Milí labužničtí přátelé, známí i neznámí!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.08 23:07
Milí labužničtí přátelé, známí i neznámí!

Předkládám k posouzení návrh na setkání labužníků v Liberci dne 26.4.2008. Prozatím není nic napevno, jen bychom já, Flo a Karmínek chtěli vědět, jestli by byl zájem a kolik z vás by se zúčastnilo. Prosím o předběžné přihlášky tady v diskuzi, systém se osvědčil , tak jej měnit nebudu. Těšíme se na vás!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
penda
4752 příspěvků 02.02.08 05:31
????

V Liberci?? A proč ne v Písku? Nebo proč ne v Novém Městě na Moravě? Určitě nepřijedeme. V Liberci nemám nikoho, u koho bych mohla spát, teda mám tam kamaráda a spolužáka, ale nevím, jak by jejich manželky koukaly, kdybych se přišla s malým miminkem na noc ubytovat … ;o))) Tak si to pěkně užijte, budu s Vámi aspoň v myšlenkách. ;o)

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.08 12:11
Písek

je ve hře taky. Jestli nebude zájem o Liberec, nastupuje na jeho místo Písek.

karminek
757 příspěvků 02.02.08 12:23

beru obojí

ewa
600 příspěvků 02.02.08 17:36
...

Myslím, že bych se setkání v Liberci zúčastnila. ewa

bona
2416 příspěvků 02.02.08 17:55
Mně by se líbil

PÍSEK . Je to moje rodné město, ráda a pravidelně se do něj vracím, znám ho „jak své boty“… včetně restaurací . Tam bych jela na 100% a případně i pomohla s organizací !!!! Bona

bona
2416 příspěvků 02.02.08 17:58
Pro Vladku:

Máme u Písku (Zvíkovské Podhradí) chalupu, pokud bys měla zájem, místa je tam dost, pohodlí také - ani „chůvičku“ bys brát nemusela… B.

Alice_G
505 příspěvků 02.02.08 20:23
Písek,

ten bych uvítala, ale s labužníky beru i Liberec…

blanca.xy
647 příspěvků 02.02.08 21:00
Docela vážně

o účasti na setkání uvažuji, Písek je mi také trochu citově bližší než Liberec, ale nechám to na organizátorech .

blamamka
292 příspěvků 02.02.08 22:59
Setkání labužníků

No konečně by bylo něco blíž pro nás z Krkonoš a okolí.

ewa
600 příspěvků 02.02.08 23:13
...

Pokud se rozhodnete pro Liberec, nabízím svou pomoc. Teď už vím, že až do pátku 25. 4. budu pravděpodobně pryč, ale v přípravách bych snad mohla být užitečná.

bona
2416 příspěvků 02.02.08 23:29
Skoro to vypadá nerozhodně...

..........

zlata
1200 příspěvků 02.02.08 23:30
Písek

Moji milí.

Já i mé druhé „já“ bychom Vás rádi poznali. Pokud by bylo setkání v Písku, tak by se nám to i hodilo. Zlata a Vlasta - alias hafca

penda
4752 příspěvků 03.02.08 05:28
Jé, bono, děkuji ...

že bychom si ze srazu udělali mini dovolenou a vzala bych s sebou i kluky anebo aspoň Járu? Jsi hrozně hodná, A má to i to plus, že bychom se osobně poznaly - my dvě - viď? Tak pokud bude maličká zdravá a nic nám do toho nevleze a pokud vyhraje Písek, přijedeme. A další hlas posílám i za Jitušku, labužnickou, ta to má taky do Písku kousek. ;o))

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.08 06:57
Liberec versus Písek

No nic, přátelé! Pokračujte tak hezky, jak jste začali, protože zatím to opravdu vypadá na plichtu. Já to tak za čtrnáct dní sečtu a demokraticky se rozhodnu.

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.08 06:57
Jo, abych nezapomněl!!!

Děkuji za nabídnutou pomoc, protože ji určitě využiji!

penda
4752 příspěvků 03.02.08 14:18
...

Posílám 100 hlasů pro Nové Město na Moravě ;o)))

muso
118 příspěvků 04.02.08 12:37
Holky chtějí Písek

tak proč ne? Pro mne je to pořád hrozně daleko, tak by to muselo být i s přespáním.

penda
4752 příspěvků 04.02.08 13:47
A co ten sraz

udělat rovnou ve Zvíkovském Podhradí u bony na chatě, co? … hahaha … boničko, je ta Vaše chatička aspoň 50ti místná? ;o) Jinak, já jsem přemýšlela, že bych klidně mohla i pokračovat až za rodinou do Budějc anebo se nakvartýrovat za Jituškou; muso, neboj, určitě se tam někam vlezem a přespíme … penzionů je tam nakonec taky přehršel … a kde se vůbec bude v tom Písku sedět a povídat a bumbat a jíst? …Se to může rovnou udělat někde tam, kde je i levné ubytování, což? ;o)

karminek
757 příspěvků 04.02.08 15:03
Muso

já tam taky nepojedu na otočku.Z každýho srazu si dělám pěknej výlet i s přespáním.

bona
2416 příspěvků 04.02.08 20:58
Vladí a všichni,

v šestém ročníku na ZŠ jsem pozvala celou třídu na školní výlet k nám na Zvíkov… (dostala jsem za to tehdy knihu za přínos kolektivu…) Bylo nás kolem pětadvaceti a až na pár „kousků“ jsme se k nám do vily vešli - ostatní spali naproti u tety, ale ta již nežije a chalupa dnes patří někomu cizímu.
Výsledkem byla nervově rozložená babička, sundaná a rozšlapaná střecha od altánu ze třicátých let a kupodivu jenom jedno rozbité okno… Tím nechci nic říct , nakonec - bylo nám dvanáct - jen jsem si na to vzpomněla… Pravda ovšem je, že si Zvíkov všichni zamilovali a vzpomínají na něj na každém srazu…
Moc ráda bych Vás všechny pozvala, v patře je pět pokojů a tři koupelny, dole dva volné pokoje a také dvě koupelny… Jenže situace se změnila, vilu už léta nepronajímáme a slouží jen rodině (je nás dost..), tudíž nemáme dostatek dek a lůžkovin, teplé vody apod. a také tam přes rok není zrovna naklizeno… Asi by to nešlo .
Ovšem pokud bychom se domluvili a někdo měl auto a dobrovolně se vzdal konzumace alkoholu (Podhradí je 17 km od Písku), nabízím - kromě Vladinky a jejích potomků, ty si beru k sobě do svého útulného dvoupokojového bytečku v prvním patře - ještě asi tak pět lůžek. Seriózně a pochopitelně pouze z přátelství.
Jinak na Zvíkově by se dalo příjemně posedět a dobře pojíst v Pivovarském dvoře (koukněte na jejich stránky!) a po zavíračce třeba u nás v jídelně, jenže někteří by se museli ubytovat buď v Pivovaře, nebo v hotelu Zvíkov, nebo v penzionu V podhradí (bývalá hospoda U Váňů, naše rodinná). Což je, tuším, kolem 1.200-1.500 kč za dvoulůžák… I když mimo sezónu to možná bude méně.
Tolik z mé strany… Papapa a pokud zvolíme Písek, tak se na Vás moc těším. Bona

Jituska02
111 příspěvků 04.02.08 22:21
Milí labužníčci!

Přidávám hlas pro Písek, mé rodné město!
Pokud demokratické rozhodování vyjde ve prospěch Písku, nabízím pomoc při organizaci, co mi budou síly stačit
A manžel se rád ujme role motorizované spojky
Tak hlasujte, rozhodujte, ať se máme na co těšit, Jitule
PS: Vladulko, kdyby to nevyšlo u bony, kvartýr nafoukem

bona
2416 příspěvků 04.02.08 22:57
Takže Vladunka se sladkou Pavli

už to má jasné - pokud vyhraje Písek, penzion shánět nemusí, možná se o ně ještě „poperem“…
Písek je krásné město, přátelé, u mně po Praze a Českém Krumlovu vede v žebříčku nej-nej. I když i Olomouc taky miluju… Kutná Hora…atd., atd… Takže pokud Písek neznáte a chtěli byste ho poznat důvěrněji, je tu příležitost… Poznáte inspiraci Fráni Šrámka a „pootavského slavíka“ A. Heyduka…:-))

Mimochodem - kamarádka z Písku mi říkala, že v budově bývalého pivovaru (cestou k Hradišti) otevřeli „středověkou“ putyku, takovou tu jako v Dětenicích, co Vás obsluha vítá slovy „Co budeš žrát?“ :-) Třeba je to blbý nápad, ale my se tam s Davidem (manžel) chystáme…
A Mánečku, aniž bych chtěla někoho ovlivňovat :-)), u řeky, asi 2 km od centra je hospoda u Sulana, čerstvé ryby na grilu…

A co AničkaV. - nepřijela by se kouknout na „svoji“ elektrárnu ?

Manana
1515 příspěvků 05.02.08 00:07
No Písek Písek,

to mi motáte hlavu, to bych možná moch stihnout i ze Šumavy. Sakra sakra, musim si to nechat rozležet, a taky uvidím, jaká bude konstelace, zatim žádný definitivum, jen úvaha haha!

bona
2416 příspěvků 05.02.08 00:16
Maňánku,

zvaž to řádně, přestože mám blokádu velkého respektu, ráda bych Tě poznala… A ze Šumavy to není zas tak daleko, ne… ?

penda
4752 příspěvků 05.02.08 03:21
Hahaha...

se musím smát, já včera Dandě slíbila, že se zkusím přimlouvat i za Liberec, že by si mě tam dovezli a zase odvezli a spala bych u nich … ale jižní Čechy jsou stejně holt jižní Čechy … jen škoda, že Danda takovou dálavu asi nepojede … :o(

Už jsem si objednala i klokanku pro Pavlinku, abychom byly vyzbrojené na cestu, tak pokud budeme zdravé a já se zbavím bacila hemofila, abych mohla rozdávat štípané ;o), přijedeme. A těším se na bonu a Jitušku a prostě všechny známé i neznámé …

Jenofefa
1315 příspěvků 05.02.08 10:24
Bohužel,

budu s vámi pouze v duchu: v tu dobu jsem si naplánovala splnění životního snu - Paříž. Zaktivovala kamarádku (beruška nechce!!!), zaplatila letenky, rezervovala nocleh. Ale určitě budu vzpomínat.

anickav
2904 příspěvků 05.02.08 11:19
Bona,

elektrárna nie je moja, ale manželova. A toho, ako vieš, je jednoduché nahovoriť na hocičo…Ešte je všetko vo hviezdach - zatiaľ sa nehlásim - aj v Liberci aj v Písku /aj v Zv. Podhradí/ som bola viackrát a všetko mám trochu od ruky. V Prušánkach, tu blízo na Morave - posledný zraz, som sa bola pozrieť pred Vianocami - ešte som niečo také na vlastné oči nevidela, teda sklípky a žudra, domorodcov pod parou áno…
Ahojky všetkým!
 A.

Jituska02
111 příspěvků 05.02.08 11:58
Vladko,

také pořád čekám, kdy Danda práskne do stolu a přihodí hlas pro Liberec:-)) Vždyť by to měli s klukama kousek

kltko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.08 18:06
Reichenberg

samozrejme, mesto, kde som bol mladý a (preto) krásny!
nezabuduteľné spomienky na rok života pod Ještědem, len dúfam, že labužnícke stretnutie si odpustí menu typu šolet armádnej kuchyne, atómkaša, UHO a alima :o)))

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.08 06:28
Kltko, to mi nedělej!!!

Reichenberg… No, pochopil jsem správně i se svojí (ne)znalostí němčiny, že onen Říšský kámen (překlad je dobře???) je Liberec? Kdyby tam nefiguroval ten Ještěd, tak bych asi váhal.

kltko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.08 08:30
manku

ani chvíľu som nepochyboval že Ríšsky vrch správne odhalíš ;o)
Vtedy dávno mali vynikajúci podnik na jedlo a pitie vináreň na malom námestí a hospodu na konečnej električiek pod Ještědom, ale či ešte existujú…

ewa
600 příspěvků 06.02.08 12:52
...

Kltko a Manku,
nemůžu než reagovat na vaše amatérské etymologické výzkumy týkající se jména Liberec/Reichen­berg.
Vzhledem k tomu, že žiju celý život v Liberci, studovala jsem češtinu a němčinu a při studiu jsme se zabývali i původem jmen, dost mne štvou nelogické výklady o významu či vzniku jména města (např. která říše v 14. století? svatá říše římská?)
Chtěla bych vás tedy poprosit, abyste si přečetli vysvětlení pravděpodobného původu dotyčného jména na Wikipedii. Tak, jak je to vysvětleno tam, jsme to probírali i při studiu.
Rozhodně se tedy nejedná o nějakou souvislost s 3. říší, jak si mnozí myslí, dokonce i mnozí obyvatelé Liberce.

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.08 13:26
Ale ewi, nečil se!

Já nic nestudoval a moje znalost němčiny je nulová, stejně jako angličtiny. Ani jsem netušil, že se tak Liberec jmenoval. Jenom jsem vycházel z toho, že reich je říše a ten zbytek se mi zdálo, že je kámen. Ostatně podotýkám že nevím, jestli jsem to přeložil správně. A jaká říše? O tom už vůbec řeč nebyla. Pro mě a za mě se může jednat třeba o říši krále Miroslava!

ewa
600 příspěvků 06.02.08 13:31
...

Manku, kdybys věděl, jak často jsem už něco podobného slyšela, ani by ses nedivil, že jsem na to alergická.
Budiž ti odpuštěno. A Kltkovi taky.

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.08 13:46
A ještě malé doplnění,

aby nevznikly nesprávné výklady: že jsem nic nestudoval - tím myslím, že jsem nijak nepátral po vzniku jména Reichenberg-Liberec. Ale reakce ewy mě k tomu přiměla a tak jsem „Reichenberg“ zadal do Wikipedie a dozvěděl se, že se jedná o okřídlenou raketu. Až na zadané heslo „Liberec“ mi to tedy osvětlilo, že se původní jméno Reichenberg překládá jako „bohatý kopec“. No, slovník navrhuje daleko více významů, jako například hojný, vydatný, dále nádherný (k tomu bych se tedy přikláněl spíš, než k překladu „bohatý“), skvostný, skvělý a nákladný. Je to stejně jenom „jedna paní povídala“, protože se vznik jména pouze předpokládá.

bona
2416 příspěvků 06.02.08 13:53
A Písek...

je údajně pojmenovaný podle zlatonosného písku řeky Otavy…

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.08 13:57
A olomoucké tvarůžky se jmenují

podle toho, že se prodávaly v Olomouci na trhu. Nikdy se tam totiž nevyráběly, hlavní centrum výroby bylo v Hněvotíně a okolí!

Ale to jsme se dostali úúúúplně jinam.

kltko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.08 15:46
...

No jo, stále existuje, Černý kůň, nám. Nerudovo
a v Horním Hanychově to je asi hospoda Domov (www.hospoda-domov.cz)

ewo - máš pravdu v tom, že aby to bol „ríšsky vrch“ mal by to byť skôr „reichberg“ a chápem Tvoje podráždenie z toho, že možno niekto si to spája s treťou ríšou. Lenže už ako poradová číslovka hovorí, predtým boli ešte dve ríše a Liberec, [aj keď do roku 1850 (zavedenie železnice) menej významný ako Frýdlant] bol v silnom pruskom vplyve. A ak som použil Reichenberg, bolo to len preto, že v dejinách sa tak volal podstatne dlhšie ako Liberec. (rovnako mi príde divné premenovanie Ragusa/Dubrovník) Mimochodom, ako správna lokálpatriotka, vieš aj o pamiatkovo chránených kresbách zajatých anglických pilotov na budovách „horních kasáren“ ?

ewa
600 příspěvků 06.02.08 20:16
...

Kltko,
posílám ti soukromou zprávu. ewa

jARKA77
141 příspěvků 08.02.08 10:33
Milý Manku, milí labužníci

Děkujeme za pozvání a opravdu jen nezávazně se s Brumíkem hlásíme. Vzali bychom obytný přívěs, abychom vyřešili ubytování.
Neb duben je daleko, kdo ví, co se ještě semele. Ale moc se na všechny labužníky těšíme.
 Díky

pekarka
410 příspěvků 10.02.08 19:16
setkání

Setkání s českými labužníky je moc lákavé, ale duben je ještě daleko, tak uvidíme podle okolností. V tom případě by mi bylo celkem jedno jestli Liberec nebo Písek.

karminek
757 příspěvků 10.02.08 22:23
hůůůůůůůůůůůrááááááááá

tímto příspěvkem vyzýváme i ostatní labužníky ,kteří se mohou nebo chtějí zůčastnit akce aby zkusili vhodit svůj názor na toto konání.Lidi vždyť to není jenom o místním setkání.Jsem přesvědčen že si mají co říci lidi z ČR i SVK.

sigrid
272 příspěvků 13.02.08 01:54
Především omluva,

místo odpovědi jsem založila další téma a neumím ho zrušit. Chtěla jsem jen napsat, že bych Vás ráda poznala a přijela, když pámbu dá. A že se přimlouvám za Písek.

buraci
1136 příspěvků 13.02.08 09:05
I ja

… bych se dovolila pridat. A jako Plzenak samozrejme hlasuji prooooo PISEK. BTW Byla bych vdecna za tipy na ubytovani, v Pisku to neznam…

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.08 13:08
Lobujte, lobujte!

Zatím to vypadá 12:7 ve prospěch Písku.

bona
2416 příspěvků 15.02.08 23:04
Středověká krčma Písek

Vzpomínáte, jak jsem zmínila tu mně zatím neznámou středověkou krčmu v budově bývalého pivovaru v Písku?
Tak dnes jsem z tramvaje zahlédla auto tohoto podniku (v Praze) a zapamatovala si webovky… Je to www.krcmapisek.cz
Není to zvláštní náhoda?
Dívala jsem se tam a vypadá to docela zajímavě…jen je to trochu stranou centra, ale zase ne tak moc, Putimská brána je, hádám, tak cca 10 minut chůze…
O víkendu tam pořádají nějaké „kejkle“, ale snad by se dal domluvit salonek mimo, tedy POKUD a JESTLI…atd., atd.
Jídelníček tam mají, ceny ne. To není právě seriózní, ale jinak se mi to zdálo vhodné k úvaze
Koukněte na to, když budete mít čas… Ale jestli se to nepodaří, neházejte vinu na mě…

zlata
1200 příspěvků 16.02.08 00:41
setkání

Tak lidičky, kolik je nás?? Ráda bych Vás všechny poznala.

bona
2416 příspěvků 16.02.08 00:43
...

Začíná to vypadat na monstr mejdan…

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.08 06:45
Tak tedy dolobováno!

Vítězem se stává — (dramatická odmlka, fanfára, TUŠ!!!) — PÍSEK!!!

To po zveřejnění průběžného skóre asi nikdo z vás nepředpokládal, nebo že by ano? Že by byl někdo nadán takovým ostrovtipem a uhádnul to správně? V tom případě vyhrává a může si jít do nejbližšího obchodu koupit co chce (pochopitelně za svoje).

Pro přihlašování uděláme novou diskuzi až bude vybraný podnik, tady se nepřihlašujte, mohlo by se to ztratit v mlhách.

Jituško, beru tě za slovo a prosím o vytipování podniku, kde by se setkání odehrálo.

Podmínky výběru: dostupnost, slušná úroveň, slušné ceny, oddělený prostor a ubytování pro potřebné poblíž. Webovky jsou vítány, pokud budou obsahovat i jídelní lístek s cenami, jenom dobře.

Tak labužníčci, těším se nashledanou v Písku!!!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz