Milí Labužníci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zlata
1200 příspěvků 25.10.08 00:56
Milí Labužníci

Tak dost možná, že jsem se netrefila do správné kolonky … jen volám SOS.
Nějak se mi to vše vymklo a já teď honem nevím. Prosím o rady, nápady (no pro mne by byla asi nejlepší i realizaci, ale to jsem dost neskromná čili realizování budu muset provést osobně eventuelně za pomoci nějaké firmy…nejlepší by byla „sponzorská - jenže ta nehrozí“).
Začíná mě tahle můra budit a nakonec i času nějak nezbývá. Teď bych asi měla vyklopit, čím moje dušička prochází.
Není to čím by se jeden chlubil, ale na druhou … já se těším!!!
No je to "Důchod…Penze…óch jééééééééééé
No a teď tedy co s tím a konečně se moji milí dostávám k podstatnému. Co vytvořit na rozlučku v práci zhruba pro 30 - 35 lidí…podotýkám vcelku mladých a stále hladových. Nemůže to být teplá kuchyně a chudáčci na to budou mít asi 15 až 30 o pauzu, víc mně nepovolí. Budu všem vděčná za jakýkoliv nápad.
Všechny zdraví Zlata

Reakce:

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.08 06:24
Milá Zlato,

především ti gratuluji, že ses odchodu do důchodu vůbec dočkala. Při plánech našich velících chytrých hlav to nám mladším vůbec nemusí vyjít. Už teď to mám jen za 20!

Na oslavu budou asi nejlepší záviny podle Bony, zajímavé jsou nakládané špekáčky s Hermelínem od HanyK (rp.č.17575), zelenina podle Pekařky, česnekové trojúhelníky (ty jsou dobré i s restovanou cibulí místo česneku).
Tak ať se rozlučka vydaří a přiznám se, že ti fakt závidím.
Tak a teď už musím pádit. Kam jinam než do práce…

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 25.10.08 11:43
zlato,

jedna moje známá, když jí čekal tento životní mezník, tak vyrobila plno krabic a krabiček všelijakých jednohubek, pěkně a jinak ozdobených a setkalo se to s velkým úspěchem. Každý si našel ty své chutě, bylo to krásně barevný a fakt jich bylo hodně, těch lidí bylo k padesátce! Použila i všechno možné pečivo a aby bylo něco na zub, tak bylo 10 štrůdlů, ten má rád skoro každý (ty jsem jí pekla já). nejdřív byly pryč jednohubky s nivovou pomazánkou a ozdoba půl vlašského ořechu- tak jsme nějaké přidělávali.
Ať se Ti to hezky vydaří a důchodu si užívej, co se do Tebe vejde, je to moc hezká část života! Terrinka

bona
2416 příspěvků 25.10.08 11:55
Ahoj Zlatíčko,

tak jsi se kóónečně dočkala… Moc Ti to přeju.
Napíšu Ti soukromě, z jistých růvodů se tu veřejně nechci projevovat. Pa B.

bona
2416 příspěvků 25.10.08 11:57
oprava

..důvodů.. samozřejmě

ewa
600 příspěvků 25.10.08 17:30
Ahoj Zlatko,

gratuluju, čekají tě krásné časy!
Už jsem tady někomu doporučovala malé větrníčky plněné nivovým krémem podle Bony, ale těch receptů je tu víc, např. od Ajty. Výhodou je, že větrníčky můžeš udělat předem a zmrazit.
Vypadají honosně a chutnají skvěle. Zdraví Eva

Eja
3831 příspěvků 25.10.08 18:02
Zlatko,

jak já Ti závidím.
Mohlo by být docela efektní, kdyby pohoštění vypadalo na první pohled jako sladké a přitom to bylo slané. Záviny - nepřeberné množství variací, já osobně nejraději listový špenát, žampiony, balkán a olivy. Větrníčky určitě. Kremrole z listového těsta plněné slanými pěnami. Velký quiche pečený na plechu, hodně zdobený ( sušená slanina, cherry rajčátka, sardelky, papričky atd.), nakrájený na malé kousky. Malé aspikové dortíky ( třeba ve formičkách na muffiny). Malé kynuté ( jako svatební) koláčky z nesladkého těsta s náplní z různě kořeněného tvarohu zdobené mandlí.

pekarka
410 příspěvků 25.10.08 21:00
Nic si z toho nedělej...

Ono se říká, že v důchodu je víc času, ale pak zjistíš, že to není pravda. A k tomu dotazu, já bych volila koláčky pro mlsaly, pro masožravce mám dva tipy, a to plesová pomazánka nakrájená na vece, samozdřejmně ji mám v receptech jako chuťovečky a pak se mi osvědčily malé kousky párků v lístkovém těstě posypané sýrem, moc dobré. Vše si ovšem musíš připravit doma. Nebo my jsme dělaly na oslavy ty masové roládky pečené, nebo plněnou sekanou. Ať se rozhodneš pro cokoliv, přeju ať se oslava vydaří a Ty si budeš v důchodu užívat… Ahojky Dana

danda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.08 22:11
Zlato :-)

já teď slavím úspěchy s minirolkama, dělají se podobně jako suši, ale z toustového chleba, odkrojí se kůrky a chléb se tence vyválí.
Lehce se potře majonézou, čerstvým sýrem, máslem.., na střed se položí hranolek šunky, sýra, kuřecích prsíček…podle chuti a rolky se na bambusové podložce pevně zabalí. Konce se seříznou, rolka se středem nebo po krajích potře máslem, majonézou, ricotou.. a posype bylinkami, nebo se obalí v koření. Variací je mnoho - sladké, zeleninové, masové, rybí, dietní …
Jsou popsány a krásně nafoceny v knize Thomase Cloueta Minirolky
Měj se a užívej si :-)

Eja
3831 příspěvků 25.10.08 22:05
Zlato,

jak tak na tím přemýšlím, za 15 minut se toho zas tak moc sníst nedá a chtělo by to takové jednosoustíčkové pohoštění, aby si každý zobnul od každého něco. Nebo naopak mísu něčeho dobrého, ať si každý nabere - spíš mísy. Navíc se to musí dát bez problémů přepravit z domova do práce a rychle naservírovat. Budu přemýšlet. Mrkni se do Hledám recept na vlákno Malý posvatební raut, část by se dala ev. použít.

esmeralda
4813 příspěvků 25.10.08 22:30
Poslední dobou slavím úspěchy....

…s tímto . Je to v jednom pekáčku a dobře to „cestuje“.
Jinak bych udělala chlebíčky. Ale ty vám asi nejsou tak vzácné jako nám.

Eja
3831 příspěvků 25.10.08 23:06
Něco jsem našla,

nejsi odněkud od Znojma ?
Ale i pokud ne, tak tady je slušná inspirace na studené pohoštění
http://www.oslavy.estranky.cz/…a-jednohubky
Jdu to podrobně studovat, v úterý čekáme návštěvu a budou se slavit narozeniny, tak se možná něčím inspiruji.

esmeralda
4813 příspěvků 26.10.08 00:18
Ejo,

zvědavost mi nedala .
Bohužel je to bez obrázků. Malá investice do webových stránek by se jim určitě brzy vrátila.

Eja
3831 příspěvků 26.10.08 00:31
Esme,

našla jsem cateringových firem hodně a některé s opravdu skvělou nabídkou, ale finančně je to poněkud mimo - aspoň mne. Tohle mi přišlo že by nemuselo být až tak drahé.
Máš pravdu, trocha práce s webovou stránkou by se jistě vyplatila.

zlata
1200 příspěvků 26.10.08 02:22
Já...

jsem až dojatá, co příspěvek to perla. Moc všem děkuji, nesmírně si Vašich příspěvků vážím. Je to těžké vybírat, jste moje zlatíčka.
Inspirace vskutku nápaditá a teď bych tak potřebovala ještě nějaké ty ručičky. Snad přijede dcera (mezi námi nemá kuchyni v oblibě) a můj chotík bude doufám rád nápomocen (ten zase rád experimentuje ve sladké kuchyni a to já holt to maso).. ..jejda tak jsem to vymyslela zatím takhle:

Kuřecí rolády - 1) plňka - šunka, lehce smažené vejce, kapie, 2) - šunka, niva obojí moje

Teď honem nevím, ale od Dandy Studené kuře na víně nebo ve víně teď jsem zmatená

Sekaná od Krteckové

Vepřový salát od twixik

Větrníky na slano nevím od koho, ale já je dělám asi 20 let

Česnekové rolády od HanaK i gegínky

Něco z krabích tyčinek asi roládky, ale taky nevím od koho

Košíčky se zvěřinovou pěnou a červeným rybízem, moje

Upírky s mandarinkou, moje

možná ještě Ananasová kolečka plněná nějakým krabím salátem, moje

a sladkou tečku nakonec: Tchyňka mi ve svých 85 přislíbila, že mi udělá kremrole, já kokosové dortíčky,
chtěla bych „Řezy se zakysanou smetanou“od Delis, jestli se zadaří tak nějaký náš rodinný receptík na dort a na nečisto zkusím Kardinálské řezy
Miluji tenhle cvrkot,
ale ještě stále hledám…třeba bude ještě úplně něco jiného. Zatím Vám všem moc, moc, moc a moc děkuji a všechny zdraví Zlata

zlata
1200 příspěvků 26.10.08 02:40
Ó...

hlava skopová ještě jsem nepřipsala miniřízečky - klasika…, ále to je vše samozřejmě nápad, který se pokusím realizovat jen slibuji, pokud se s fotkou na Lab dostanu, uvidíte co jsem stvořila v konečné fázi a třeba ještě něco příjde, Zatím úplně největší dík všem a hezkou dobrou noc.

twixik
149 příspěvků 29.10.08 01:35
Zlatuško,

naprosto úžasná je vepřová panenka jako rostbíf od Eji - opravdu, kam se na ni hrabe klasický rostbíf a výtečná je také que:,–(illa qurrito od Bony. Tyto dva recepty jsme v poslední době vyzkoušeli a všechny tři nevěsty si je opsaly.
A Zlato, prosím Tě, nechci Ti přidělávat práci teď, když máš napilno, ale mohla bys prosím, až budeš mít čas, vložit na Lab. recept na Tvé upírky s mandarinkou? Snažila jsem se je najít, ale nenašla jsem. Čímž netvrdím, že tu nejsou, možná jsem jen nešika a neumím hledat. Děkuji a přeji, ať se Ti vydaří oslava podle Tvého přání.A ať jsi v důchodu spokojená.Tw.

bona
2416 příspěvků 29.10.08 20:01
Zlatí...

nevím, jestli už to neproběhlo, ale to by jsi se asi ozvala…
Jen Tě chci povzbudit… Pokud budou Tvoje kuřecí rolády a upírky s mandarinkou, na které dodnes vzpomínám, je úspěch zaručený.
A to qurrito, které zmiňuje Helenka (ani jsem nevěděla, že ho už někdo zkusil), také doporučuji. Fakt se povedlo a když ho nakrájíš na menší kousky a něčím přizdobíš, budou z toho pěkné slané zákusky. Tak hodně zdaru a krásný vstup do nového životního období! B.

zlata
1200 příspěvků 29.10.08 22:11
speciálně pro twixik ...,

Helenko moc díky za přáníčko a tady pro Tebe upírky jak je dělám já. Není to nic nového, určitě i Ty jej znáš třeba pod jiným názvem. Takový recept bych si na Labu netroufla dát. Ale je jednoduchý
a jak je reakce našich návštěv včetně Boninky, řekla bych, že je prudce jedlý. Za totáče býval lepší, protože bývaly tvrdé trojúhelníčky Primátor (ještě se někdy sežene). Dnes nahrazuji různě.
3 trojúhelníčky měkkého Primátora, případně jiný taveňák
3 strouhané stroužky česneku
1/2 malé krabičky majolky
vše smícháš a mažeš na rozkrájené rohlíky a zdobíš měsíčky mandarinek z plechovky. Toť vše. Jednoduché a dobré.
Pokud by se Ti povedlo sehnat ten sýrec takový ten správný tvrdý pak je krabička majolky na 2 trojúhelníčky a 2 stroužky česneku. Zdravím a přeji hezký večer Z.

zlata
1200 příspěvků 29.10.08 22:14
Boní...,

ještě neproběhlo až 8. prosince, ale nervíky mám už od teď. Pořád hledám a nacházím skvosty, které potřebuji vyzkoušet předem aby vše klaplo. Pak zase něco vyřadím a tak stále dokola, ale Vlastik je spokojený. Dovedeš si jistě představit, jak to asi u nás vypadá, vytištěné recepty, vytahané kuchařky …je to krásné a zoufalé zároveň.
Kuřecí rolády a upírky to mají jistý… pa,pa (chystáme se bohužel na noční) Z.

bona
2416 příspěvků 29.10.08 22:32
I když to nebylo..

I když to není..

--------------------------------------------------------------------------------
přímo pro mě, musím se přiživit…:-))) Prostě si mimochodem uveřejněný recept opisuji a ukládám… Helenko, neváhej, je to dobrůtka!!
Mám štěstí, že majitelka koloniálu u nás v ulici zásobování tzv. taveným Primátorem, absolutně neroztíratelným, ale pro mě chuťově i konzistenčně vynikajícím sýrem, nikdy nezanedbá… Jsem ráda, že mám receptík. Zlatinko, díky. B.

bona
2416 příspěvků 29.10.08 22:33
Zlatuš, není pochyb,

že by to upírky a roládičky minulo…!! Pozdravuj Vlastu a dopřej si tyhle bezva starosti. Dobře to dopadne, to je mi jasné… a pak už jen užívej teplíčka, pohodlíčka, internetu, procházek, knížek, časopísků a především vnoučátek!!! Napíšu. B.

twixik
149 příspěvků 30.10.08 00:08
Zlati,

děkuji Ti za receptík na Tvé upírky. Ihned jsme je vyzkoušeli a já ochutnala pouze dvě, protože Buchtíci jsou jako stádo kobylek.
Byly skvělé a opět si naše děvčata psala receptík.
Zlato, ještě k tomu Tvému důchodu. Moje maminka říkala, že nikdy neměla méně času, než když odešla do důchodu. Ale říkala to s úsměvem, takže se určitě můžeš těšit dál…

anickav
2904 příspěvků 30.10.08 14:16
Milá Zlati,

nechcem Ti kaziť náladu, ale…minule som stretla upachtenú sesternicu, čerstvú dôchodkyňu. Mala predstavy, ako si konečne oddýchne, knihy, klídeček, rekreačne vnúčatá a pod., takže sa tešila. Teraz, pretože je doma, sa od nej očakáva plná chladnička, denne super obed, poriadok, pretože „je aj tak doma“ a iba by sa „nudila“ behá všetkým na poštu, po úradoch vybavuje čo treba, lieta od jednej nevesty k druhej (snachy), potom opatruje svoju mamku, venčí psa, atď…Narobí sa viac ako keď pracovala a nehovoriac o tom, že akosi sa aj ona viac unaví…
Zlatka, je to skôr mimo mísu, prepáč, žiaden nový nápad pre Teba nemám, iba Ti želám, aby to dobre dopadlo. A potom si začni užívať to voľno…
Zdravím!
 A.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.08 20:33
aničko, zlato,

když ono přeci jen záleží na tom, kolik si kdo nechá naložit na hřbet. Aniččina sestřenice zřejmě neumí říci NE a snad se cítí provinile, že zatímco všichni pracují, ona se „válí“ doma. Takové situace se těžko hodnotí, když s nimi nežijeme, ale z vlastní zkušenosti - doma už jsem taky začala upozorňovat, že nevyhovím vždy a všude a že moje ochota končí s pokusem mne využívat (to zase v práci).
Zlati, přeji ti pochopení blízkých a klidné dny v důchodu.

anickav
2904 příspěvků 30.10.08 20:45
Iva,

ja viem, ja som to uviedla skôr ako varovný príklad! Lebo niekedy niečo predvedieš, že to umíš a už sa toho nezbavíš. Veď to poznáš, nie?
Pekný večer!

zlata
1200 příspěvků 30.10.08 22:08
Aní, Ivuško

mám Vás ráda

anickav
2904 příspěvků 30.10.08 22:13
No Zlatka,

hneď sa mi bude krajšie usínať!

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz