Nádivky & spol.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivo
1045 příspěvků 02.06.06 18:35
Nádivky & spol.

Už je to pár roků, co jsem byl v Karlových Varech a mimo jiné jsem tam navštívil i jeden ruský podnik, který se jmenoval Malá Versailles. Pěkné venku, pěkné uvnitř, na jídelním lístku plno zajímavých věcí. Tehdy jsem si dal (a pak ještě několikrát) nadívanou kachnu se zelím a jak jinak, než karlovarským knedlíkem. Troufnu si říct, že jsem zatím nejedl líp „vyrobený“ pokrm tohoto typu. Nejlepší na tom všem ovšem byla ona nádivka. Byla velice chutná, samozřejmě plná šťávy z kačeny a byla kompaktní - dala se krájet asi jako sekaná.
Velice rád bych něčeho podobného dosáhl - zatím jsem vyzkoušel tuto TARGET = _new úpravu a i když to bylo chuťově velmi dobré, byla nádivka (hlavně ta část z dutiny kuřátka) trochu rozbředlá. I ta část, která se pekla extra příliš pohromadě nedržela. Chci v druhé fázi vyzkoušet návod, který tam v diskuzi doporučovala Vladka. Budu ale rád, když mi i ostatní prozradíte svoje zkušenosti a finty.

Dík, Ivo

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 02.06.06 22:39
Nádivky & spol. - Ivo,

nevím samozřejmě jak chutnala nádivka z Karlových Varů.
Možná se ti ale bude chtít pro inspiraci podívat se na tuhle .
Dělám ji už mnoho let každé vánoce. Zůstane pěkně tuhá a vždy zmizí beze zbytku.
A co se nevejde do krocana zabalím do Alobalu a upeču zvlášť.

penda
4752 příspěvků 22.02.07 09:48
;o)

Kuřátko s „mojí“ nádivkou už je v troubě. ;o) Dokonce s čerstvou kudrnatou petrželkou ze zahrady! ;o)

HelcaK
960 příspěvků 22.02.07 12:55
Nádivka

já dávám 2-3 rohlíky mírně máčené v mléce, 1 vejce, 1 a1/2 lžičky mletého zázvoru, půl lžičky muškátového květu, hrst loupaných sekaných mandlí, lžíci másla, kousek slaniny na malé kostičky, petrželku, sůl. Na jaře i nějakou kopřivu. To co je v kuřeti drží pohromadě, to co je venku se rozblemcá pouze pokud vyměknu a kuře příliš podleju.

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz