Nápady na zdobení dortů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Apolena
94 příspěvků 12.09.02 06:46
Nápady na zdobení dortů

V novinových stáncích se objevilo mimořádné vydání Praktické ženy. Stojí 45,– Kč a je v něm spousta /vydavatel tvrdí, že 50/ nápadů, jak nazdobit dorty. Nejsou tam žádné zvláštní recepty, jen základní těsta. Zato je časopis plný fotek a u každé je popis, jak dané dortové zdobení „vytvořit“. Některé jsou opravdu moc vydařené a netváří se ani složitě.
Mrkněte na to, je tam spousta inspirace

Reklama

Reklama

Reakce:

petra1
86 příspěvků 09.10.02 03:26
Zdobení dortů

Časopis jsem si koupila, opravdu některé kreace jsou vydařené. Já teda dělám dorty tak, že mám jeden opravdu dobrý, osvědčený recept a krémy dodělávám samozřejmě nastavované pudinkové, většinou s ananasem a do druhé části zamíchám granko. Ne kakao, ale granko. Děcka to mají raději. A dorty peču takové, že moje švagrová (krásně maluje) mi vždycky na pečicí papír namaluje motiv: psa, mašinku, panenku, medvěda, slona, teletubies a já potom, upeču vrstvu korpusu na plechu, na ještě horký přišpendlím ten nákres a nožem ho vyřežu. Takto upeču většinou tři plechy a potom to spojím a nazdobím, buď marcipánem, který nabarvím potravinářským barvivem, nebo prostě citronem s cukrem, který rovněž nabarvím. Takže vždycky vytvoříme dort, který si to které dítě přeje a přitom nejsložitější na tom je to poslední dokreslení. My potřebujeme, protože jsme velmi rozvětvená rodina skutečně velký dort, protože jinak musíme vždycky ještě něco dalšího dopékat a tak je postaráno.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz