Muffinky a trápení s košíčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jarka7
208 příspěvků 13.08.07 22:32
Muffinky a trápení s košíčky

Vážení labužničtí odborníci,
obracím se na Vás s prosbou. Díky Vašim radám jsem se naučila zvládat chléb v pekárně a údajně je skvělý. I mně se opravdu zamlouvá. Myslím, že ostudu si nedělám.
Teď stojím před další záhadou. Muffinky. Na chuť skvělé, ale stále stejný problém. Oloupávání muffínek z košíčků. Pekáč mám na muffinky, vymaštěný a vymoučený. Vždy je ještě vyložím papírovými košíky. Krásně naskočí, těsto utvoří bochánek. Nic nemá chybu. Jen zbavit muffinek papírového košíčku po upečení. Zkoušeli jsme metody horké i vychladnuté. Výsledek stejný. Část košíčků zůstane na muffince a musíme tu dobrotu skutečně z papíru vykusovat. Nevíte co s tím? Za Vaše rady budu moc vděčná.

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 14.08.07 00:00
Košíčky - Jarko,

kdysi se tady tento problém už diskutoval.
Tady je citát od Eleeen:

prodávají se:

• obyčejné papírové košíčky, do kterých se vkládají hotové výrobky (jako kuličky, košíčky, dortíčky)
    a pak specielně:
  • košíčky na pečení (do trouby).
    Ale tam, kde je prodávají, Ti jistě poradí.

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.07 07:43
Muffinky ...

taktéž mám plech do kterého vkládám pečící košíčky. Sloupnout jdou jak vlažné, tak studené. Ještě dotaz … o jaké těsto se jedná? Já používám ponejvíce olejové.

Jarka7
208 příspěvků 14.08.07 09:57
Poděkování

všem,kteří mně chtěli pomoci s košíčkami s muffinami.
Používám těsto spíše piškotové s čokoládou nebo s ovocem.
A pokusy s loupáním jsou stejné u horkých, vlažných nebo těch včerejších. Stejně sloupnout nejdou! Odkaz se pokusím najít.
I tak mnohokrát všem děkuji. Jarka

Vali
1326 příspěvků 14.08.07 17:34
Jarko7

pekáč na mufinky nevymazávat a nevysypávat, když se vkládají papírové košíčky, peču nasucho a papírové košíčky si každý sloupne před snědením. Zůstanou vláčné, někde jsem to v diskusi popisovala, jak postupuji a plech na mufinky jsem ještě nikdy nemusela umývat, protože je stále čistý. Ten tuk ti zřejmě při pečení ty košíčky naruší a proto nejdou sloupnout dobře (jak už bylo řečeno, musí být ty správné košíčky na pečení)…tak ať se další podaří

possum
464 příspěvků 16.08.07 15:47
Jarko,

vykasli se na papirove kosicky. Vymaz formu a pec! Nebo investuj do silikonove formy. Jde ti mailik.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz