Náplň do ořechů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

andyw
91 příspěvků 26.11.06 16:32
Náplň do ořechů

Máte někdo dobrou náplň do plněných ořechů, která také dlouho vydrží? Prosím nabídněte. Děkuji

Reakce:

zlata
1200 příspěvků 26.11.06 17:36
...

Já dělám už léta jen tenhle krém. Většinou je ale z dvojnásobné dávky, část nechám neobarvenou a hned jsou dva krémy při jedné práci.
Jestli už je tady úplně stejný, tak mi nebijte, nechtělo se mi hledat.

3 celá vejce
24 dkg krystalu
18 dkg másla
1 lžíce kakaa

Vejce + cukr šleháme nad párou do zhoustnutí, to trvá asi 30 minut. Mělo by to být husté jako med, nebo raděj víc. Potom musíme vymíchat do studena (ve studené vodě ).
Máslo a kakao utřeme do pěny a pak opatrně přidáváme studený základ z vajec a cukru. Dá se přidat i lžíce rumu, pro navonění, jen se musí do hotového přidávat velmi opatrně, aby se krém nesrazil.

Je to sice pracný krém, ale opravdu moc dobrý i dlouho vydrží.

Dobrou chuť

buraci
1136 příspěvků 26.11.06 19:07
Ze Salka

U nas mely velky uspech tyhle ořechy . Vzhledem k tomu, ze nadivka neobsahuje vejce, tak vydrzi skutecne dlouho. Ale u nas stejne tyhle orechy zmizely za par dni.

pekarka
410 příspěvků 26.11.06 20:32
Náplň nejen do ořechů

Tento problém jsem řešila také a nechtěla jsem žádný krém, ale aby to dlouho vydrželo a nakonec jsem udělala tohle : 100 g mletých ořechů, 90 g moučkového cukru s 1 vanilkovým cukrem a asi 5 lžic rumu. Pak se mi to zdálo málo vazké a tak jsem přidala trochu meruňkové marmelády a náplň byla moc dobrá. Tím jsem spojila jak ořechy tak linecká kolečka, které jsem omočila v čokoládě a navrch čtvrku vlašského ořechu.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz