MW-rozpousteni medu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Pomnenka02
6 příspěvků 21.04.05 20:09
MW-rozpousteni medu

Zdravim vsechny MW odborniky! Nevite jak lze v MW (nebo i jinak a jinde) uvest skrystalizovany med opet do tekute formy?Chlebicek s medikem bych si dala, ale nejde to.Diky!

Reakce:

Vali
1326 příspěvků 21.04.05 20:17
Pomnenko
  • med se má rozehřívat volně při teplotě do 45°C, při vyšší teplotě se znehodnocují léčivé složky medu. V mikrovlnce bych to raději neprováděla. Stačí sklenici medu postavit do hrnce s vodou a pozvolna zahřívat a rozmíchávat.

esmeralda
4813 příspěvků 22.04.05 00:16
MW-rozpouštění medu

Pomněnko, med rozpouštím v mikrovlnce běžně. Dej to na nízký příkon, tak 30-40%. Na pár minut a zkontroluj to. A pak po troškách přidávej. Záleží na množství. A nezapomeň, musí to být ve skle nebo v keramice.

vencal
213 příspěvků 22.04.05 06:56
Pomnenko

souhlasím s Vali, med se musí rozehřívat opatrně, já to doma dělám tak, že napustím horkou vodu z kohoutku, dám do ní sklenici medu a až povolí, provedu fintu, kterou jsem viděl v televizi, med normálně rozšlehám mixérem, prý se tomu říká „pastovaný“ med, je takový bílý, na chuti to nic nemění a med vydrží opravdu velmi dlouho tekutý. Jenom pozor neznič si mixér jako já, nechal jsem to málo povolit a tyčový mixér jsem odvařil :-(( , lepší je používat ruční mixér (takový ten metličkový).

alouch
56 příspěvků 22.04.05 08:34
Med

Mám zkušenost s rozpouštěním medu v plastovém medvídku - jde to krásně, nastavuju po deseti vtěřinách a bedlivě hlídám, jakmile začne téct, vypnu a nechám „dojít“.

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.05 09:29
Ahoj Pomnenko,

ide to celkom dobre. Pokiaľ nemáš výhrady k mikrovlnke ako takej, smelo do toho, ale ako píšu aj ostatní, radšej nižší výkon a viackrát pozrieť.

Lebo raz som rozpúšťal zvyšky stuhnutého medu zo stien fľaše a dokázal som nechať ten med zovrieť :o( Sladký síce bol, ale po tom už jeho biologické hodnota klesne a mikrovlnka tiež bola celkom zababraná

Labužník Pomnenka02
6 příspěvků 25.04.05 14:52
...

Tak jsem vam vsem pekne podekovala, ale krapet jinde..no nic zacatecnik

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz