Napěnění mléka na cappuccino

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

buraci
1136 příspěvků 08.09.07 15:06
Napěnění mléka na cappuccino

Tak přátelé, i k nám do našeho venkovského domečku dorazila mašinka na espresso. Espresso z toho vypudim slušné, ale co se mi nedaří, je napěnění mléka na cappuccino. Pustím trysku, ponořím ji do mléka, kroužím a…nic. Mléko se za chvilku začne vařit, ale pěna nikde. Koupila jsem si speciální mléko na cappuccino z Kunína a jsem z toho taková nějaká přešlá. Nevím, jestli jsem levá já nebo je chyba v přístroji… Prosím poraďte, kde dělá soudružka chybu… Díky.

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 08.09.07 18:26
Buraci,

zkus to podle Italů , u načtení videa chvíli počkej, pomaleji se načítá.

buraci
1136 příspěvků 08.09.07 18:51
Diky moc

Uz jsem trochu pokrocila, vypada to, ze problem bude spocivat v RTFM. Ale na video kouknu, to bude zajimave.

lydia
1227 příspěvků 09.09.07 15:25
buraci,

určitě nejsi levá, ani není chyba v přístroji. Chyba je jenom v tom, že si každý myslí, že mu tryska nastříká hustou pěnu. Tryska ti zředí mléko,trochu ho napění, ale tuhou pěnu ti neudělá. Jsou kávové automaty, např. od Saeco, nebo Jura, ke kterým si můžeš dodatečnou nádobku na „dělání“ pěny zakoupit. Já mám Saeco Talea, ke které se dá tzv. milk island zakoupit, za asi 85 euro. Já jsem si koupila u Tchibo tento šlehač na mléčnou pěnu . Jsem s ním velmi spokojená. Udělám s ním tuhou pěnu ze studeného, nízkotučného mléka jako ze šlehačky. Za 2 minuty! Hlídej si nabídky u Tchiba a kup si ho, budeš opravdu spokojená. Jinak ti pomůže jenom mixér.

buraci
1136 příspěvků 09.09.07 16:45
Lydie

Diky moc za tip. V Tchibu pomerne casto nakupuji, tak si to pohlidam, ta nadobka se mi moc libi. On byl problem hlavne v tom, ze asi nemam jeste ten spravny grif, jak to mleko aspon trochu napenit. Ale dneska uz se mi povedla pena, ze mi malem utekla z konvicky, tak snad to pujde.

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.07 20:54
Napěnění mléka ...

ty mašinky na pěnu z mléka neznám, vystačím si s malým vrtítkem na baterie, ale to mléko musí být jen vlažné, ne horké, to bych pěnu neudělala. Ale to jsem Ti asi moc nepomohla.

Yavanna
87 příspěvků 10.09.07 11:16
taky jsem to řešila

Doma se mi pěna vede jen za následujících podmínek:

• kovová nádoba na mléko, spíš širší než vyšší
  • tryska k nádobě pod úhlem 45 stupňů
    V práci našlehám mléko kdykoli a bez problémů. Akorát když má těsně před pravidelným čištěním, nevede se to.
    Přičítám to vyšší moci

buraci
1136 příspěvků 10.09.07 12:47
Yavanno

Zatim jsem zjistila, ze nadoba resp. jeji tvar hraje zrejme docela velkou roli. Idealni je konicka konvicka, dole siroka, nahore uzsi, podobne mivaji v barech. Bohuzel u nas jsem ji zatim nevidela prodavat. Ale nasla jsem, ze Tescoma zacla pro nas zoufalce delat napenovatko - slehatko na mleko v nove rade Fizzy.

DanaJ
1136 příspěvků 10.09.07 16:48
Já šlehám Zepterem:

Já používám ruční ponorný mixér s plochým kulatým mírně šikmým kotoučkem. Nádobu mám ouzskou a vyšší. Šlehám studené mléko (kapučíno neochladí a je s tím méně práce). Presovač nemám.
Dolejc koukni na šlehací kotouč.

Yavanna
87 příspěvků 11.09.07 14:54
Ještě dodávám,

že dnes jsem si kupovala cappuccino u Tchiba a paní se s tím moc nemalovala. Konvici s mlékem držela rovně, dvakrát v ní míchla lžící a hotovo. Pěna by se dala krájet, jak byla hustá!
Jinak nejlepší pěna se mi vede, když použiju robůtek na frappé. Ale elektrický, ne to vrtítko na baterky, co se prodává třeba v Ikee.
A konečně poslední poznatek. Občas si pěnu zasypávám kardamomem nebo skořicí. Jakmile jsem něco z toho přidala do mléka, už se nikdy neušlehalo

buraci
1136 příspěvků 12.09.07 20:10
Yavanno

Jo v Tchibu jsem taky videla, ze s tim netrapi, ale tam maji asi jine masiny, nez ma vetsina z nas doma. Ale snad jsem to definitivne prostrelila, vcera jsem jako posledni moznost odsroubovala ventil a procistila ho spendlikem a pak uz to slo. Ventil byl asi napul nepruchodny uz od zacatku zrejme jeste z vyroby, protoze mleko mi neslo napenit uz pri prvnim pouziti. Dekuji vsem moc za rady, doufam, ze budou ku prospechu i dalsim novopecenym majitelum pressovacu.

Ifanka
94 příspěvků 11.10.07 14:54
...

Vlastní zkušenost: zá:,–(ně nízkotučné méko, pak se udělá tuhá pěna jako ze šlehačky! Vysoká nádobka jako např. u automatu Saeco a propařovat odzdola nahoru, trvá to pár vteřin! Ahoj

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz