Nápad šíleného magora.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zlomax
426 příspěvků 17.03.10 12:06
Nápad šíleného magora.

Jen tak se nudím a čučím na obrazovku svého notebooku. Už pár dní mne pronásleduje jedna myšlenka a živena mou nenažraností se nechá dál rozvíjet. Nakažen jedním nejmenovaným filmem hodlám provést pokus s vařením. Ale to jen do té doby, než zapojím internet a nabourám se na stránky jistého Labužníka. Další kdo zraní mé ego je kalkulačka. No jen počítejte se mnou.

Takže k dnešnímu dni je číslovka u receptů 31 713.

V bláhové naději jsem si řekl 2 recepty denně.

To je tedy pouze 15 856,5 dní.

Což děleno 365 je 43,44 roků nebo let!

A v tu ránu si v duchu řeknu jediné. Ty vole takhle dlouho tady nebudeš ani náhodou. A jdu to redukovat na nějaká přijatelnější čís­la.

Tak znovu započnu u té šílené číslovky 31 713. Občas se zde napíše názor, že některé recepty jsou zdvojené. A jsem na docela přijatelném čísle 15856,5.

Dobře tak dám tři denně ať nežeru! A je to? 5285,5 dní!!

Cože? Fakt je to 14,48 roků!

Jsem snad opravdu magor? Tohle není normální a bláhové nadšení jde k šípku. Jo a to jsem si ještě jen tak z blbosti dal jen 100 korun na recept!

To mám jako za ty roky prožrat jen 3 171 300 korun? Plus mínus nějaké ztráty za zvorané jídlo a tím to zaokrouhluji na 3,5 melounu.

Tak to teda sorry. Nápad mě přešel a celá Jůlinka ať jde někam. Já jdu do kuchyně namazat si chleba se sádlem a s cibulkou. Krize nekrize snad se můžu jednou plácnout přes kapsu ne.
Jo a krásný den všem.

Reakce:

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.10 12:11
To by tě zabilo...

I Jůlinka toho měla po roce plné kecky!

Nero
297 příspěvků 17.03.10 19:56
Milý Zlomaxi,

Pán už dávno přišel na to, že lidský život je příliš krátký na to, aby člověk ochutnal všechny dobroty. A co bych měl říkat já, pes. Jestlipak na tom nejsou lépe ti, co si vystačí s repertoárem vepřo-knedlo-zelo, smažený řízek, svíčková, sekaná a guláš. A co psi, co v životě neochutnali nic jiného než granule

Sylvie
2302 příspěvků 17.03.10 22:05
Zlominine

Milý zlomaxi, máš podobné úmysly jako já. Taky jsem se nechala unést Julií
Teda ale na recepty na Labu jsem ani nepomyslela. Jen jsem doma vybírala kuchařky, které by mohly…no, né, na film by to nebylo, ale tak trochu si zblogovat, že…

zlomax
426 příspěvků 18.03.10 07:16
Moji milánkové,

Teda já prapůvodně čekal nějakou podporu. Jenže Mánek společně s Nerouškem mě pošlou do kolen rovnou. A Sylvie chce hrát sama za sebe. A co teda zapojit všechny Labužníky! Na jak dlouhý sraz by to vydalo?
No podle dnešního počtu receptů a přihlášených to vypadá takto:
31716 receptů : 16767 Labužníků = 1,89 jídla na každého.
To znamená, že za dva dny by se to dalo zvládnout.
V tom tady máme jedno velké ALE. Vlastně né jedno, ono je jich víc.
Ale, jak dokázat nahnat všechny registrované na sraz?
Ale, jak a kde je ubytovat? Tak velký prostor nenajdeme ani náhodou.
Ale, jak zajistit přísun ingrediencí na jedno místo?
Ale, jak zajistit dostatečně velikánskou kuchyň?
Tak tohle vzdávám, i když byla to krásná představa. Poznat všechny najednou i ty z bohatého západu. Z dalekého zámoří či z národů různých. Ty ze všech koutů domácích. Prostě jeden velký „Seasons in the sun“ plný dobrot.
Pa všem a krásný den!

pepicek
1309 příspěvků 21.03.10 11:27
mě se to líbí ...

… jenom potřebujeme víc Julč. Když by se do toho zapojilo pětset Jůlií, tak by to vycházelo na jedno jídlo týdně po celý rok, což by (když opomineme recepty jako je velbloud) nemělo ani narušit rodinný rozpočet, ani nikoho uštvat. Notabene by se recepty protřídily a ještě by přibylo spousta reálných fotek, což by byla pecka.

Recepty by vylosoval počítač, každá Júlie by měla právo až 20% přidělených receptů odmítnout ( taková sedmička v prší, vymění se za nový recept), u receptu by se mohlo zároveň vyznačit, že ho už má některá Julča přiřazený a tudíž můžeme očekávat komentáře (měly by třeba jinak barevné pozadí a v rohu nápis PROJEKT JULIE). V diskuzním fóru by pak projekt dostal svoje svébytné místo, kde by se všechny zúčastněné Júlie mohly podělit o dojmy z realizace, které se netýkají přímo receptu.

Pokud se tady ozve čtyřicetosm podobně šílených prvojůlií, tak to do srazu technicky připravim

johnmirow
74 příspěvků 21.03.10 15:45
Zlomaxi, idem do toho s tebou :)

a vzdy spravim z toho ktoreho receptu aj verziu 2, aby som sa aj ja najedol

ester
288 příspěvků 21.03.10 16:44
...

taky se hlásím............
jedna verze pro labužníky a jedna pro sebe ................to mi jde.......

zlomax
426 příspěvků 22.03.10 09:17
Tak to je masakr.

Já to tady rozvedu jako neproveditelnou věc. A oni se najdou šílenci co to rozeberou a dají tomu nějakou formu. Pepane! Pak je tady druhá sorta šílenců, co neví do čeho se hrne. Ester a John! Teď čekám na další šílence co s tím provedou. Jen doufám, že z toho nebude seriál: Sejdeme se u! Nebo snad: Julinka večeří s?

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.10 10:10
I když je mi naprosto jasné do čeho jdu,

protože jsem si to už jednou užil při psaní kuchařky, tak pokud se jedná jen o 56 receptů za rok, jdu do toho taky.

Zlý maxíku, proč myslíš, že z toho bude seriál „Sejdeme se na Vlachovce, Júlinko?“ ???

gmp
1603 příspěvků 22.03.10 10:14
Žádnej špenát

Já bych klidně zvedl ruku, ale to bych vás, hoši a dívky nesměl znát. V momentě jak se přihlásim, dostanu samý špenát. A jak známo, jedině bez špenátu je život krásný. Miloš

Frantiska
927 příspěvků 22.03.10 11:03
:)

tak pokud je to jeden recept tydne, tak do toho bych sla taky :)

johnmirow
74 příspěvků 22.03.10 12:32
ja viem

do coho sa hrniem a poviem ti, ze ten tvoj napad je skvely … … uz sa tesim a za ten napad by si mal byt vyfoteny pred cervenou zastavou a nastupenou rotou !!!

Milosku, nemusis sa bat, vsetky spenatove recepty (ak by si ich nahodou dostal) si potom mozeme vymenit, ja by som to navaril, pre TEBA

Sylvie
2302 příspěvků 22.03.10 13:52
Další Julča

Taky se hlásím k šílencům

pepicek
1309 příspěvků 22.03.10 19:44
Pro ty z Vás, kteří nevědí o čem je řeč

tady to všechno začalo

http://www.labuznik.com/…m_posts2.php?…

zlomax
426 příspěvků 22.03.10 20:06
A kdo za to může?

PEPÍČEK!

johnmirow
74 příspěvků 22.03.10 20:30
ta fantasticka

kniha sa nachadza v mojej biblioteke :) … ja som si kupil toto dvojdielne vydanie … "http://www.a­mazon.com/Mas­tering-Art-French-Cooking-Set/dp/030759­3525/ref=bxgy_cc_b_tex­t_b

klaaarka
222 příspěvků 22.03.10 21:58
Do jednoho receptu týdně

bych se přihlásila taky… jen prosím žádné lanýže :D

ester
288 příspěvků 22.03.10 22:21
klaaarka,

......:-).....vražedkyně humrů..........

pepicek
1309 příspěvků 24.03.10 08:15
my už tu jednu aktívní Julču máme

nevím jestli jste si všimli Dandina profilu, ale tam najdete reálné fotky poměrně značného množství receptů z Labužníka, za což jí budiž vznesen hold, či co se s holdem obyčejně dělává

http://muj.labuznik.com/denicek/Danda

ester
288 příspěvků 30.03.10 06:41
...

No jo šílenej nápad........­.........tak a jak to aktuálně vypadá ?
Nejdřív to vypadalo na 500 Julč a teď se to jeví na jednu nejaktivnější­.............­.............­...

zlomax
426 příspěvků 30.03.10 07:27
To bych neřekl.

Já osobně bych přidal ještě Bedlu. Ta má také aktivní plus v deníčku. Další je děsně nenažraný pejsek Nero. Takže testovacích Jůlínek se tady najde dost. Já zbaběle zdrhám.

pepicek
1309 příspěvků 07.04.10 07:54
Kde jsou další Julči??!!

zlomaxi, jestli z toho teď zdrhneš, tak ti zaříznu IP

ester
288 příspěvků 07.04.10 10:31
...

Třeba já se pořád hlásím.......­....jen si nejsem úplně jistá k čemu
Potřebovala bych nějakou navigaci.....­...........i když možná jde jen o žert,možná to je systém poraď si každý sám..........­.............­.........nebo fakt bude recepty rozdávat počítač
Jde o to vařit a pořizovat reálný :-) fotky podle Labužníka nebo podle Julie?
Vypadá to,že jsme se shodli na jednom receptu týdně.........ale možná jsem to jen nepochopila :-)
Pokud mám mít pořád ruku nahoře.......­.....tak to potřebuju zadat,jak úkol pro blba

zlomax
426 příspěvků 07.04.10 16:11
Jůlinka pro Pepíčka.

Ip adresa Zlomaxe byla odpojena. Beru nožičky na ramena a uháním vařit na rádio Kiss.

Sylvie
2302 příspěvků 07.04.10 18:18
...

Já jsem jako Ester, taky potřebuji pokyny

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.10 19:13
Zdendo,

nezapomeňte mříž z kanálu před rádiem odnést do sběru. Překážela by vám v plynulém vylévání uvařených receptů.

Já se taky julčování nebráním, ale neumím vařit striktně podle předpisu. Takže prosím jenom pečivo. Tam postup dodržuji do puntíku. Jenom nemám to výtvarné střevo jako Dana-pekařka, takže finální zdobení dost kulhá.

zlomax
426 příspěvků 11.04.10 22:40
Ivo,

tikat a jenom tikat. Už žádné onikání či vykání prosím. Jo a ty mříže ukradl někdo jinej a já mám zlomené haksny jak horní tak dolní o mozku ani nemluvě. Tím pádem jsem vyřazen ze soutěže.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.10 11:41
Zdendo,

podle „Beru nožičky na ramena a uháním vařit na rádio Kiss.“ - jsem myslela samozřejmě DUO - tebe a pana „převlečníka“.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz