Najlepší recept

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
HelenaL
98 příspěvků 17.10.08 20:25
Najlepší recept

Z diskusie posledných dní je zrejmé, že mnohým nevyhovuje konfrontačná atmosféra, ktorá momentálne na Labužníkovi prevláda. Eja už navrhla mnohé zaujímavé témy, ktorými sa snaží vrátiť Labužníka do normálnych koľají. Ja teraz pridávam ďalšiu. Zaujíma ma, ktorý recept z tých viac ako 30 000 považujete za nejlepší. Tí, čo prišli na Labužníka neskôr ani netušia, aké skvosty sa tu skrývajú. Každý nech uvedie ľubovoľný počet receptov, pretože vybrať jeden jediný asi bude ťažké.

Reakce:
marmelada
1643 příspěvků 17.10.08 20:54
To je těžké!

Těch oblíbených mám ve svém deníčku stovky. První recept, který mě napadl, byl recept na česnekovou roládu . Ta se stala stálicí na všech možných oslavách, které pořádám a rodina i kamarádi ji stále vyžadují. Až si vybavím další recepty přidám se zase do diskuse. Ještě chci podotknout, že ačkoliv vlastním několik metrů kuchařek, stalo se rodinným zvykem, že nové recepty vyhledáváme na Labužníkovi. Řekla bych, že se tady dá najít recept snad na všechno.

HelenaL
98 příspěvků 17.10.08 21:16
Samozrejme, že je to ťažké,

ale každý z nás má určite zopár receptov, ktoré tu našiel a už sa ich nechce vzdať. Mňa teraz napríklad napadol Tvarohový bochánek nekynutý od Vali.
Touto témou by som rada dosiahla, aby sme si uvedomili, čo dobré nám Labužník dal a stále dáva. Dúfam, že Pepíček je v týchto dňoch natoľko zaneprádzený, že ani nezaregistroval, čo sa tu v poslednom čase deje.
Inak, pokiaľ ide o tie kvantá kuchárskych kníh, som na tom rovnako, sú ich desiatky a väčšinou už nepoužívané.

HelenaL
98 příspěvků 17.10.08 21:21
A ešte musím pridať

jogurtové kuracie rezne rezne od Glamy a kura ako z KFC od Bony.
Je mi ľúto, ale neviem vkladať odkazy, aj keď asi len pre to, že som doteraz bola lenivá sa to naučiť.

di
2451 příspěvků 17.10.08 22:26
Na první nástřel

mě napadají Nejúžasnější kuřecí řízky a Jeanův lázeňský lilek, ale těch bezvadných receptů jsou tu stovky, např. od Jolanky, Bedly a Bony, Marianne…, časem si snad vzpomenu na další, tohle je fakt jen první nástřel.

di
2451 příspěvků 17.10.08 22:29
P.S. - dámy autorky receptů, na které jsem zapomněla

nezlobte se, časem snad přidám svoje další oblíbenkyně. Jo a z pánů bych nechtěla zapomenout na Spisera, co recept, to perla…

HelcaK
960 příspěvků 17.10.08 23:09
První mi naběhly:

Kuřecí miniplátečky od MI-LANA a Geginy kávová zrna III… to je teda směska :-)

marmelada
1643 příspěvků 17.10.08 23:50
Ano

kávová zrna od Geginy jsou skvělá. A brzy už je zase budu dělat, vánoce se blíží.

toffo
244 příspěvků 17.10.08 23:54
Pokud budu hlasovat za celou rodinu,

tak jednoznačně vítězí také Bonino kuře jako KFC. Co mě překvapilo a velice chutnalo jsou citrónovo tymiánové sušenky(Babi) a velikoční mazanec z Rakouska - z bílého vína od lydie. Zelenina nakládaná v mořské soli od Pekařky je luxusní, jen jí ještě musím spáchat, zatím jsem dostala ochutnat od tchýně.

buraci
1136 příspěvků 18.10.08 00:34
U nás

… vede Český chleba proslavený až v Oz od Esme, Nejůžasnější kuřecí řízky od Glamy, Vepřové koleno s vůní středomoří od toasta, Ukrajinský boršč od shakiry a Portugalská pomazánka z ančoviček - jak se dělá u nás od Bedly.

HelcaK
960 příspěvků 18.10.08 01:27
toffo,

tymiánové sušenky a vinný mazanec též

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.08 01:45
přidám se

z nejnovějších u nás uznaných perel jsou to „Katovy bůčkové špalky“, „Uzené maso podle mé pratety“, „Rychlobábovka pro akční ženy“, „Krůta jako jehněčí“, „Nakládaný hermelín se špekáčkama“, „Marcipánová štola s meruňkami“. Určitě se jich najde mnohem mnohem víc, ale tyto mne napadly hned.

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.08 02:32
Je to těžké

vybrat jeden recept, dokonce i několik. Ale pokud to vezmu s přihlédnutím nejčastěji opakovaných, „nejůžasnější řízky“ jsem dělal asi nejvíckrát. Pořád nacházím nové věci a tak je zkouším postupně, většinou je tedy dělám pouze jednou a pokud mi chutnají, přepíšu si je do kuchařky v kompu. Nejvíc receptů mám uložených určitě od babi a tousta, ale i spisera, bedly bony a dalších (i ten dort od mrtvoly).

Alu
147 příspěvků 18.10.08 03:01
Naprosto jednoznačně

u nás doma vede Italská, smažená panenka - Filetto di Maiale Gratinato od Babi

esmeralda
4813 příspěvků 18.10.08 05:11
Nejlepší recept

Je opravdu těžké vybrat jeden.
Jelikož žijeme v dost teplém pásmu, v létě jíme hodně různých salátů. Milujeme např hovězí na thajský způsob.
Velice mě zaujal tento " kuřecí salát od Pepina":http://recepty.labuznik.com/recipe.php?… .

toffo
244 příspěvků 18.10.08 15:55
To je tipů

na nové vaření, rozhodně mám co dohánět a vyzkoušení. Helčo, těší mě, že máme podobné „chutě.“

anickav
2904 příspěvků 18.10.08 23:32
Kardinálske rezy

od Lydie by nemali zapadnúť prachom zabudnutia určite!
 A.

goralka
271 příspěvků 19.10.08 01:44
Majte rozum

Posledné dni trávim do tmy na záhrade a tak neviem čo tu zase vystrájate, ale pokiaľ takéto dobré recepty, tak ma odtiaľ nedostanete

Zázračná, pěkně blbá, kynutá - jogurtová dobrůtka )))) - kopretinka
 http://recepty.labuznik.com/recipe.php?…

TĚSTO NA PIZZU – Elenčino odzkoušené - Eleeen

Boršč na velký smaltovaný hrnec - Habana

Červené zelí po francouzsku - Babi

HelenaL
98 příspěvků 19.10.08 02:40
Nakladané uhorky od Vali

na tie nemôžem zabudnúť. Teraz som ich pridávala do šalátu, tak ich hneď pridávam.

HelcaK
960 příspěvků 19.10.08 02:52
Sušenky zde:
Sylvie
2302 příspěvků 20.10.08 10:41
...

Česnekové trojúhelníčky od Geginy. Mňááám

Eja
3839 příspěvků 20.10.08 14:05
Nejlepší ?

Jejda, to je těžká otázka - ale hezké téma. Ze všech těj „nej“ je jeden, který používám zdaleka nejčastěji - „Bramborové knedlíky od máti z Bystřan“ od Bedly. Bezkonkurenčně nejlepší brknedle ( a vaření v parním hrci z nich dělá manu nebeskou). Určitě bych našla recept/y, kterému by titul „nejlepší“ slušel ještě víc, ale tohle je můj absolutní favorit.

tea63
935 příspěvků 20.10.08 15:50
Velmi oblíbené

a často opakované. Bramborové knedlíky podle Boniny vídeňské prababi a Karamelizovaná cibule od Esmeraldy. Názvy jsou jinak, teď ale honem nevím jak. ;-)

blanca.xy
647 příspěvků 20.10.08 20:11
Také velmi oblíbená

roláda z těsta na bramborové knedlíky podle Bony plněná rozemletým uzeným s točeňákem, hořčicí a pepřem a vařená v páře (dříve v ubrousku ve vodě, po diskuzi na Labu vyzkoušeno s úspěchem vaření v páře) .

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 20.10.08 20:15
Helčo, to je tak těžký!

Ale je to dobrá otázka-soutěž o ten nejlepší, úplně objektivní to být nrmůže, protože nikdo z nás určite nemá vyzkoušené všechny recepty. Je to teda o tom, které kdo vařil a chutnalo. Jen jeden se fakt nedá určit, a tak:
Nepečené kokosové řezy- kokoska
Kmínový pekáč- spiser
Rebarborový koláč s jahodama- andy
Buřtguláš od žižkovské Kulaté báby- pepíček
Divoké hovězí- konkurence svíčkové- Jinjorka Žemlovka s meruňkami a kysanou smetanou- Florentýna
Krevety Alfredo pro krevetový klub- spiser
Barmský hrnec- Danda

a nově, dělaný dneska: ten jazyk co dal dnes- kamilio

Třeba si časem ještě vzpomenu na nějakou ňamku. T.

mrtvola
1394 příspěvků 20.10.08 23:30
To je přece ukrutná konina!

Jediný, kdo tady zvládne uvařit a ohodnotit všechny recepty je terrific terrinka. Ovšem pochybuji, že někdo druhý může uvést třeba jen svůj nejoblíbenější. Autorka příspěvku sice píše uvádět libovolný počet, ale to by byl druhý tefonní seznam.

HelenaL
98 příspěvků 21.10.08 08:10
Aj telefónny zoznam ľudia čítajú,

napriek tomu, že je dlhý. Každý si vyberie, čo mu vyhovuje, tu by to mohlo byť rovnako. Na večnosti máme predsa dosť času. . Mŕtvolka, hoď aj Ty dajaký svoj obľúbený.

mrtvola
1394 příspěvků 21.10.08 11:10
Kdybych tedy měla jmenovat jen jeden jediný,

tak by to byla karamelisovaná cibule v pomalém hrnci od Esme. A potom samozřejmě asi tisíc dalších. Chtěla jsem spočítat aspoň to, co mám v oblíbených. U stodvaceti mě to přestalo bavit, a to jsem nebyla ani v půlce.

karminek
757 příspěvků 23.10.08 18:57
na toto

je opravdu těžké odpovědět, protože každý recept má kouzlo toho kdo ho na lab vložil a získává kouzlo toho kdo ho právě dělá.

zlata
1200 příspěvků 26.10.08 00:55
Tak....

jsem pročetla velmi pozorně všechny příspěvky a ten nej… je karmínkův, je to o tom, že co človíček to jiná chuť. Jsem tu už dlouho, ale někdy mi chutná to a jindy něco úplně jiného a tak každý receptík, který je vložen s láskou nejen pro kus je svým způsobem výjimečný. Osobně nemám takhle vyhraněné recepty, chci zkusit všechno… záleží na okolnostech, jen bych tak brala móóóóře času, to by bylo fajnový.
Chodím sem teď zřídka, mám k tomu své důvody, možná je to škoda pro mne …, zatím si s tím neumím poradit.
Ale je to moc hezké téma,..... HelenkoL díky, povedlo se Ti to.
Zdravím všechny a přeji pohodu.

sim
293 příspěvků 31.10.08 12:37
...

najlepsi je zial len jeden…

skvarky v mikrovlnce!

gmp
1603 příspěvků 22.11.08 17:13
Chlebové knedliky, jasná jednička

Tenhle recepis je nezpochybnitelná jednička, o tom není diskuse. Miloš

Labužník Zuzik
286 příspěvků 27.11.08 19:38
můj nej,nej

je tvarožník-úžasná dobrota od Pampelišky, dokážu ho skoro celý sníst sama, no a pak musím říct, že co jsem dělala z labužníka, nikdy nedopadlo špatně. (Spíše vždy velmi dobře.) Poslední dva roky díky dojíždění do práce a bydlení ve vlastním domečku s velkou zahradou jsem na labu tak málo, že je mi to líto, ale všechny Vás tímto alespoň zdravím. Občas na Vás nakukuju, hlavně když hledám dobrý tip nebo radu. Papa zuzik

libushka
2 příspěvky 27.11.08 20:37
recepty, soutěže

přátelé mrknětě na http://vanoce.hzp.cz
nový web věnovaný Vánocům, receptům, tipům na dárky a lze vyhrát hodnotné ceny, pouze za to, že tam jste…

dag
540 příspěvků 14.02.09 23:58
Sim

škvarky v mikrovlnce.
Jak na to
děkuji Dag

esmeralda
4813 příspěvků 15.02.09 10:45
Dag,

klikni t a d y .

suzanka
161 příspěvků 18.02.09 07:23
Moji favorité :

Tvarožník (úžasná dobrota)
Alibaba a čtyřicet loupežníků
Nejůžasnější jogurtové kuřecí řízky

tyto recepty dělám už několik let díky labužníku, nevím kde bych dnes byla nebýt těchto úžasných stránek !

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz