Můžete-li, kupte si mandolínu...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

babi
6360 příspěvků 26.07.02 16:41
Můžete-li, kupte si mandolínu...

nemyslím tu na vyluzování krásných zvuků, ale tu na krájení různých tvarů ruzné zeleniny, ovoce atd. Je to manuální přístroj od luxusní verze z Japonska, nebo Francie (nerez, jednoduše nádhera), až po vyrobené z plastické hmoty, některé vyloženě laciné, ale stále výtečné v kuchyni. Opravdu se to nazývá MANDOLINA (mandolin). Možná je k dostání v České republice, ale určitě ji najdete na webu. Vím o jedné z Něměcka, firma se jmenuje Börner. Nemáte zdání, co za pomoc v kuchyni to je. Cibule na drobulínko ve vteřině. Tenulinké plátky, žádný problém. Hranolky několika velikostí. Na ¨čínu¨ na nudle nastrouhaná zelenina a mnoho jiných tvarů. Musím říct, že jsem na ni tak zvyklá (mám tu plastickou verzi už po léta), že bych se bez ní neobešla.

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník Sarka
433 příspěvků 26.07.02 17:11
Je to supr!

Souhlasim. Je to moc dobra vec a ja ji mam taky dost dlouho. Zakoupila jsem ji v ČR kde se dal zakoupit u firmy z Hodonina.
Krajim na nem vse co krajet jde.

Pampeliska191
1075 příspěvků 08.08.02 11:51
Mandolina

Babi, stale premyslim nad tim, jak vypada ten manualni pristroj Mandolina. Je to strouhadlo? Ja si koupila v Kanade pred 6 lety tzv. Vegetable Slicer (Gemusehobel) Original. Je to od firmy Borner, jak se zminujes. Nahodne to nabizeli a predvadeli na jedne plaze. Jsem stim velmi nadsena. Kdyz jsem jela k detem do Ceska, libilo se jim , jak hezky mam zeleninu nakrajenou. Manzel ma spolupracovniky, kteri jsou z Nemecka a sehnali mne dalsich asi 5 ks techto strouhadel pro rodinu. Vsichni jsou s tim hodne spokojeni. Ja jsem rada, ze kdyz jedu k detem do Ceska, ze nemusim s sebou to struhadlo prevazet. Jak uvadis Ty, nedovedu si predstavit v kuchyni pracovat bez nej. Stoji asi kolem 20 euro, ale neda se to prirovnat k zadnemu struhadlu koupenem v obchode. Ja sice miluji nerezove nadobi, ale nemela jsem to stesti nejake nerez koupit. Napis mne prosim Te podrobneji, jak vypada ta Mandolina..Kdo je jeho vyrobce?Jakym zpusobem to pracuje, jako to moje struhadlo? Dekuji a mej se hezky.

babi
6360 příspěvků 08.08.02 15:38
Mandolína...

Pampeliško, nemusím Ti vůbec vysvětlovat nic o Börner mandolíně, protože ji máš a já mám tu stejnou. Neprodává se v obchodech, ale na veletrzích a při jiných událostech. Je základní balení, které se nazývá originální V-kráječ a pak se dají dokoupit další části na specializované strouhání, krájení atd. Koupila jsem si vše, ale nejvíce používám kusů z toho základního balení. Dovezla jsem si nerezovou Mandolínu z Japonska, ta se dá nastavit na různé tloušťky plátků a má jiné výhody, ale dle mého, má jednu nevýhodu, že nemá chránič pro ruku. Koupila jsem si kovovou sítěnou rukavici, jakou používají řezníci, abych se neřízla. Ty mandolíny jsou pěkně ostré. Z nerezových znám Bron z Francie. Vyhledej si na web adresu thegadgetsource.com nebo sharpknives.com nebo Pastryitems.com nebo gourmet.org nebo Cooking.com Tam uvidíš obrázky různých výrobků. Myslím si však, že máš co potřebuješ. Možná, že Šárka může uvédst adresu té hodonínské firmy pro české Labužníky.

Pampeliska191
1075 příspěvků 08.08.02 16:22
Dekuji za objasneni Babi

Dekuji za velmi rychlou odpoved. Premyslela jsem nad tim stale a konecne jsi mne usvedcila, ze to bylo tak jak jsem si myslela. I tak by mne zajimalo, jestli skutecne Sarka koupila tuto samou v Hodonine, nebo jsem se koukla na papiry a oni tam neuvadeji, ze by to prodavali i v Cesku.?
Sarko, mohla by jsi nam rict adresu, jestli si pamatujes, kde jsi to koupila v Cesku a pribliznou cenu? Mozna by melo vice Labuzniku zajem. Dekuji moc.

Labužník Sarka
433 příspěvků 08.08.02 16:38
Jasně že můžu

Toto struhadlo prodavala firma WS Hodonin (ten na jižní moravě).
Obsahuje to zakladni truhadlo do tvaru V, chranič ruky (takový klobouček), nástavec na uzke a široke platky a na proužky (zeli, hranolky,paprika…) taky uzke a široke. Devčata (doufam že jsem nikoho neurazila) 16.8. odjiždim do republiky a přesnou adresu zašlu potom. Ulici nevim z hlavy, ale je to kousek od meho českeho bydliště. Šlo k tomu taky dokoupit nastavec na vlnky.

Labužník Sarka
433 příspěvků 08.08.02 16:41
omluva

Mam tam chyby, ale cela rodina se rozhodla ze zrovna ted chce na internet. Pardon.

Labužník Sarka
433 příspěvků 08.08.02 16:44
Ja ale nemam

nerez. Jen plast.

janesy
3 příspěvky 10.08.08 00:59
V-kráječ se stojanem na planžety a s vlnkovačem

prodávají ho u WS international Hodonín. Tady máte jejich stránky:
http://www.wsinternational.at/vyrobek.php?…
včera mi přišel poštou a jsem v rozpacích, zda to vše využiju a byl děsně drahý:2500,–Kč vč.pošt.

Yavanna
87 příspěvků 11.08.08 17:14
tak ještě jednou (totéž odpovídám na vedlejším fóru)

http://www.reproplast.cz/index.php?…
Nemá tolik planžet a držák na ně, ale mně už několik let slouží bez problémů

marhaba
98 příspěvků 15.08.08 12:36
V roce 1984

jsem se prvně v životě dostala jako tlumočnice „na západ“ - na spolkovou zahradnickou výstavu v Düsseldorfu. Oči navrch hlavy, v kapse 25 marek. Ze všeho, nad čím mi přecházel zrak jsem nakonec na výstavě koupila tento nástroj od neuvěřitelně výmluvného prodavače za polovinu svých vzácných kapitalistických peněz. Struhadlo se opravdu vyplatilo, mám ho dodnes a slouží stejně skvěle, jako první den. Jen mne mrzí, že jsem si ho nenechala (aspoň na obalu) od tohoto prodavače podepsat. Po dvaceti letech jsem ho totiž poznala v televizi - byl to legendární Horst Fuchs. To by se mé milé struhátko proměnilo v přímo v exponát… Když ne teď, tak za pár let, až v Hodoníně otevřou muzeum H.F.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz