Myčka nádobí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HelcaK
960 příspěvků 05.03.08 19:40
Myčka nádobí

Chci se zeptat majitelů myček, co tenhle přístroj udělá se smaltovanými hrnci. U známé jsem viděla poměrně zánovní (ne po babičce) hrnce, které měla takové jako obroušené, matné, na kterých zbýval jen náznak původního vzoru. Bylo mi hloupé ze zeptat, jestli je to důsledek mytí v myčce.

Reklama

Reklama

Reakce:

blanca.xy
647 příspěvků 05.03.08 22:01
S hrnci

nemám moc zkušeností, do myčky je dávám výjimečně a smaltované mám jen malé hrnky, ale dekor na talířích se také postupně omývá. Rozhodně ruční mytí je šetrnější, ale na druhou stranu ta úspora času, kdy za tebe pracuje někdo jiný, také není k zahození .

zlata
1200 příspěvků 05.03.08 22:15
Myčka

pardón..chybička se „mně“ vlodila, mám rychlejší ruce než m… , děvčata mám myčku asi 10 - 12 let (už tedy druhou), ale nemůžu si stěžovat. Asi záleží na kvalitě nádobí. Nedávám dřevěné prkénko (to se rozpadne po třech mytích), cokoliv z umělé hmoty, ta křehne a praská. Něco se zlatými prvky - omeje se a určité sklo též s myčkou nekamarádí, matní…, ale to se musí vyzkoušet. Záleží na složení skla.
Jinak jsem mívala i smaltované hrnce a dobrééé, teď anticoro a ještě lepší. Jo a myčka nemá ráda HLINÍK. Ahojtě, zdraví Zlata

anickav
2904 příspěvků 06.03.08 08:42
Moja umývačka

funguje tiež skvele, ale nekupujem do nej lacné prostriedky. Sem-tam umývam v nej aj hrnce a sú krásne. Ale zo Zlatej Zuzany zmizlo zlato, to je cena za moju lenivosť.

meisje
580 příspěvků 06.03.08 11:52
...

Je pravda, ze mycka se moc nekamaradi s potiskem at uz na hrncich ci ruznymi malovanymi ozdubkami na sklenickach, hrneckach apod. Je to taky tim, ze malokdo myje nadobi v ruce ve vode horke 70 st., takze tyhle ruzne potisky dele vydrzi nez kdyz se to myje v mycce. Potisky se omyvaji a nebo jsou matnejsi.Jinak kvalitni nadobi bez ozdob je z mycky krasne ciste a vypulirovane.Zalezi taky na pouziti myciho prostredku, je znamo ze mene kvalitni delaji smouhy,flekance apod. Ja preferuji radeji nabobi bez potisku a ozdubek…jestli se mam rozhodnout pro hrnec bez potisku, ktery se krasne vymyje v mycce a nebo hrnec s potiskem, ktery musim myt v ruce.......­......tak jednoznacne vyhrava „bez potiskova variace“

HelcaK
960 příspěvků 07.03.08 08:32
Hmmm,

to je hezké, že kvalitní nádobí je z myčky vypucované, ale to abych krom myčky pořídila 80% nového nádobí, počítám. No, děkuji za rady, uvidím, co z mých „historických“ kousků ten nápor čistoty přežije…

anickav
2904 příspěvků 07.03.08 09:42
Helco, ahojky,

ja som dosť dlho odolávala kúpe umývačky a neverila som v jej kvality. Ale som sa mýlila. My sme veľká rodina, špiníme kopec riadu denne, nehovorím o akciách. Tie krásne lesklé poháre a vyglančené taniere za to stoja. Písala som si aj spotrebu umýv. prášku, leštidla a soli, aby som videla v korunách spotrebu. A umývačku som tiež kupovala všetko kategoriu A, je to drahšie, ale sa to vráti, už teraz po 3 rokoch to vidím…

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.08 19:38
Plast

Co se týká plastových krabiček na jídlo, ty nepraskají. Jinak na žádném nádobí obrázky nemám, hrnky zatím drží. Myslela jsem, že na usušeném skle budou kapky, ale je to OK. Mám menší myčku, na 10 litrů vody…
 P.

Lindaa
114 příspěvků 11.03.08 08:27
Ahoj

Do mycky nikdy nedávej zádné nádobí se „zlatým " potiskem, to zmizí rychlostí blesku. Ze své zkusenosti vím, ze sklenicky a hrnky, které jsem dostala k svatbe (pred 15 lety) mycku neprezily a vzory jsou smyté, naopak nádobí dokupované dle potreby v posledních letech drzí. Dneska se uz vzory na sklenickách apod delají tak, aby mycku prezili. Staré servisy (po babicce) myji v ruce - pokud je pouzijeme. Smaltované hrnce nemám, s temi neporadím.
Nakonec radu vsem majitelum mycek. Veskeré nádobí od horcice (jakékoliv) nejdríve dukladne opláchnete pod vodou nez je dáte do mycky. V horcici je cosi (nepamatuji se presne co) co vyvolává chemickou reakci a v mycce se tvorí "tekutá“ rez - ta co se chytá príboru apod. Pokud se tato rez prichytí na príboru, tak príbor co nejrychleji vydrbat tekutým práskem na nádobí. Pokud se rez jenom prichytila, lze ji úplne smýt, pokud drzí na príboru déle a nebo dokonce dotycný kousek nádobí i s rezí myckou nekolikrát projel, tak uz má „vyzranou“ díru a vyhodit, protoze pri kazdém dalsím mytí roznásí kousícky rzi na ostatní nádobí. Toto se nejvíce týká príboru, nejvíce nozu.

DanaJ
1136 příspěvků 11.03.08 11:51
U nás doma je SIEMENS

a používáme na střídačku všelijaké různé přípravky na mytí. Smaltované nádobí u nás dopadlo stejně jako u Tvé známé HelcoK, zdobení je skoro pryč a žádný lesk. Ale nevadí nám to, protože jsme ho už před koupí myčky vyměnili za Zepter a staré smaltované máme na ´špinavé´vaření (brambory ve slupce nebo pro králíci a slepíci a tak).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz