Moje pračka žere ponožky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sylvie
2302 příspěvků 29.07.10 15:36
Moje pračka žere ponožky

…no, já vím, vám taky, ale dnes jsem se doopravdy dožrala. Moje sestra Eva (inteligentní, hezká, čistotná a bohužel za každé okolnosti pravdomluvná - střelec ) mi včera neúprosně řekla, že jí teda pračka ponožky nežere a nikdy nežrala.
Tak jsem dnes svolala celou svou rodinu, ukázala 3 páry ponožek k sobě ladících a před jejich zraky ponožky do bubnu vložila. Teď jsem si rodinu svolala znovu, aby prádlo osobně vyndala.
No, nechybí nakonec jedna žlutá? Ani v bubnu, ani mezi prádlem, prostě vysublimovala.

Já vím, je to otřepaný světový problém, ale proč sestra Eva…? Nebo lže…?
Jsem na nervy. Potřebuji Zoretku a mléko z pytlíku. Ihned.

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník jandule02
1089 příspěvků 29.07.10 16:24
...

Milá Sylvie, kdyby mi pračka nežrala ponožky, tak bych si myslela, že se svět řítí do počítačové iluze. Jedna věc je mi však záhadou, a to kam se podějí? Není fyzicky možné, aby vysublimovala. Napadlo mě, zda se některé neobarví a pak si úmyslně hrají na lišáky. Již drahně času však kupuji schválně všechny šedé nebo černé. Na tento trik tedy nemají šanci. Nebo že by se rozpustily? Čert ví, možná, že máme každá v domácnosti utajenou černou díru, která se realizuje právě v pračkách. Nenech se deprimovat sestrou, zkoumej její pračku.

jolana
5065 příspěvků 29.07.10 16:28
a maji

sva jmena?! nemajuu…tak sa im ani necudujem ze su nezvestne, lebo keby kazda mala svoje meno, zavolas sladkym hlaskom a ona sa ti ozve, vies?!.. v horsom pripade vyhlasis celodomove, celooblastne, celokrajove, celostatne patranie.. ale taktoo..chudat­ka…taka nezodpovednost…ze se nestydiis

Vali
1326 příspěvků 29.07.10 17:20
tento problém neznám

moje pračky nikdy nežraly ponožky…vždycky jsem měla a mám pračku s vrchním plněním…

Sylvie
2302 příspěvků 29.07.10 19:00
Jsem hospodyně lempl,

ponožka se totiž našla v rukávu noční košile. Strašně se stydím, že jsem vám „valila klíny do hlavy“.
Ponožky nežerou pračky, ale noční košile.

jaga13
399 příspěvků 29.07.10 19:17
Milé pradlenky...

na toto téma úúúúžasná knížka od Pavla Šruta: Lichožrouti. Přeju krásné počtení, čas vyšetříte ukončením pátrání po zmizelých ponožkách

anickav
2904 příspěvků 29.07.10 20:25
U nás je podobný úkaz...

Po vypraní a vysušení prádla zbieram a skladám ponožky. Vždy sa nájde nepár! Teda, že jednej chýba parťák! Opakuje sa to so železnou pravidelnosťou, ale už som si toho prestala všímať. Vždy tú osamelú smutnú ponožku strčím do košíčka, ktorý je na to určený. Po čase sa košík zaplní a vtedy ich začnem „páriť“. Keď sa pár nenájde, ide späť do košíka, ja viem, že jedného dňa sa nájde…

anickav
2904 příspěvků 29.07.10 20:31
Jandule,

Erma Bombecková o tomto fenoméne napísala veľmi pekný fejtón. Mala taký istý problém ako ty.

mrtvola
1394 příspěvků 29.07.10 20:57
Jakožto nepříliš pořádná,

trochu trhlá matka početné rodiny mohu prohlásit, že ponožky žerou nejenom pračky a noční košile, ale i koše na párdlo, křesla, podmatrace a podobně. Tam, kde má Anička košíček, mám já krabici od bot. Bohužel se v ní pár málokdy sejde, takže ji pravidelně prázdním do pubely .
Myslím, že za to můžou trpaslíci. Jsou to s..ně nežraný, ale psssst, aby mě neslyšeli. Jak jinak vysvětlíte, že neustále hledám brýle a klíče, které se po půl dni horečného hledání posléze objeví na stokrát prohledaném místě???

vlastibulka
81 příspěvků 29.07.10 21:14
milé labužníčky,

aj do našej domácnosti sa pred rokmi nasťahovali škriatkovia -zapatrošníci a likvidujú všetky veci, ktoré práve súrne potrebujem , problémy so strácaním ponožiek pri praní majú aj moje kolegyne, tak som raz navrhla, že každá prinesie do roboty svoje kopy tých nepopárených chúdeniec ponožiek, pomiešame do jednej hromady a určite si každá ponožka nájde stratený pár …

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.10 08:37
jedna technická ;o)

v práčkach spredu plnených sa ponožky ukrývajú tesne za prednou hranou bubna, tam, kde pohľadom nevidíte. Treba prehmatať celý okraj, aj hore aj dole ;o)

anickav
2904 příspěvků 30.07.10 08:52
Kltko,

doteraz som mala zvrchu otvor na plnenie na pračke a žrala ponožky tiež. Ale priznávam, že pri sporadickom odtiahnutí mašiny sa zvykla objaviť ponožka na zemi. (bubon a dvierka, medzera)

esmeralda
4813 příspěvků 31.07.10 23:21
Co s jednou ponožkou?

No přeci ponožkového maňáska!

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.10 08:26
Moje pračka je vybíravá

a žere pouze synovy ponožky.
Ovšem při pohledu do synova pokoje si nejsem jista, jestli je vinna zrovna pračka

midla
266 příspěvků 03.08.10 19:24
Mojí sestře Evě taky pračka nežere ponožky!

ale já už jsem smířená, jsou prostě věci mezi nebem a zemí… čas od času se některá vrátí a je s láskou uložena do šuplíku. Někdy se ale potvora vrátí třeba odbarvená…

alena45
588 příspěvků 08.08.10 15:40
...

tiež mi niekedy chýbala ponožka, ale našla sa buď u:,–(ená v pračke, alebo za pračkou, alebo za posteľou, na ktorú som opraté veci hodila, než som ich uložila na sušiak. S najväčšou radosťou som ich dávala na posteľ v horúčavách a nechala som ich tam aj dlhšie, také fajn studené a za chvíľu som išla spať, to bolo super…
No ale mne zasa chýba môj obľúbený nožík vrúbkovaný. Pred dvoma týždňami som si ho mala zobrať na dovolenku, ale tam som ho nenašla, prišla som domov, ani tu nie je, zeby som ho omylom vyhodila ? Ale kedy a ako ? To je záhada !!!

Labužník jandule02
1089 příspěvků 24.08.10 10:01
Říkám tomu zlomyslnost věcí

protože vždycky, když se mi po čase sejde ono množství lišáků, o kterém po velmi dlouhé době jsem přesvědčena, že je již nemožné najít druhou do páru a vyhodím je, tak většinou druhý nebo třetí den poté (ale až když je vyvezena popelnice) najdu tu chybějící např. mezi pračkou a zdí, za topením, vyhřezne zcela náhle z prádelníků u dětí či nevině čouhá z lyžařských bot, kolem kterých jsem dva měsíce chodila a ona tam nebyla! Fakt nebyla.....
P.S. Vali, moje kamarádky mají taky horem plněné pračky, ale i jim žerou pračky ponožky, které pak přemísťují na různá jiná místa, naprosto neuvěřitelná. Moje nejlepší kamarádka jednou málem dostala infarkt, protože našla lichou ponožku po půl roce v krabici se stojanem na vánoční stromek.

Sylvie
2302 příspěvků 24.08.10 16:15
Pěkně potvůrky zdokumentovat!

Už druhý týden ponožky před vložením do automatky fotím a to máte vidět, jak se při sušení pěkně párují. Bojí se, mrchy!

Děkuji Vám za psychickou potvo…podporu!!!

neumimvarit
1 příspěvek 04.03.11 22:10
PONOŽKOVAČ

Ne, žerou je ponožkožrouti a jednoho jsme doma měli. Podařilo se nám ho vymítit Ponožkovačem. Objevila jsem to na netu www.2ponozky.cz a už tyhle problémy fakt neřeším

honza39
31 příspěvků 27.10.11 22:03
neumimvarit píše:
Ne, žerou je ponožkožrouti a jednoho jsme doma měli. Podařilo se nám ho vymítit Ponožkovačem. Objevila jsem to na netu www.2ponozky.cz a už tyhle problémy fakt neřeším
Že pračky žerou ponožky, je stará věc, naše pračka BOSCH, shora plněná, to dělá běžně.Díky za tip na Ponožkovač !

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz