když budeš chtít, někde najdu přesný recept.

Kvietinka
24 příspěvků 15.06.05 17:54
Flo,

znie to dobre. Keď nájdeš recept, daj vedieť.

suma
114 příspěvků 25.09.05 13:26
Dort bez mléka.

Dort: 220 g cukr, 3 g kakao, 9 g krupice, 3 střední jablka, 4 žloutky, 4 - 5 bílků. Cukr, kakao a žloutky utřít, přidat nastrouhaná oloupaná jablka, krupici a sníh z bílků. Vymazaná a vysypaná forma, zapéci v předehřáté, pak zmírnit.
Krém: svařit hrnek vody, hrnek cukru, šťávu z 1 citronu, 1 žloutek, 1 vanilkový puding. Vychladit. Utřít 250 g másla a postupně přidávat uvařenou směs. Množství stačí na jedno rozříznutí dortu i na povrch.
Pod krém na řezu dávám ještě pikantní džem a na krém ovoce - čerstvé nebo kompotované.

elena02
27 příspěvků 25.09.05 17:27
...

A co takhle Nutela nebo Nugeta?

Kvietinka
24 příspěvků 25.09.05 20:02
Elenka,

že ma toto nenapadlo ?! Ďakujem, ďakujem…

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 27.09.05 14:56
nutela / nugeta

a neobsahují mléko?

Kvietinka
24 příspěvků 27.09.05 15:51
Lucianka,

Bohužiaľ ani mlieko . Skôr som myslela na nejakú ovocnú plnku, neviem.
Ty si myslela asi niečo na spôsob pudingu, však ?

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 29.09.05 14:53
Kvietinka

me zaujalo, ze Ti elena nabizi na napln Nutelu nebo Nugetu, ac mas napsano, ze nesmi byt nic z mleka. Proto jsem se jen podivila…

elena02
27 příspěvků 29.09.05 19:53
lucianko!

Myslím, že i kdyby v Nutele-Nugetě bylo mléko, nemuselo by to vadit, pokud to maminka Kvietinky nebude vědět. Jak jsem to já pochopila, tak ona nemá alergii na laktozu, ale spíš nějakej psychologickej blok. Tak jí to složení prostě neprozradíme. Psst

Kvietinka
24 příspěvků 29.09.05 20:23
Nutela

čo sa týka Nutelly, je to v podstate ako čokoláda. Aj v nej je sušené mlieko. Myslela som skôr klasické krémy zo šľahačky, masla, prípadne pudingy. To už nie. (ani nevie, o čo prichádza, nie ? ) Prečo musí byť taká rozmaznaná ?

Florentyna
439 příspěvků 30.09.05 14:41
Kvietinko,

nevím, zda jsi to postřehla, před nějakou dobou jsem ti sem psala recept na nemléčný dort . Třeba ti to pomůže…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz