Náměstí I.P. Pavlova

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

esmeralda
4813 příspěvků 29.08.09 13:17
Náměstí I.P. Pavlova

Zase tu máme spor.
Myslím si že hotel na náměstí I.P. Pavlova v Praze se jmenoval za komunistů Kriváň.
Byl to docela nóbl hotel.
Jak se ale jmenuje dnes?
Pomožte sklerotické Esmeraldě.

Reakce:

marmelada
1643 příspěvků 29.08.09 13:39
Ano, Kriváň

Bydlela jsem naproti němu na intru. Dnes, jak jsem našla na netu, se jmenuje Pavlov.

marmelada
1643 příspěvků 29.08.09 13:41
Ale ne,

já mám dneska den. Omluva, je to hotel Alton. : http://www.altonhotel.cz/cs/o-hotelu/

Alis
2617 příspěvků 29.08.09 13:42
Milá Esmeraldo,

bohužel, bývalý krásný hotel Kriváň dospěl téměř ke svému konci. Jako hotel i ke konci faktickému, jako budova k rekonstrukci. Dnes je budova přestavěna na kanceláře, budova je krásná a opravená, ale tak nějak bez ducha…

podívej se třeba sem:

http://www.brezina.cz/…age00001.htm

Alis

esmeralda
4813 příspěvků 29.08.09 23:41
Hotel Kriváň - díky

Asi jsem tu otázku blbě napsala.
Chtěla jsem spíše vědět jak se vlastně jmenoval původně. Pochybuji že to byl za první republiky Kriváň.
Moje tetička která bydlela za rohem v Hálkově ulici mu říkala nějak jinak.

Marmeládo, Alton mi nezní povědomě. Navíc tento byl na vrchním konci náměstí, určitě ne v Legerově ulici. Myslím že se jedná o jiný hotel.

Alis, odkaz tvé fotografie je definitivně povědomý.

esmeralda
4813 příspěvků 30.08.09 01:16
Než to zase zmizí....

Občas se mým mozkem přežene bouřka a něco mě napadne.

Neříkalo se tomu hotelu Graf?

Jenofefa
1315 příspěvků 30.08.09 10:42
Asi budeš mít pravdu...

Já to sice nepamatuji (jsem přece ještě mladá holka), vím akorát, že moje babička tomu náměstí říkala náměstí Petra Osvoboditele, ale něco jsem našla na internetu:
„Novobarokní budova byla postavena v roce 1896 jako nájemní dům s kavárnou v přízemí. O dva roky později ještě rozestavěnou budovu koupil Alfréd Gráf, který se rozhodl pro změnu na hotel. Restaurační a kavárenské provozy v přízemí byly rozšířeny o zasklený dvůr a objekt byl propojen se sousedním domem.“

Alis
2617 příspěvků 30.08.09 11:00
Esmeraldo...

tak nevím, jestli ti budu moci pomoci :-)

Prohledala jsem knihy o Praze, co jich doma mám, prohledala jsem internet a moc přídavných informací nemám.

Ale k tvému poslednímu dotazu - pokud si pamatuješ, že babička hotelu říkala Graf, asi se nepleteš. Tento dům byl postaven koncem 19. stol jako nájemní dům s kavárnou, ale již během stavby ho koupil ALFRÉD GRÁF s myšlenkou propojit tři domy a z komplexu vybudovat hotel.
Babička taky mohla chodit ke Kovaříkům, ti hotel provozovali od r. 1912 :-)

Víc ti nepomůžu (zatím)
Alis

Alis
2617 příspěvků 30.08.09 14:00
Esme, promiň...

tetička, ne babička

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz