Modrá kukuřice a sušené podmáslí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kari
545 příspěvků 29.04.04 15:41
Modrá kukuřice a sušené podmáslí?

Ahoj labužňátka, včera jsem dostala knížku „Vaříme v divočině“. Hned jsem do ní zabředla, ale je tam spousta ingrediencí, které vůbec nevím, kde sehnat. Například se v jednou receptu vyskytl termín modrá kukuřice. Nemáte někdo ponětí, co to je, nebo zda název vznikl druhem přípravy, nebo kde se to dá sehnat? Doufám, že tím nemysleli modré barvivo…chacha­.Další věcí, která se tam vyskytuje, je sušené podmáslí, dá se někde sehnat? Díky předem za odpovědi.

Reklama

Reklama

Reakce:

Bradicka
163 příspěvků 29.04.04 17:27
Ahoj kuchařko z divočiny

O modré kukuřici se píše tady na Labužníku v článku Mexická kuchyně - část čtvrtá od Pampelišky . Ale kde ji sehnat, to netuším . A sušené podmáslí taky nevím… Snad bude někdo vědět víc , přeju Ti aspoň pěknej den!

Kari
545 příspěvků 30.04.04 09:22
Ahoj dobrá duše!

Bradi, moc jsi mi pomohla. Alespoň vím, že to existuje. Když jsem to v té knize četla poprvé, znělo mi to značně abstraktně. Ta kuchařka je americká, takže jestli tady v Čechách (nejlépe v Praze) existuje obchod s takovýmito speciálními ingrediencemi, určitě bych to vyzkoušela. Ale děkuju moc! M.

Pampeliska191
1075 příspěvků 30.04.04 10:44
Sušené podmáslí

je vedlejším produktem při výrobě másla. Sušené podmáslí je mléčně bílý prášek rozpustný ve vodě vyráběný sušením tekutého podmáslí v rozprašovací sušárně proudem horkého vzduchu po předchozí pasteraci. V o.z Zábřeh je tento produkt upraven semiinstantizací, což zaručuje jeho snazší rozpustnost.
Tento vysoce kvalitní produkt je určen pro lidskou výživu a to buď pro přímý konzum nebo pro průmyslové zpracování v různých potravinářských odvětvích (např. pekařství – výroba běžného pečiva i oplatků, sušenek apod., výroba cukrovinek, výroba mléčných výrobků, výroba mražených krémů a zmrzlin, výroba nápojů, výroba produktů pro zvláštní výživu, atd.)
Tento výrobek ale není vhodný pro výživu do 12 měsíců věku.

Kari, koukni se na tyto stranky:
http://www.susarna.cz/prod.html#podm

Kari
545 příspěvků 30.04.04 15:16
Pampelinko,

moc Ti děkuji za vyčerpávající informace! Na těch stránkách mě toho zajujalo víc (třeba i sušená syrovátka), jen škoda že není velkoobchod v Praze, ale zkusím se s nimi domluvit na dobírce. Při provozování turistiky dám nejen kvůli váze, ale i trvanlivosti těmto dehydratovaným surovinám zavděk. Díky moc.

trikolka
383 příspěvků 10.05.04 17:38
modra kukurice

Ahoj
modrou kukurici (a zelenou, cervenou a cernou a oranzovou) jsem videla v Mexiku, obrovska pastva pro oci to byla zejmena na trhu v mestecku Taxco. Ale mam takovej spatnej pocit, ze se do Evropy vubec nedovazi. aj aj aj je mi lito, ze prinasim nepekne zpravy

Niki

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz