Milujete les?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labužník jandule02
1099 příspěvků 4.6.07 16:42
Milujete les?

Vážení labužníci, během těch asi dvou let, co tady s Vámi přebývám, jsem dospěla k závěru, že skoro všichni máme rádi houby a taky na ně rádi chodíme. Z toho vyplývá, že většina má rovněž ráda les a přírodu.
Dávám Vám k úvaze nápad, který již realizuji. Vždy, když jdu na houby nebo jen tak do lesa, beru s sebou igelitovou tašku a do ní nacpu všechny plasty (odpadky, rozumí se), které najdu, pokud to jejich rozměry dovolí. Pokud se Vám tento očistný nápad líbí, prosím, následujte mě!

Reakce:
Tasma
415 příspěvků 5.6.07 07:57
Bezva nápad,

určitě Tě budu následovat. Jen budu možná trochu naštvaná, jestliže nastane situace , že potáhnu z lesa pytel sajrajtu a v košíku se bude válet jen jeden okousaný hříbek :)

DanaJ
1136 příspěvků 5.6.07 08:04
Bezvadnej nápad.

..ale já si myslím, že by snad i stačilo, kdyby si každej odnesl to, co donese do lesa a nic by tam nezůstávalo. ..což já dělám. Myslím si, že by se to lidičky měli naučit sami a né aby po nich pořád někdo uklízel. Jen to tam nechávejte, ať to každej vidí, třeba to někoho, kdo tam ty odpadky háže osvítí a přejde do řad: sám jsem si donesl, sám si odnesu.
PS: Ona ta petlahev to nezachrání. Spíš jsou horší autobaterie, vraky aut a nedejbože, když najdu dráty ze spálených pneumatik. ..nechápu to a říkám si proč, když teď máme každý v obci sběrný dvůr, kam můžem dát cokoliv a zadarmo. ..že se těm lidem chce do toho lesa to táhnout.

Bali
1254 příspěvků 5.6.07 08:30
...

bydlim cca 10 km od hranic s Nemeckem a muzu vam rict; ze Nemci vyhazuji jejich sajrat do nasich lesu!!!

jitkap
115 příspěvků 5.6.07 10:01
Milujete les, milujete své soukromí?

Jandule, zamýšlím se nad Tvým příspěvkem - co se to s lidmi stalo, v posledních desetiletích určitě stoupá kvalita a úroveň bydlení - všeobecně si naše obyvatelstvo zvedlo laťku v kultuře vlastních obydlí a jejich okolí, což je chvályhodné. Na druhé straně se zhoršil vztah k prostředí, které je státní, obecní, anonymní. Nejde jen o lhostejné náhodné návštěvníky přírody, turisty, ale i obyvatele obcí, kteří zakládají skládky odpadu v lesích. Otázka odpadové turistiky Němců a Rakušanů je zase samostatná kapitola!

Příspěvek upraven 25.09.10 v 06:44

marmelada
1642 příspěvků 5.6.07 23:02
Ano

dělám to taky tak. Tedy většinou to poberu. Začala jsem tak konat, když jsem viděla svého (dospělého) syna, který s naprostou samozřejmostí v lese sebral krabici od džusu, vložil do tašky a pokračoval v houbaření. Takže bez dalších řečí, sbírám nejen houby.

DanaJ
1136 příspěvků 6.6.07 13:46
Ale proč nám to němčouři hážou za hranice?

..vždyť spousty vody od nás teče k nim, takže když nám sem šoupnou něco co se prosákne do podzemních vod, tak to steče k nim. ..to je mentalita.

Já mám ke sbírání odpadků odpor. ..mám bujnou předtavivost a bojím se, že nedejbože něco chytnu. ..a už vůbec, když budu sahat na odpadky a pak na houby, který budu jíst. ..mi s sebou nosíme vždycky svačinu, tak ještě shánět, kde se umeju. ..nápad je to dobrej a já bych do toho šla jen třeba s nějakou partičkou zaměřenou jen na sbírání a ještě k tomu v rukavicích.

Leos.Z
1 příspěvek 27.8.19 16:32

Dobrý den,

les musí být bez kůrovce. Houby v suchém lese neporostou.

http://www.silvarium.cz/…atero_A4.pdf
Les ničí i sucho, nedbá se na vsakování dešťové vody. Vše je vyasfaltováno, vybetonováno. Pole poorané v červenci a srpnu je holé a rozpálené. Pomůže zelený podsev do obilí, aby se krajina zchladila po sklizni, nebo vyklíčená řepka. Teplota na poli bude až o 20 stupňů nižší. Nebude usychat les, bude častěji pršet i v létě.

L. Z.

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz