Na amerických serverech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
penda
4752 příspěvků 14.11.06 15:49
Na amerických serverech

jsem narazila na recept na Magický sobí pokrm (pro drsnější povahy Magické sobí žrádlo). Překvapilo mne, jak americké děti lákají soba, aby jim spolu se Santou dovezl nadílku a je zvláštní, že jsem o tom nikdy neslyšela a ani tady o tom nikdy neproběhla diskuze … anebo jsem ji zaspala…;o)

Volně přeložen zní recept takto:
1/2 šálku ovesných vloček nebo ovsa
1/3 šálku třpytek (flitrů či blýskavých cetek)
1 srdce plné vánoční naděje (víry, doufání, očekávání…)

V míse smíchejte vločky s třpytkami. Přimíchejte “vánoční naději”. Vše vložte do sáčku. Převažte ozdobnou stuhou a můžete přiložit pohlednici s následujícím textem:

Na Štědrý den poprašte kouzelným sobím pokrmem trávník (nebo terasu) předtím, než půjdete do postýlek. Třpytky se budou odrážet v měsíčním svitu a povedou drahého Santu před svítáním k Vašemu domu. Vůně ovesných vloček bude vést soba k Vaší střeše. Vánoční naděje a kouzelný sobí pokrm zaručí, že Santa za Vámi určitě přijde.

(… a jestli máte doma male děti, o kterých si myslíte, že by mohly chtít vyzkoušet tento recept k přípravě zázračného sobího žrádla, jednoduše nahraďte ovesné vločky ovesnými cereáliemi a lesk nahraďte obarveným cukrem, který dá jiskru).

Variant najdete ve vyhledávačích spoustu, jak co se týče ingrediencí, tak i textu, který se přikládá …
Zajímalo by mne, zda to ze zahraničních labužníků někdo doma provozuje, či zda se s tím už setkal … a pak si jen tak vduchu přemýšlím, jakým pokrmem by české děti lákaly Ježíška …

Reakce:
karminek
757 příspěvků 14.11.06 16:23
...

já jen čekám kdy jéžu trefí šlak z toho jak ho lidi otravujou

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.06 21:55
Jéža...karmínku,

šlak ho netrefil, ale dobře před 16-ti léty synek manželova kolegy, si před Vánocemi dal na balkón psaníčko do dopisu, kde Ježíška žádal o dárečky…druhý den byl dopis pryč a synek se těšil, že to Ježíšek zařídil. Den před štědrým večerem našel dopis od Ježíška ve schránce na dopisy, kde mu Ježíšek odpověděl: a na… bys nechtěl? Pak tomu všemu věř.......já věřím, a i zlaté prasátko jsem viděla…

jolana
5065 příspěvků 15.11.06 06:22
Lakat Jeziska....

…mozete hocicim, nemusi sa to ani trblietat a pod…:)) Podla historickych pramenov Jezisko papal vela , lubil papat , nikdy nic neodmietol , nevynechal ziadnu hostinku ani hostinu - takze nevahajte - mazte… :)))
Mimochodom to, ze Jezisko nosi darceky sa nosi v podstate len u nas , v kolibke jeho narodenia a posobenia su vianoce narodenie Jeziska …( ziadne uplatky :)) darceky su za „dobrotu“ od Deda Mraza..

possum
464 příspěvků 16.11.06 12:57
Santa dostane,

podle anglickeho zpusobu, sklenku mleka a par biscuits. Taky se muze nechat mrkev pro reindeers.
Muj son in law jednou nechal pro Santu pivo, a opravdu, rano tam byla jen prazdna flaska! :-))))

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz