Mletí obilí a luštěnin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Renee
93 příspěvků 09.07.07 12:14
Mletí obilí a luštěnin

Vážení labužníci,
mám pořád takovou fixní ideu, mlít si doma různé obilniny a luštěniny (od dob, kdy jsem ochutnala pečivo z čerstvě mleté mouky, mě tato idea stále pronásleduje ). Jelikož elektrický mlýnek na obilí je věc nechutně drahá a na kávovém mlýnku na kliku to jde nechutně pomalu, říkám si, co takhle zainvestovat do elektrického mlýnku na kávu s kamennými mlecími elementy? Kdysi mi kdosi svěřil, že na něm mlel pro synka bezlepkovou mouku. Nemáte s tím zkušenosti? Líbil by se mi třeba Krups (cca 1600,–) nebo obyč ETA (necelá 1000,–).

Reakce:

Eleeen
1127 příspěvků 10.07.07 09:25
taky

bych vyzkoušela, hlavně na oves, resp. ovesné vločky. Nějak nemám štěstí na mouku z ovsa…

Renee
93 příspěvků 10.07.07 11:52
...

Ten Krups má totiž zásobník na čtvrt kila, takže na jedno jídlo (když to nebudou zrovna 2 plechy buchet) už na tom člověk namele mouku naráz nebo nanejvýš na dvakrát. Sedmnáct stupňů jemnosti mletí a mlecí kameny jsou rozebratelné (narozdíl třeba od ETY), takže se z toho vymetou všechny zbytky a nebude v tom žluknout proso nebo sója… Si tak říkám.....

Eleeen
1127 příspěvků 10.07.07 13:02
Hmmmm...

asi si říkáš dobře, si říkám já…

DanaJ
1136 příspěvků 11.07.07 10:47
Mno, to by byla bomba.

..a neexistujou mlýnky přímo na mouku?
PS: Tomu Krupsu bych věřila, páč je prej nejlepší na kafe. ..snad se nepletu.

Renee
93 příspěvků 11.07.07 13:00
...

Jo, mlýnky přímo na mouku existují, ale elektrický stojí tak od sedmi tisíc, ójé.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz