Nabízím pomoc...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

penda
4752 příspěvků 30.04.04 14:45
Nabízím pomoc...

protože většina z nás, labužníků, občas vkládá odkaz na webovou stránku či na nějaký jiný recept, a už ne většina z nás rozumí jazyku html, nabízím pomoc zdarma..:-)). Pokud budete psát recept, komentář či příspěvek do fóra, u kterého je třeba něco na něco odkazovat, stačí zaklepat na mé ICQ (číslo na vizitce), popřípadě napsat na můj mailík . Odkaz vytvořím za Vás, a Vy si ho pouze zkopírujete (doporučuji okopírovaný odkaz nejdříve vložit do poznámkového bloku a teprve pak okopírovat do receptu). Časem se to naučíte sami stejně jako se naučí papoušek mluvit

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 09.05.04 13:05
padl návrh...

…abych zde zveřejnila celý postup…tak já to udělám..a pokud nebude někomu něco jasné, tak ať se ozve na výše uvedený mail…

vkládání odkazu na jinou webovou stránku:
labužník…odkaz musí být vložen do ostrých závorek, které najdete v mapě znaků neboli v symbolech a musí být vložen i s http…nesmíte zapomenout Váš odkaz ukončit příkazem

vkládání odkazu na mailovou poštu:

• ta druhá varianta je odkaz na mailovou adresu s udáním předmětu

POZOR!!! odkazy vkládat bez *, ty jsou zde jen proto, aby byl viditelný postup odkazů, bez nich byste totiž viděli pouze funkční odkaz…

Kari
545 příspěvků 25.11.04 10:01
Pro ty, co to ještě neumí...

Jelikož si každou chvíli někdo posteskne, že neumí vkládání odkazů, chci tenhle dávný příspěvek od Pendy vnést opět do popředí.

Existuje více možností, způsob, co popisuje Penda, je otevření odkazu ve stejném stránce, kde se právě nalézáte. Já používám otevření odkazu do nového okna, a zde jepříklad tohoto postupu . Tuto stránku mám trvale v oblíbených a tučně zvýrazněný příklad vždy myší označím a pravým tlačítkem myši zkopíruji a stejně tak pravým tlačítkem myši vložím do textu příspěvku. Pak vymažu stávající adresu, v tomto případě http://www.jakpsatweb.cz, a místo ní vložím tu, na niž chci zadat odkaz. To, co napíšete za blank"< bude jediné vidět a modře. Někdo si postup pamatuje, někdo ho má uložený třeba ve wordu, nebo ho kopíruje z tohoto příspěvku od Pendy a pak maže hvězdičky, protože je dobré to mít ze začátku vždy k ruce..Hodně štěs­tí

di
2448 příspěvků 25.11.04 12:12
Nezlobte se

Taky to zkusím: tady jsme dnes byli na obědě

di
2448 příspěvků 25.11.04 12:18
Ještě jednou

tady jsme dnes byli na obědě

penda
4752 příspěvků 25.11.04 16:38
jen chci pomoci...

a zase zmizím…komu se lépe pamatuje to, čemu rozumí, tak symbol „a href“ znamená následující: písmeno „a“ zde označuje kotvu (anchor), jsou dvě typy kotev, jedna zdrojová a jedna cílová..cílovou Vám nebudu blbnout hlavu, tato je zdrojová, protože míří ke zdrojové stránce, a slovo „href“ znamená „hypertext reference“, což je v češtině zhruba doporučení hypertextu (hypertext=text obsahující odkazy na další dokumenty, které mohou být volbou odkazu zobrazeny)…jinak místo slova _blank lze použít ještě tři další, o jejichž významu se dočtete na odkazu od kari…na té stránce se dočtete navíc o čemkoli, co souvisí s html (vřele doporučuji samoukům!)…k od­kazům se dá připsat i titulek jako např. title=„Příručka html“.....celý odkaz vypadá následovně:

Jak psát web

Názorná ukázka: Jak psát web target=_top title=„Příručka html“ …po najetí na modrý odkaz se Vám objeví Vámi uvedený titulek.
Nezapomenout vymazat hvězdičky!!!!

P.S. Uvedla jsem zde target _top z důvodu porovnání rozdílu mezi top a blank…top ruší veškeré rámy na stránce a zobrazuje stránku v celém okně prohlížeče a můžete se z tohoto odkazu dostat zpět (šipkou zpět na nástrojové liště), kdežto příkaz _blank Vám otevře úplně novou stránku bez možnosti návratu…musí se vypnout nahoře křížkem… ;-)
Pro použití na labužníku doporučuji používat target _blank, můžete si totiž při vkládání odkazu na diskuzi zkontrolovat, zda je odkaz funkční bez toho, aniž byste přišli o vložený text…zobrazíte náhled, kliknete na odkaz, tím se Vám otevře nová internetová stránka, která se pak vypne a Váš náhled je pořád tam, kde má…
Zdravím a přeji hodně úspěchů s novým poznáním… :-)

P.S. 2 target=cíl

Labužník Dali02
23 příspěvků 25.11.04 22:03
Pendo,

měla bys zůstat, chybíš. Dík za podrobné vysvětlení.Zdraví Tě Dali.

Sněhurka
446 příspěvků 26.11.04 08:02
Když chcete vyzkoušet, zda je odkaz funkční,

můžete si také text příspěvku označit myší a stisknout CTRL+C, potom zobrazit náhled a vyzkoušet, jestli modrý odkaz funguje. Jestliže odkaz funguje správně, pak se vrátíte zpět a do prázdného okýnka pro příspěvek opět vložíte dříve napsaný text pomocí CTRL+V.
Mnoho úspěchů

misapoho
135 příspěvků 26.11.04 11:13
jak vlozit obrazek

Doufam, ze to tady funguje, pouzivam to na jine diskuzi, prekopiruju vam sem to, co mam ulozene, treba se vam to bude nekomu hodit.
Základem všeho je, aby byl obrázek nebo smajlík někde na internetu. Co se smajlíků týká, tak veliký, převeliký výběr je na stránkách smiles.zy.cz. A pokud chcete vkládat nějaké vlastní obrázky, které jinde na netu nejsou, můžete si založit třeba vlastní fotoalbum na internetu, kam si nejdřív fotky jednoduchým způsobem z počíače přenesete.

- takhle vypadá obrázek ve formuláři…(bez hvezdicek na zacatku a konci

IMG SRC = značka pro obrázek
http://… = adresa obrázku; zjistíte ji tak, že na obrázek kliknete pravým tlačítkem myši, zvolíte vlastnosti… a už uvidíte i řádek „adresa (URL)“. Opět, adresa se musí zadat celá, i s tím http://

Pokud budete odkazovat na smajlíky ze stránek Smiles.zy.cz, má každý vedle sebe rovnou uvedenou adresu, kterou stačí zkopírovat, ovšem POZOR! bez uvozovek.

Obrázek je možné dále upravovat spoustou dalších značek, zmínila bych akorát dvě nejdůležitější:

WIDTH = šířka obrázku
HEIGHT = výška obrázku (oba atributy najdete stejným způsobem, jako adresu, udává se v pixelech)

Jestli je obrázek velký „tak akorát“, potřebovat je nebudete. Pokud je však poněkud rozměrnější, s ohledem na ostatní návštěvníky stránek je vhodné ho pomocí těchto atributů zmenšit. Načítání velkých obrázků totiž může docela zdržovat, a pokud má člověk vytáčené připojení, může to být docela k vzteku. A taky to „roztahuje“ diskuzi do šíře

esmeralda
4813 příspěvků 26.11.04 20:22
Nabízím pomoc...

Pendo, to to trvalo.

VÍTEJ ZPÁTKY !!!!!!!!!!

vencal
213 příspěvků 01.12.04 15:14
Misopoho

dikec, právě jsem se díky Tobě naučil vkládat smajlíky, takže zdravím novým způsobem

Sněhurka
446 příspěvků 01.12.04 16:59
Díky misapoho!

Labužník bude ještě barevnější a veselejší

Labužník Kafka02
41 příspěvků 01.12.04 18:52
...

Muzete poradit jeste polopaticteji?
Zkusila jsem vlozit smajlik z uvedene stranky /smajlikyyz.cz…/
Muj postup byl takovy: otevrela jsem stranku, vybrala obrazek, okopirovala jeho adresu /bez krajnich sipek/ a adresu vlozila do e-mailu. Ten jsem poslala sama sobe. V mailu byla sice adresa fungujici, tak ze me ukazala smajlil, kdyz jsem na ni klikla, ale ja jsem chtela ten smajlik rovnou. Poradite kde je chyba?

habana  01.12.04 20:37
kafko,

jsem sice momentálně opět pod habanovým nickem, ale jsem penda…a nevím, jestli se mi podaří Ti to vysvětlit, ale zkusím to…e-mail je vlastně html stránka, která je zobrazena tak, jak vidíš na webu jakoukoli jinou stránku…aby se Ti podařilo do ní vložit smajlíka, musela by sis tu mailovou stránku zobrazit ve zdrojovém kodu, čili v tom kodu, ve kterém jsou webové stránky tvořeny…když si v mailu klikneš na šipku vedle „vytvořit poštu“ a dáš příkaz vybrat šablonu zpráv, otevře se Ti okno s mailovými stránkami, které máš v pc uložené, popřípadě nové stáhnuté z webu…a když bys na nějakou tu šablonku klikla „pravou myší“ a dala otevřít buď v poznámkovém bloku nebo v nějakém editoru webových stránek, otevřel by se Ti onen zdrojový kod, kde bys do sekce "body (sem) vložila to, cos vložila (celý příkaz od img až po gif v ostrých závorkách bez hvězdiček) a pak uložila, tak by Ti do té šablonky přibyl onen smajlík......­....moc zdravím všechny mé labužníčky a děkuji za milá slova, která nacházím na těchto stránkách…

Labužník Kafka02
41 příspěvků 01.12.04 21:45
Pendo dekuji

Rada se velice prehledna, avsak strattovaci bod jsem nenasla. Pouzivame americke sluzby comcastu. snazila jsem se najit neco podobneho tvemu popisu, ale nejsem vubec zadny odbornik tak vlastne ani nevim co delam. Kdyz chci psat novy e-mail, otevre se mi stranka, ktera ma nahore listu jako kazda jina stranka, kde jsou roletky - file-edit-go-… Nektere moznosti v techto roletkach nabizi dalsi mozne procedury, ale neumim najit tu, ktera by me dovedla k zdrojovemu zapisu stranky . Presto moc dekuji.

penda
4752 příspěvků 02.12.04 01:04
kafko, aha

tak to je jiná, pokud používáš internetový mail, potom stačí přepnout do html formátu zprávy a zvolit variantu „code“ a pak jen do těla zprávy vložíš celý ten kód obrázku i s těmi ostrými závorkami…a teď mne napadá, jestli tohle náhodou nejde i v outlooku expresu, k němuž tak složitý popis jsem Ti popsala..hihihi…to je klidně možné…jdu to vyzkoušet..jestli tam něco takového funguje ;-).....hahaha…právě jsem učinila objev století, který mne nikdy nenapadl…když mám v outlooku zatržené ve formátu formátovaný text HTML a zároveň zřejmě volbu možnosti vkládat obrázky, stačí obrázek okopírovat a jednoduše ho do mailu vložit…naprosto jednoduché a prosté…a to platí i o internetovém mailu…jen zatrhnout html formát zprávy a vložit okopírovaný obrázek…hahaha…já z toho objevu mám druhé vánoce…proč dělat vše složitě, když to jde tak jednoduše a prostě…že?…

takže shrnutí:
přepnout režim mailu do html zdroje zprávy, mrknout, jestli je zatrhnutá možnost vkládat obrázky do mailu, okopčit jakéhokoliv smajlíka či jiný obrázek jen tím, že na něj kliknete, pravou myší zvolíte kopírovat (popřípadě klávesami ctrl+c) a zase to pravou myší vložíte do mailu (příkazem vložit) nebo klávesami ctrl+v…jednoduché jako facka a nepotřebujeme ani incredimail :-)))

Labužník Kafka02
41 příspěvků 02.12.04 06:19
ahoj Pendo, jsem nesmirne rada,ze

ti proces jak me naucit vkladat sklebici se drzky privedl k poznani. Ja sice stale nedokazu vkladat chvejici se obliceje, avsak i ja jsem o mnohe chytrejsi.
tedy shrnuti:
Ne kazdy proces, ktery vede k neuspesnemu konci, je neuspech. Ale, to urcite neni nic noveho. Nas dvacetilety syn si jiz pred dvema lety vyzdobil svuj staricky chevrolet napisem - NE KAZDY KDO BLOUDI JE ZTRACEN- /asi aby mi dal nadeji, ze jednou dospeje/ a zda se ze je to na nejlepsi ceste.
My pleasure, tesilo me , a diky.

penda
4752 příspěvků 02.12.04 07:19
kafko, poradím Ti...

zřiď si účet třeba u atlasu.cz, tam, když přepneš do html zobrazení, máš tam přímo ty „držky“ na vložení anebo tím kopírováním tam jakoukoli okamžitě strčíš…anebo stáhni incredimail…tam je těch „držek“ tolik, až Ti z toho bude ouvej ;-)

A nápad Tvého syna je prima…to zase moje mamka prohlásila, že až já dostanu rozum, tak se štěstím oběsí..nemůžu přece dopustit, abych byla tak brzy polovičním sirotkem nebo aby moji kluci přišli o babičku..no ne?

Bunter
457 příspěvků 26.02.05 22:09
...

koření

Eleeen
1127 příspěvků 19.04.05 10:02
...

můj mejlík

Scarlet02
577 příspěvků 31.05.05 14:22
...

já to taky zkouším…
zde

Scarlet02
577 příspěvků 31.05.05 14:47
ještě jeden pokus...

můj mejlík

glama  12.04.09 20:52
nevšíma, učím se vkládat

test…

glama  12.04.09 20:54
bohužel

to vypadá, že jsem výjimečně zabedněná a asi se to nenaučím

glama  12.04.09 20:55
2. pokus

test

glama  12.04.09 20:55
3. pokus

test

glama  12.04.09 20:56
uáááááááááááááááááá

vyšlo to!!!!!

esmeralda
4813 příspěvků 13.04.09 10:24
Glamo,

test

tady je ten problém. Máš tam navíc http://

A taky vymaž hvězdičky a tohle bude výsledek.

test

glama  13.04.09 11:52
děkuji, esme!

už jsem to zvládla. ještě že je tu tolik ochotných lidí, co rychle
pomůžou. Budeto chvilku trvat, než si všechno zase připomenu.
moc děkuju za pomoc!!! Všem!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz