Nákupy na Děčínsku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alis
2617 příspěvků 26.06.12 21:14
Nákupy na Děčínsku

Prosím, je tu někdo rozhlédnutý v Děčíně či okolí?
Ne vlastní vinou jsem se ocitla na pár měsíců v tomto kraji a nějak nejsem schopná nakoupit, jak jsem byla zvyklá. Chybí mi krám s levným a dobrým kuřecím masem, zatím jsem narazila jen na jeden, kde mají něco, co vydávají za levná stehna, ovšem prodávají je i s páteří, biskupem a krkem na 40,– Kč (může mi někdo vysvětlit, jak můžou mít VŠECHNA stehna páteř, biskupa a krk?) Nemají ani drůbky, ani čistá křídla, krůtí žádné.
Za to prodávají bůček za cenu svíčkové. Jsem tu trochu jako v ve snách…
Hledám dobrou prodejnu drůbeže, masa, uzenin, ale taky slušné zeleniny (kde najdu drobné pěstitele???) Koupit květák, kapustu, pórek, obyčejnou cibuli či dobré brambory je neřešitelný problém. Já pražský zhýčkanec, zvyklý na žampióny za třicet tady trpím těžkými traumaty. Ještěže mi včera řekli, že tu mají čtyři psychiatry :-) :-) :-)

Reklama

Reklama

Reakce:

danda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.12 23:05
Alis,

40 za takový kus je luxus, ořežeš krky a biskupy s páteří na polévku, stehna jsou zadarmo :-)

Příspěvek upraven 26.06.12 v 23:14

Alis
2617 příspěvků 26.06.12 23:14

Dando Dandovatá, moc neprovokuj, jsem zvyklá kupovat biskupy a krky za 12,–, kostry na 8,– pak jsou tyhle odřezky safra luxusně drahý a stehna za osmdesát, už jsem se rozhodla, že pokud mi nikdo neporadíte „dobrou adresu“, budu nakupovat celá kuřata, vyprsím, naporcuju a mám to stokrát levnější. :-)

danda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.12 23:18

To je rozumný řešení, ale ceny se odvíjejí od nákupu, holt nebude pečený stehno za 15, ale za 35 :-)
Poslala jsem ti kontakt, zkus se domluvit, mají i krůty, celé i bourané a dost dobrou uzeninu :-)

Alis
2617 příspěvků 26.06.12 23:28

To já vím taky, ale za prvé mě štve princip okrádání a oblbování lidí… nazývat stehnem biskupa a krk je svinstvo. Prostě se mi u takových „obchodníků“, co lžou a dělají z lidí blbce z principu nechce nakupovat, za druhé, stehno si samozřejmě udělám, odřezky nevyhodím, ale udělej polívku z odřezků za 40,– pak ji neprodáš ani s pražskou či vysokohorskou přirážkou. Tedy, jednu jsem pod Ortlerem jedla, stála asi šest Euro a dnes tuším, že si nechávali vozit maso z Děšína :-)

danda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.12 23:38

:dance: určitě :-)

Jako stehna je to blbost, možná jako čtvrtky, to by i šlo :-) Polívka by byla drahá, musíš z těch odřezků obrat maso a prodat ho jako kuřecí koktejl - 50g masa/80Kč, v nízké šampusce na listu hlávkového salátu, aby to vypadalo a do polívky dát nudle místo toho masa :-)

Alis
2617 příspěvků 26.06.12 23:46

Ani jako čtvrtky to neberu, to by musel mít brojler dva krky, dvě páteře… takovej siamskej paskvil… Neboj, já si s odřezkama poradila a poradím (když bude nejhůř), ale nechci tam nakupovat, chci chodit k seriózním prodavačům. Proto jsem se ptala a ptám. Nechce se mi věřit, že jsem se ocitla ve světě, kde jsou lidi ovce, co nakupují takový zlodějský nesmysly…
A dodatek - naivně jsem si myslela, že když vyjedu za Prahu, budu mít náruče čerstvé zeleniny a ovoce… největší pitomost, co jsem mohla vymyslet. Tady v hospodách jsou bezmasá jídla dražší, než dvousetgramový steak. 8o

P. S. Ten kontakt mi ještě nedošel… Předem děkuju :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz