Multifunkční přístroj Thermomix

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikita_praha
4 příspěvky 03.07.13 10:25
Multifunkční přístroj Thermomix

Zdravím vespolek, ráda bych se zeptala, zda někdo z vás labužníků nemáte zkušenosti s kuchyňským přístrojem Thermomix? Už jsem o něm četla na webu a viděla i nějaká videa, zajímají mě hlavně vaše zkušenosti s ním. Díky.

Reklama

Reklama

Reakce:

di
2451 příspěvků 03.07.13 11:52

Zase reklama oklikou? Už si proboha všichni prodejci dejte pohov.
P. S. Pokud váš dotaz myslíte vážně (v tom případě se omlouvám), projděte si místní fórum a příspěvků o tomhle zázračném přístroji najdete dost a dost.

bocianka
528 příspěvků 03.07.13 22:01

Thermomix mám již asi 15 let. Jsem s ním velmi spokojená. Zadělávám v něm vánoční cukroví, nenadělám si s tím žádný nepořádek. Navážím a namelu si ořechy, přidám cukr, mouku a ostatní věci a Thermomix to zadělá. Taky se v tom dělá lehce zavařenina. Nedělám žádnou reklamu, mám to léty vyzkoušené. Tady na Labužníku na toto téma byla před časem debata. Je sice dost drahý, ale mě se vyplatil. :zed:

Nikita_praha
4 příspěvky 04.07.13 10:02

Bocianka: Moc díky za názor :) Opravdu tu nedělám reklamu, jen se zajímám o přístroj, který by nám mohl v kuchyni pomoct. Na vaření mám čím dál míň času, v práci jsem do večera a pak není čas vyvařovat hladovému manželovi, který má rád teplé večeře :)

di
2451 příspěvků 04.07.13 14:21

No, já jsem taky v práci až do večera (typicky odjíždím kolem šesté-sedmé ráno a vracím kolem šesté-sedmé večer), ale i tak mi nedělá problém „vyvařovat hladovému manželovi, který má rád teplé večeře“ - když se vše včas dobře naplánuje, promyslí a nachystá, je dobrá večeře do půl hodiny na stole. Složitější jídla náročnější na čas vařím o víkendech.
Thermomix si pořídil tchán, několikrát jej nám nadšeně předváděl (spolu s vysavačem Rainbow a podobnými výrobky koupenými v „akcích“), nenadchl mě. U nich bude asi hlavní důvod pořízení to, že ani tchán, ani jeho žena moc vařit neumějí, proto je tenhle přístroj pro ně ideální.
P. S. Podle mě je to typická „šmejdovina“, najděte si na netu dokument „Šmejdi“ a podívejte se na něj.

Příspěvek upraven 27.02.14 v 12:20

birkana
1663 příspěvků 05.07.13 09:51

@di, přečtení tvého posledního příspěvku mě přinutilo podívat se na stránky výrobce - prodejce tohoto zázraku. Ano, je to přístroj pro lidi, co nevědí, kam s penězi :evil:

@Nikita_praha, myslím, že je dost receptů na rychlou chutnou teplou večeři. Za peníze, které by jsi vyhodila za tu „chytrou“ mašinku, pořídíš kvalitní potraviny, které upravíš na pánvi či rendlíku 8o Pokud máš k dispozici mikrovlnku s horkovzduchem a grilem (není podmínkou), pak na teplou rychlovku je to to ideální řešení.

bocianka
528 příspěvků 09.07.13 13:57
reakce na Di Birkanu

Vlastním oba přístroje (Thermomix i Rainbow), které tak krásně proprala Di.
Jelikož jsem silná astmatička, pořídila jsem si Rainbow, ne proto abych mohla říkat, hele co já mám a Ty ne. Astmatické záchvaty mám od té doby méně časté a ne tak silné. Thermomix jsem si pořídila proto, abych vyzkoušela jiné možnosti vaření a ne proto, že bych byla líná vařit. Není nic špatného na tom, když si chceš usnadnit vaření, o nepořádku při vaření se ani moc nezmiňuji. Kritizujte jen to, co máte vyzkoušené. Nikito, nenech se otrávit. Na toto téma tady již debata byla a někdo tady měl stejnou reakci jako Di. Nechce se mi ten příspěvek hledat. :cert:

di
2451 příspěvků 09.07.13 14:29

Pro bocianku: no, když na to máte… - proti gustu žádný dišputát. Taky jsem alergik a astmatik, stejně jako obě moje děti, ale vysavač za 60-90 tis. (podle prodejce) bych si opravdu nekoupila ani v nejdivočejším snu, obdobně i ten druhý zázrak za skoro 35 tis., za ty peníze to doopravdy nestojí. Holt je těžké přiznat si, že člověk někomu skočil na špek, že? Za ty peníze se to už prostě MUSÍ líbit, to je jasné.

bocianka
528 příspěvků 09.07.13 14:40

Di, jak myslíš…

Dadooa
268 příspěvků 09.07.13 14:58

@bocianka
no jo… kdyz nekdo mlci, nemusi to znamena, ze souhlasi.
Jen se proste nechce bavit s blbem :potlesk:

bocianka
528 příspěvků 09.07.13 15:11
Dadooa

Napsala jsem Ti/Vám? soukromou zprávu.

Ačraj
697 příspěvků 02.08.13 20:21

Již 12 let vlastním od Vorwerku vysavač i robot Thermomix, vynikající pomocníci, jsem s nimi nad míru spokojená, nikdy jsem se nemrzela o jejich koupi, je pravda, že jejich cena nyní stoupla. Někdo raději dělá vše růčo - fůčo. Ale já né. Marmeláda za 13 min. z krystalu udělá cukr práškový, mele, mixuje, váží, vaří, atd…no prostě SUPER!!! :palec:
Kritizuje jen ten, který ho nemá a nemá o něm ani páru. :mavam:

Nikita_praha
4 příspěvky 27.02.14 11:53

Di, děkuji za Vaši radu - na Šmejdy jsem se koukla a žádnou podobnost s Vorwerkem teda nevidím :D Ne každá firma, která se rozhodla jít tou složitější cestou přímou prodeje musí být „šmejd“. Absolvovala jsem ukázku přístroje formou večeru, kde se na něm vařilo a pak jsme si výtvory snědli a byla jsem teda nadšená. Ale ne každý za to asi je ochotný dát peníze, to beru. Co se týká toho vaření - já samozřejmě též dokážu během půl hodiny něco uvařit, ale vařím prostě raději, když mám na to náladu, takže bych ocenila, kdyby v tom krátkém čase, co po práci na rodinu mám jsem ho mohla strávit s nimi a ne u sporáku. Když mám chuť, třeba o víkendu, tak si k té plotně stoupnu klidně na celý den a vařím, peču, zavařuju, ale můj čas je pro mě asi cennější, než peníze a když vím, co VŠECHNO se dá v Thermomixu dělat, je to jasná volba. Ale díky za Váš názor a vidím, že kdo má, tak každý chválí :) :mavam:

Ačraj
697 příspěvků 27.02.14 14:58

Jak píšu výše, robot vlastním tedy 13 let, šlape bez jediné opravy, tehdy stál 23 000,–, vysavač 27 000,–, Opravdu Thermomix dokáže hodně, musí být na kuchyňské lince, státe k dispozici, ne někde zastrčený, nyní ceny o dost stouply, ale kdo na to má, ať neváhá ani minutu. Na př. kynuté těsto je „vcukuletu“, pekárnu mám také, ale tam se to honí třeba 2 hodiny. Negativní názory má jen ten, který o tom ví prt! :mavam:

Dejte si: www.svetreceptu.cz Zde o žádné ŠMEJDY nejde!!! :palec:

Hajdule
4 příspěvky 12.05.15 00:36
@bocianka píše:
Thermomix mám již asi 15 let. Jsem s ním velmi spokojená. Zadělávám v něm vánoční cukroví, nenadělám si s tím žádný nepořádek. Navážím a namelu si ořechy, přidám cukr, mouku a ostatní věci a Thermomix to zadělá. Taky se v tom dělá lehce zavařenina. Nedělám žádnou reklamu, mám to léty vyzkoušené. Tady na Labužníku na toto téma byla před časem debata. Je sice dost drahý, ale mě se vyplatil. :zed:

Thermomix mám skoro 20 let.. teď jsem si koupila nový.. nedám na něj dopustit a být bez něj fakt nemůžu. Ti co ho nemají, nemohou vědět, ale taky by se mohli krotit ve výrocích o něm.

Hajdule
4 příspěvky 12.05.15 00:38
@di píše:
Pro bocianku: no, když na to máte… - proti gustu žádný dišputát. Taky jsem alergik a astmatik, stejně jako obě moje děti, ale vysavač za 60-90 tis. (podle prodejce) bych si opravdu nekoupila ani v nejdivočejším snu, obdobně i ten druhý zázrak za skoro 35 tis., za ty peníze to doopravdy nestojí. Holt je těžké přiznat si, že člověk někomu skočil na špek, že? Za ty peníze se to už prostě MUSÍ líbit, to je jasné.

Nesouhlasím s Tebou a mluví z Tebe jen to, že to neznáš.

Hajdule
4 příspěvky 12.05.15 00:40
@Ačraj píše:
Jak píšu výše, robot vlastním tedy 13 let, šlape bez jediné opravy, tehdy stál 23 000,–, vysavač 27 000,–, Opravdu Thermomix dokáže hodně, musí být na kuchyňské lince, státe k dispozici, ne někde zastrčený, nyní ceny o dost stouply, ale kdo na to má, ať neváhá ani minutu. Na př. kynuté těsto je „vcukuletu“, pekárnu mám také, ale tam se to honí třeba 2 hodiny. Negativní názory má jen ten, který o tom ví prt! :mavam:Dejte si: www.svetreceptu.cz Zde o žádné ŠMEJDY nejde!!! :palec:

naprosto souhlasím.. hezky jsi to napsala :pankac: :mavam:

Hajdule
4 příspěvky 12.05.15 00:42
@di píše:
No, já jsem taky v práci až do večera (typicky odjíždím kolem šesté-sedmé ráno a vracím kolem šesté-sedmé večer), ale i tak mi nedělá problém „vyvařovat hladovému manželovi, který má rád teplé večeře“ - když se vše včas dobře naplánuje, promyslí a nachystá, je dobrá večeře do půl hodiny na stole. Složitější jídla náročnější na čas vařím o víkendech.
Thermomix si pořídil tchán, několikrát jej nám nadšeně předváděl (spolu s vysavačem Rainbow a podobnými výrobky koupenými v „akcích“), nenadchl mě. U nich bude asi hlavní důvod pořízení to, že ani tchán, ani jeho žena moc vařit neumějí, proto je tenhle přístroj pro ně ideální.
P. S. Podle mě je to typická „šmejdovina“, najděte si na netu dokument „Šmejdi“ a podívejte se na něj.Příspěvek upraven 27.02.14 v 12:20

ty jsi taky dobrá akce :D

birkana
1663 příspěvků 12.05.15 11:29
Výhoda Thermomixu?

Před časem, když jsme zde diskutovali/y na téma Thermomix, podívala jsem se na stránky Vorwerk na recepty pro Thermomix. Mimo jiné i na Hovězí guláš s knedlíkem . Prý je ten recept na 4 porce! Hahaha! :lol:

Už vidím kuchařku - matku dvou pubertálních hochů ve vývinu a se středně těžce pracujícím manželem, jak zadělává knedlíky z 320 g hladké (?!? :twisted: ) mouky. Pro ilustraci: z 85 g mouky a 30 g suššího bílého pečiva (+ dalších přísad) lze vyrobit přibližně 160 g kynutého knedlíku, což jsou 4 plátky (energie cca 1600 kJ, tj. zhruba 380 kcal; 78 g sacharidů).

Jestli ta mašinka není schopná zpracovat větší množství těsta, je pro průměrnou rodinu podle mne k ničemu. A cena mi přijde také přemrštěně vysoká :think:.

organea
1 příspěvek 13.09.15 18:46

Hlavně, že to tak dobře víte, co je u Vás dobrá cena? Podívejte se na roboty, kolik stojí a co umějí - je to neuvěřitelný přístroj, který má můj bratr a ráda si na něj ušetřím. Opravdu vím, co s penězi, mám 3 děti a čas, který mi tento přístroj ušetří, věnuji jim, sobě, manželovi a oblíbeným činnostem. s pozdravem kano

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz