mléčné výrobky+třešně = problém?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

snezenka
109 příspěvků 15.06.07 14:03
mléčné výrobky+třešně = problém?

Od mala mě rodiče strašili, že nesmím jíst třešně s mlékem. Chtěla bych se zeptat, jestli se v tom někdo z vás nevyzná. Jde mi o to, zda syrové třešně mohu upravit s mléčnými výrobky (bez tepelné úpravy), jako např. šlehačka, tvaroh, zakysaná smetana… Děkuji za všechny odpovědi

Reakce:

jolana
5065 příspěvků 15.06.07 14:13
...

..asi kvoli tomu ze tresne prehanaju a mlieko ma na vela ludi podobny podobny ucinok

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.07 15:01
...

asi tak, že čerešne, keď ich napraceš do žalúdka kilo, majú tendenciu v teplom žalúdku zakvasiť a v prítomnosti mlieka je to ešte bujarejší proces.
Ale ovocný pohár so šľahačkou, čerešňový tvaroh, či mliečny koktail s čerešňami - višňami sú úplne v pohode. Takže kombinácia je určite možná, ale v rozumnej miere.

meisje
580 příspěvků 16.06.07 09:41
...

Nam zase doma vzdy rikali, ze nesmime na tresne pit…nic, ani vodu, ze budeme mit boleni. Do dnes me to taky neni moc jasne, mleko si jeste tak nejak dokazu vysvetlit, ale proc ani vodu??

HelcaK
960 příspěvků 16.06.07 11:36
meisje,

tohle jsem našla mezi tvrzeními uváděnými na pravou míru:
Po konzumaci ovoce nepít.
To je přemrštěné, říká Ústav pro výzkum výživy. Dříve voda obsahovala všechny možné zárodky, které podnítily kvašení jablek, hrušek a jiného ovoce. Důsledek- bolest břicha, nadýmání, průjmy. Dnes je to vzhledem ke kvalitě pitné vody téměř vyloučeno.
Ale s tím mlékem bych radši neriskovala, reakce mezi kyselinami z ovoce a mlékem bude opravdu bouřlivá.

gmp
1603 příspěvků 02.01.08 20:11
...

nejlépe vyzkoušet. Jako kluk jsem to zkusil, proto že mi to zakazovali. A měli pravdu.

sim
293 příspěvků 03.01.08 00:53
...

presne ako gmp. nechapem preco to nevyskusas. ked si uvedomim, co vsetko som dnes zjedol, tak toto je nic.
daj si 5 ceresni a pol pohara mlieka a napato sa pozoruj ;-)

esmeralda
4813 příspěvků 03.01.08 06:36
Myslím si že je to pověra....

Nejvíc bude asi záležet na jednotlivcích a jejich toleranci určitých kombinací.

Z vlastní zkušenosti vím že i ta se mění.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.08 07:28
Chlapi a mléko

Pokud tenhle problém platí, tak myslím, že většinou u chlapů. Ze zkušeností mužů v mém okolí a z jednoho článku jsem zjistila, že v mužském střevě je o nějakou jednu (název neznám) bakterii méně. To způsobuje, že pokud se napijí mléka, do deseti minut běží. Jogurt ani sýry nevadí, týká se to pouze mléka. Ženy tuto bakterii v sobě mají a tak jsou tohoto problému ušetřeny.
A co se týká kombinace třešní nebo vůbec ovoce a mléka? Já od mala při česání třešní splácala cokoliv a zapiju je i teď třeba pivem a nic… Záleží na každém…asi to vážně chce vyzkoušet
P. :-)

blanca.xy
647 příspěvků 03.01.08 09:26
Moji rodiče

mi také zakazovali pít na třešně a hrušky, ale toto ovoce ve větším množství stejně nemohu jíst. Ale nevidím problém v tom, když udělám třeba ovocný pohár se šlehačkou, tvarohem nebo zakysanou smetanou, tam těch třešní určitě nepřijde tolik, jako když se někdo sedne ke košíku a nacpe se. Myslím, že není tak problém v mléčných výrobcích, jako v konzistenci. Tekuté mléko ani vodu určitě nedoporučuji .

HelcaK
960 příspěvků 05.01.08 00:03
Papajo,

tos mi udělala radost! Tak baktérie říkáš. Já léta tvrdím, že chlapi jsou, co se týče zažívání, jiný živočišný druh. Jen mám pocit, že i ti, kteří mléčné výrobnky nejedí. Kdysi jsme se s kamarády bavili o tom, co by si tak vzali do tlumoku na čundr - oni za hlavní položku označili náhradní trenky pro případ, že by se pos… Já dostala záchvat, že bych sice prádlo vzala též, ale pouze z hygienických důvodů, protože nepředpokládám, že cestou chytnu salmonelu. Byla jsem za blbce, že prý ženské na tom musí být stejně, jen o tom ze studu nemluví. Pravda, znám dvě, slovy 2, ženské, které mají tyto potíže též, ale ty jen potvrzují pravidlo

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz