Milá Zlato,to by ses načekala.....

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evita
11 příspěvků 22.04.04 23:32
Milá Zlato,to by ses načekala.....

Velmi mě zajímalo,jestli Ti někdo na Tvou otázku odpoví.Já byla nedávno ve stejné situaci,kdy jsem nedočkavě čekala na odpověď pro mne…Dost dlouho,až se přece jen našla „Eleeen“a pár slov mi napsala......
Pro Tebe mám dobré zprávy:v naší republice můžeš koupit koloidní stříbro 1./OO1shop,Praha 1,Krakovská ul.,telef.777218816,2­96230202,otev­ř.10-19hod.,stojí 338Kč a lze poslat i na dobírku,ev.si najdi www.001shop.cz.2./Pharma Activ,Ostrava,596612020­,776149020 za 3OO Kč,též na dobírku,www.phar­mactiv.cz.Pří­padné otázky Ti zodpoví MUDr Pavel Šácha - www.prozdravi.cz,nebo server www.doktorka.cz.
„Labužník“ se mi líbí,je tam hodně zajímavého,ale trochu mi připadá,že všichni závodí ,aby poslali co nejvíc receptů a tím převládá kvantita nad kvalitou.Já to chápala jako sdělování svých osvědčených receptů a dobrých rad těm,které to zajímá.Byla jsem pozvaná na chat,prý je tam legrace,ale moc jsem se nepobavila - je to uzavřená společnost a pro cizí to tak zajímavě nevypadá.Přeji Ti hodně zdraví a úspěšnou léčbu tímto slavným/??/ preparátem.Evita.

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 23.04.04 01:05
Evito...

docela mě mrzí, že zastáváš tento názor…kvalitních receptů je tady spoustu a jen díky tomu, že zde všichni závodí, aby poslali co nejvíc receptů…kdyby totiž tak nečinili, nebyl by tu recept žádný a nemusel by se tento web nazývat labužníkem…tento web je naopak skvělý tím, že si ho lidé tvoří sami......a k tomu chatu…je na něm spoustu nováčků, kteří dokázali zapadnout do party a nezastávají stejný názor jako Ty…já znám labužníka teprve od letošního února, čili jsem také nováčkem a jsem ráda, že tu jsem, protože jsem našla spoustu perfektních lidí z celého světa…ale kolik je na světě lidí, tolik je i různých názorů…a děkuji za Tvoji informaci, protože o koloidním stříbru jsem slyšela snad naposledy v hodinách chemie a ani jsem ho nikdy nepotřebovala, ale zlata to určitě ocení… :-))

Evita
11 příspěvků 23.04.04 04:56
Milá Vlaďko,moc nesouhlasím.....

Opravdu nemohu souhlasit s tou bizardní soutěží,to by pak stačilo,kdyby se člověk chtěl stát „platným členem Labužníka“,aby byl u svého notebooku ve dne v noci a mastil ze starých kuchařek a časopisů/mám i protektorátní,kdy se úděsně šetřilo - „třeba se to někdy hodí“ !!" /jeden recept za druhým…Tak si ale server"Labužník"ne­může snad nikdo představovat/najdi heslo"Labužník"ve slovnících!!/.Já mám stále představu vybraných pokrmů,které chovají rodiny jako své „rodinné stříbro“ a kuchařky recepty na ně vydávají se zdráháním jen těm nejlepším přátelům/z toho druhu je i můj recept na „Labužníku“ - opravdu jej tam mám,jen pod svou druhou přezdívkou…/.Mám ještě spoustu vynikajících receptů/od maminky,výborného OPRAVDOVÉHO LABUŽNÍKA,p.Petra Novotného,také ze své velké sbírky Kuchařek,od výborné hospodyně - babičky mého manžela a hlavně její sestry,bývalé kuchařky na faře:to je snad dostatečné doporučení,no ne?Nedovedu si nějak představit tyto KLENOTY/!!!/vedle t.zv.„zaručených“ receptů,které nikdy nikdo nevyzkoušel a jen jej celé generace opisují.Opravdu jsem chtěla poslat i návod na OPRAVDOVÉ znojemské okurky/pozná se to jen CHUTÍ výrobku,žasli byste,jak jsou k nerozeznání od pravých!!!/,ale dokonce i manžel/jinak moc hodný/ mi to rozmluvil.Některé recepty v „Labužníku“asi opravdu patří mezi ty skvělé objevy/musím pochválit na př.„Kuřecí řízky v jogurtu“,ale bohužel,převažují ty opsané „rychlokvašky“­.Zatím zdravím a zkus mi to vyvrátit!P.S./Spíš vůbec někdy????

Labužník Zuzik
286 příspěvků 23.04.04 06:46
ahoj holky,

určitě zde o žádné závodění nejde. Jen někdo má Labužníka jako velkého koníčka a podle toho mu věnuje svůj čas. Já nemám internet doma, takže sem kouknu ráno před začátkem pracovní doby a o přestávkách. To prolítnu nové recepty, projedu diskusi a někdy přispěju, někdy se pobavím. Na Labužníka jsem zpočátku vložila asi dvacítku svých osvědčených receptů, hlavně na moučníky a nyní přidám sem tam jeden, vždy když něco nového objevím, na rodině odzkouším a ověřím, že už to na Labužníku není. Jenže tu je kámen úrazu - v poslední době se tu objeviloa spousta receptů, které zde jsou už pod jiným názvem nebo v jiné kategorii. Ale ze své zkušenosti vím, že se v tom množství stále obtížněji hledá, co už zde je a co ne,. Každý tomu dá jiný název, změní jednu nebo dvě suroviny a je to vlastně nové jídlo. Alespoň si to znovu připomenu. Na chat bohužel nemůžu a tak jen čekám, kdy budeme mít i doma internet.
Zdravím Vás a přeju s Labužníkem jen hezké chvilky

Fany
69 příspěvků 23.04.04 08:03
Evito,

píšeš, že más spoustu vynikajících receptů.Proč se tedy s ostatními o ně nepodělíš?Já jsem např.prosil o uveřejnění pravého znojemského nálevu na okurky v „hledám recept“ a přišla jen jedna odpověď, ale ne od Tebe. Radila jsi Zlate ohledně koloidního stříbra .Na adrese http://www.doktorka.cz/…treplies.asp?…
jsem loňského roku rozvířil diskuzi ohledně používání tohoto preparátu.Podívej se.
 Fany

Eleeen
1127 příspěvků 23.04.04 10:03
Evitko,

tak už přestaň prudit. Je věcí cti každého z nás, zda za svými recepty můžeme stát. A věř mi, že já si většinou nedovolím napsat recepisy, které jsem nedělala. No to bych pak asi dost blbě mohla odpovídat na dotazy, že? Určitě v některých případech poznáš, zda je to jen příspěvek či odzkoušený recept. Ať už perla nebo nějaká rychlovka.
A pokud někdo přepisuje celé kuchařky a sešity? Třeba se zrovna něco z toho hodí i Tobě!
Myslíš, že dostaneš nakonec odvahu a podělíš se s námi o nějaké Tvoje osvědčené mňamky?
Hezký víkend a těším se na recepty.

Pampeliska191
1075 příspěvků 23.04.04 12:09
Mila Evitko.

Nejdrive te srdecne zdravim.
Byla jsem 5 tydnu v C.R. a tam jsem nemela cas ani moznost k pripojeni na internet.
Doposud jsem neprocetla vsechny promeskane prispevky, ale nahodne jsem uvidela Tvuj, na ktery, kdyz dovolis se budu snazit Ti odpovedet. Priznam se Ti, ze mne i trosku mrzelo, jaky mas nazor na tyto stranky. To, ze Ti nekdo neodpovedel ihned na Tvuj prispevek, to urcite nebylo tak, jak si to mozna vysvetlujes. Kazdy z nas nema stejne zkusenosti. Pokud se nekdo pta primo autora receptu, priznam se, ze taky nerada odpovidam i kdyz nekdy odpoved znam.
Co se tyka receptu na Labuzniku, tak pokud Tobe se nepozdavaji, tak to beru, ale uvedom si, ze tyto stranky navstevuji taky labuznici, kteri ziji mimo CR. Ne vsichni lide zijici v zahranici maji moznosti nahlidnout do ceske kucharske knihy, kterou treba vubec nemaji. Ja ziji nekolik let mimo CR. Vzpominam casy, kdy jsem zadne podobne stranky neznala a jak bych je v tu dobu uvitala. Jedno je pravda, ze kolik lidi tolik chuti a kazdy jsme jini. Nejednou jsem objevila na internetu stranky, ktere se mi nelibily, tak jsem je proste vice nenavstevovala. Tady preci nikdo nikoho do niceho nenuti.
Myslim si, ze nikdo tady nezavodi ve psani receptu, jak uvadis. Jsou tady labuznici, kterych skutecne vareni a peceni bavi a radi se s recepty podeli i s ostatnimi. Na Labuzniku jsem poznala hodne mladych lidi, zacatecniku, kteri se uci varit a velmi si tyto stranky chvali, protoze se muzou pozeptat pokud necemu nerozumi.
Evito, verim, ze jsem Ti timto mojim prispevkem nejak neublizila, coz bych velmi nerada.
Urcite by mne potesilo, kdyby jsi za nami skutecne nekdy prisla a mozna by jsi nam lepe porozumela. Tesim se na Tebe i na jakykoliv Tvuj receptik nebo prispevek.
Mej se hezky a preji Ti krasny slunecni vikend.

penda
4752 příspěvků 23.04.04 14:05
Milá Evito...

spát budu, až budu mrtvá,* toť mé heslo…a teď k tomu vyvracení…možná jsou i tací labužníci, kteří jen opisují recepty, ale díky za ně!, protože jak říká i Pampeliška, spoustu labužníků žijících v zahraničí nemá možnost takové recepty vůbec číst a někdy i spoustu obyčejných čecháčků nemá možnost vlastnit přehršel kuchařek a tento web je vlastně náhražkou všech těch tenkých i tlustých, nových i starých kuchařských knížek…a pod pojmem labužník si lze představovat spoustu variant…labužník je podle mne i člověk, který si dá obyčejnou tlačenku a dokáže o ní napsat nebo povídat s takovou jemností, že se ostatním sbíhají sliny…a navíc gurmán, čili knižně labužník je vychutnávač jemností v umění…i v kuchař­ském…a dokážeš si představit, kdyby tento web byl plný jen takových lahůdek jako je například *Srnčí váleček pečený dorůžova v houbové krustě doplněný šťouchanými bramborami s kaštany, jarní zeleninou a slámou z mrkve a červené řepy s variací vinné a liščí omáčky…kolik lidí by tak asi tento recept mělo chuť a hlavně čas připravit????

Eja
3727 příspěvků 23.04.04 15:21
Pendo,

mám teď strašně moc práce a na Labužníka jen občas mrknu, ale teď jsem se s chutí zasmála - Srnčí váleček pečený dorůžova v houbové krustě doplněný šťouchanými bramborami s kaštany, jarní zeleninou a slámou z mrkve a červené řepy s variací vinné a liščí omáčky…, to jsi vymyslela nebo někde četla? Ale jinak máš určitě pravdu, je dobře, že na Labužníku najdeme různé recepty od úplně obyčejných až po neobyčejné - to je na něm to príma a navíc člověk potká spoustu príma lidí z různých končin.

penda
4752 příspěvků 23.04.04 17:15
Ejo,...

čti a slintej:-))))

bety
60 příspěvků 23.04.04 18:19
EVITO...

Jsem v podstatě taky nováček na Labužníku, pár týdnů jsem jenom z povzdálí sledovala dění, četla si recepty, příspěvky a můj obdiv patří všem lidem, kteří věnujou tolik času tomu, aby se podělili se svými zkušenostmi s ostatními, a teď se neuraž, možná i návštěvníky.
Na chat jsem pozvaná nebyla, ale beztak jsem tam jukla a proto, že nemám problém komunikovat s kýmkoli, tak tam legrace byla.
Ty lidi, které jsem znala jenom z receptů najednou dostali tváře a nepotkala jsem tam nikoho tak nepříjemného jako jseš ty. Možná proto se ti tam nelíbilo. A vůbec to není uzavřená společnost, rádi uvítají každou novou tvář a tak jsem to cítila i já. A můžu ti říct, že kdybych nemusela brzy ráno vstávat a neměla tři děti, tak bych na Labužníku trávila hodně volného času, protože je ÚŽASNÝ!!!!!

Bunter
457 příspěvků 23.04.04 23:21
...

Evito,i já jsem vlastně na Labužníku elév od ledna či února letošního roku.Dříve jsem přispíval na jiné webové stránky než jsem poznal Labužníka.Zkraje jsem zde tápal,ale ochotně mě do tajů Labužníka a systému v něm zasvětila distingovaná dáma z Kanady Babi.Řekla mi také,že si všichni na Labužníku tykají.To jsem uvítal,jelikož v zemi kde bydlím téměř čtvrt století je vykání vyjímkou a ti kdo si tykají mají k sobě blíže.Nehledě na to jestli se jedná o lékaře či kopáče.Měl jsem k labužníku své výhrady a víc jsem kritizoval,než přispíval.Pou­kazoval jsem na šlendriánství v dotahování receptů,na jejich nedokonalost atd.Postupem času jsem se stále víc a víc propracovával dál a začal jsem ty osoby které tomu obětují svůj volný čas obdivovat,začal jsem si jich vážit.Zkus si nastudovat třeba pojednání o knedlících a dej ho na Labužníka.To obnáší spoustu času a spoustu odborné literatury než se člověk dopracuje k dílčímu výsledku,ale když ti tam bude něco chybět nějaký labužník tě jistě doplní!!Děje se to běžně.
Labužník je rozsáhlý a nemůžeš čekat odpověď hned a někdy se jí nedočkáš třeba vůbec.To by tu musela být placená sekretářka,která by dotazy zodpovídala.Já osobně jsem zodpověděl spoustu otázek a odpovědi jsem se nedočkal.Dotyčný labužník už ke svému dotazu nejde,anebo si vzpomene po měsíci že se na něco ptal.odpověď si přečte,ale stejně neodpoví.Recepty a recepty.Jsem zastáncem toho,že když jednou existuje web o jídle má tam být receptů co nejvíce.Labužníků je nás na tomto webu jistě víc jak tisícovka(nesleduji to,ale jiní mají jistě přehled) a tak tisíc duší tisíc chutí a desetitisíce si chodí denně na Labužníka pro inspiraci.Špatný recept pozná každý a když je špatný nebudu ho zkoušet.Těch špatných je 1% a těch dobrých je 99%.Já právě vítám to opisování těch kuchařek a sešitů a to proto,že se chtějí o recept podělit s tím,který kuchařku nebo sešit nevlastní.My máme doma přes 700 kuchařek a pro nedostatek místa jsme je přestali sbírat a já nevidím důvod neseznámit labužníky s částí obsahu,ale nato by mi asi můj život nestačil.Zatím mám na Labužníku asi 60 receptů a nikam se nehoním,nikoho nechci předběhnout jak si to nekteří myslí.Píši si v pohodě.Je sice pravda,že někdo může pozměnit pár surovin, ale podstatu receptu to nezmění.Jestli dá někdo do koprovky dvě vejce a smetanu a nazve jí královská koprovka tak je to stále koprovka.Majitel webu Pepíček udělal nový vyhledávač a díky němu je hledání velmi rychlé a přehledné.A tu­plované recepty?Tak Pepíček jde jednou za čas udělat inventuru a stejné nebo velmi podobné recepty vyhází.
Ty tajíš rodinné stříbro a to lák na znojemské okurky.Já měl svého času extrát,kterého se přidávalo do láku pár kapek…a ten byl přímo znojemský,ale řekni mi prosím jak mají chutnat znojemské okurky??který z těch milionů lidí bydlících v České republice a ty statisíce venku ví jak mají přesně znojemské okurky chutnat,když na regálech v obchodech jsou dobré okurky od dvaceti výrobců?Zákon ovlivnění je ten,když naplním znojemskou sklenici jinými okurkami a řeknu u stolu tak jsem sehnal znojemský,tak se budou všichni rozplývat chválou no jó znojemský jsou znojemský.Takže si svoje stříbro ponechej,já bych toho však schopen nebyl.Já jsem v jádru otevřený člověk a rád se s lidmi podělím o moje zážitky a prozradím na sebe i situace soukromnějšího rázu když někomu udělají radost…viz reakce na moje články.Chat je chat.Kdo na něj jde musí počítat se vším i když labužnický chat je velice slušný a vulgární sprostoty běžné na jiných chatech zde neexistují.Do chatu musí člověk zapadnou a trochu se mu podat,nebo poslouchat a hodnotit.To je jako když člověk přijde střízliv do restaurace kde již sedí mírně unavená společnost.Také tam nezapadne.Neříkám že se tam denně ohýbám smíchy,ale popovídám si s hodnými lidmi a víme o sobě.Vyměňujeme si fotografie dětí a vnoučat,jsme prostě taková rodinka.Jsem rád,že jsem labužníkem.P.S­.Labužník je i člověk,který dokáže vychutnat chléb se solí.....

Bunter
457 příspěvků 24.04.04 00:03
...

Evito ještě malý dodatek.Na Labužníku nejde jenom o recepty,ale všeobecně o kulinářství a témata s ním spojená.Přečti si ty nádherné a renomované články od našich dam Pampelišky a Babi,odbornic na slovo vzatých a uvaž kolik tyto dámy musely vynaložit energie a času(vždyť by to bylo na knížku!!!),přečti si i jiné články a pojednání od ostatních labužníků.Je to studnice poznání.Od Valentína přes těstoviny po muškátový oříšek.....jiní členové mapují různé státy a na chatu spřádáme další plány.....myslím,že nám to dělá radost.Na chat nemusíme nikoho zvát,je otevřen každému a doufám že se tam s tebou brzy potkámeP.S.Většina angažujících se labužníků má vyplněnu svojí vizitku,kde si může každý přečíst co jsou zač a dávají k dispozici i svoje ICQ.

esmeralda
4813 příspěvků 24.04.04 03:40
Bunter má pravdu

Na Labužníka si všichni chodíme oddechnout, pobavit se a snad i trochu poučit ( v mém případě hodně ). A když se trochu hádáme, tak je to proto, že náš recept je NEJLEPŠÍ a mělo by to být vždy s úsměvem. Na světě je zla dost a sem nepatří. Nás všechny pojí ta láska nejupřímnější - láska k jídlu. Lidé nepotřebují mnoho. Snadno se obejdeme bez norkového kožichu, luxusního auta i drahých šperků, ale bez jídla nemůže být nikdo. Na jídle jsme všichni závislí. Proto dietovat je jedna z nejobtížnějších věcí na světě.
P.S.: Bunter, ty bys mohl klidně vydat také knížku. Tvými články jsem se moc pobavila a nasmála.

Eja
3727 příspěvků 24.04.04 14:28
Pendo,

ještě lepší je „Plněné kuřecí prsíčko sušenými švestkami a meruňkami, marinované kachní prso v portu pečené do růžova na mramoru dvou porto omáček s orestovanými bramborovými gnocchi, glazírovanou zeleninou a bramborovým chipsem“.
Ideální rychlá večeře, když přiběhneš z práce!! Ale nicméně je to hezké počtení- asi něco dám na Labužníka pro ukázku. K původní diskuzi není moc co dodat, s Tomem souhlasím. Jak přibývají labužníci, tak je fajn, že je to takový mišmaš receptů jednoduchých i složitých, prostě pro každou příležitost a díky Tvé pilnosti výborné nápady na více variací receptů z jedné základní suroviny.

Eja
3727 příspěvků 24.04.04 14:56
Evito,

teď jsem zrovna udělala to, co se Tobě nelíbí - během chvilky jsem zcela jednoduše přetáhla recepty,které mne zaujaly / každý něčím jiným/ z webu, na který mne upozornila Penda. Samozřejmě recepty nevyzkoušené, ale s trochou zkušeností a fantazie se dá říct dopředu, jestli je to k jídlu - a recept na špagety, který jsem přidala teď, ani předem zkoušet nemusím. Ale vyzkouším ho hned, jak se dostanu k plotně - vůbec nepochybuji o tom, že to bude mňamka. Co se týče chatu - podmínka je internet doma a potřeba spánku pod dvě hodiny denně ( že ano, Pendo), hihi. Zkus to ještě a nenech se zmást tím, že pravidelní návštěvníci se mezi sebou " znají", posíláme si různé legrácky mailem, víme odkud jsme a co děláme. Já nechatuju moc často, ale když si přečtu historii, tak jsem aspoň trochu v obraze, o čem byla řeč. Pokud čekáš nějakou superlegraci, tak to asi ne, spíš je to takový pokec. Tak to zkus ještě jednou, možná to byl zrovna nějaký nepříliš vyvedený večer.

penda
4752 příspěvků 24.04.04 16:18
Ejo,

děkuji…aspoň jsem Tě potěšila a mohla ses pokochat specialitkama uvedenýma na onom webu..líbí se mi na tom, že je to škola vaření…ten název mi připadá docela humorný, protože to jsou fakt mistrovská díla..dokonce oceňovaná…:-))

Evita
11 příspěvků 25.04.04 02:17
Byla by to divná demokracie,kdyby všichni museli mít stejné názor

No,dali jste se do mně všichni,někdo moc hezky a slušně,jako dáma /!/Pampeliška - mockrát děkuji za milá a vlídná slova!Penda to pojala v ironickém duchu,ten název jídla je pořádně exotický,vypadá to na senátní oběd,nebo na pohoštění diplomatů.Ale tak si já tenhle opravdu pěkný labužnický server přece nepředstavuji!!!!Vím a je mi jasné,že nás spojuje stejný zájem - výborné jídlo/i pití/.Proto ale přece nebudeme objevovat objevené!Každá rodina jistě má pokrm,kterým by se nemusela stydět uctít i krále/a nemusí to být,milá Pendo,ty slavičí jazýčky!/.Já myslela,že se zde sejdou recepty nejlepší z nejlepších - kdo někdy sledoval veleshow Petra Novotného ví,o čem mluvím.Mám na př. asi 80 receptů na „výborný“ štrůdl,ale jen dva/2!/jsou opravdu,opravdu skvělé.On když předvádí svůj recept,ručí za kvalitu - vše nejdříve sám vyzkouší a dle výsledku pak prezentuje.Tím se právě chlubí,jeho recepty jsou RECEPTY!!!!!!!I t­řeba i na ty chudé pokrmy,jak mi píšete.To nemá chybu!Milý „fany“,www.doktorka jsem,samozřej­mě,četla -je zajímavé poslechnout si i jiné názory.Já ale koloidní stříbro nedoporučovala,ani nemám akcie žádné z těch firem,jen jsem litovala tazatelku Zlatu,že jí nikdo neodpověděl.E­leeen,Tebe jsem si hned oblíbila,proto žes pro mne udělala to,co já pro Zlatu.Musím Ti ale říct,že slovo „prudit“nesná­ším,ani ho nemám ve slovníku ,a když už jsme u toho,tak má milá Betty,od kdy je „nepříjemný“ten,kdo má jen jiný názor???????A teď Buntere,znojemské okurky jsou jen jedny,ostatní si mohou na ně jen hrát,i když na nich bude veliký nápis,že je to originál..Kdo je zná,pozná je mezi tisíci na celém světě.Měli jsme světoznámý unikát,škoda.­....Musím Ti speciálně poděkovat za ty dva zajímavé příspěvky k mé/ach,nechtěné/ revoltě - tak jsem to opravdu nemyslela,nakonec jsem zde jen hostem!!!Snad mi „Pepíček“odpustí,že chatem je teď vlastně diskuzní fórum.Tady bychom si měli raději předávat dobré praktické rady,vždycky je možné se něco nového naučit.A k tomu tykání,i když jsem opravdu ta MUDr,jak píše Bunter,tohle by mi opravdu vadilo nejméně.Ale abych také skončila:na tom chatu to opravdu někdy zkusím,možná tehdy nebyla ta správná nálada/dík za ten postřeh/.Teď ale nebudu žádné recepty posílat - letím do Honolulu k dobré přítelkyni Skydy.Jestli bude vše O.K.,pak to napravíme.Možná,že na té Hawaji ještě objevím nějaké úžasné dobroty:těšte se!
A i když je na Labužníku těch na př.čokoládových dortů 25,ten nej může být jen jeden/no,maximálně dva!/.Proč,pro­bůh,pořád objevovat objevené?A ne­říkejte mi,že každému chutná něco jiného,co potom svíčková,bifte­ky,smažený řízek-chutnají každému/kdo není anorektik!/,protože jsou nejlepší!Tak hezký zbytek víkendu a pánům pěkný hokej.Evita.

penda
4752 příspěvků 25.04.04 04:13
víš co, Evito?

dnes mi jedna labužnice řekla, že se bojím říct pravdu do očí…tak teď předvedu, že nebojím…na co si hraješ?…jsi zvyklá být originální a všemi obdivovaná…anebo Tě těší dokazovat, že Ty a jen Ty jsi ta nejlepší a tím pádem i vše, co vyjde z Tvé hlavy či rukou?…víš, co…nejezdi do Honolulu, ale jdi rovnou do prdele..se všemi těmi Tvými originálními recepty a nejpravějšími znojemskými okurkami…takový člověk jako ty dokáže akorát zvednout adrenalin všem těm, co se tady o něco snaží a mají radost z maličkostí…což ty asi neumíš…a věř mi, že tato slova mají chuť Ti říci úplně všichni labužníci…

Eja
3727 příspěvků 25.04.04 08:44
Evito,

víš, čemu nerozumím ? Tenhle web funguje už dlouho a hlavně v poslední době přibývá i receptů i registrovaných uživatelů z nejrůznějších končin a nejrůznějších povolání a věkových skupin. Název Tě možná trošku popletl a hledala jsi něco jiného. Ale většina z Labužníků chce Labužníka takového, jaký je teď, přesunulo se to možná do ještě přívětivější a pohodovější polohy než byl ještě před několika měsíci - když se někomu povede vytvořit něco, co mu chutná, nebo když někde objeví zajímavý recept, tak se prostě podělí s ostatními. Ne jen o rodinné stříbro, ale třeba o to, co uvařit k večeři, když přiletí z práce. Přidaly se i různé legrácky včetně tipů jak vařit s mrňousy atd. A nejenom čteme a píšeme recepty. Já jsem nedávno Kari nabízela, že jí pošlu sušené houby, protože už žádné nemá, nakonec jsem jí je dala osobně, protože jsme zjistily, že bydlímejednu stanici metra od sebe, Tom mi zase z Norska poslal knížku bramborových receptů, prostě je to i o něčem jiném než o receptech. A to není vůbec o tom, že je to nějaká uzavřená společnost, Penda přibyla před nedávnem, Bety taky, no a pohoda. Pokud tento web nepovažuješ za dost kvalitní, aby se na něm objevily Tvé receptové poklady, tak je budeme muset oželet. To myslíš vážně, že se pokoušíš z Labužníka udělat něco jiného, než je ? Jsou tady holky, které se učí vařit a které se vždycky můžou zeptat na radu, jsou tady i mistryně a mistři kuchaření. A právě to je fajn. Protože se Ti nejspíš nepovede z Labužníka udělat intelektuálský server gourmetů, tak nejspíš se stříbrný lák na okurky od Tebe nedozvíme. Jak psala Penda v jiném příspěvku - „Penda má vždycky pravdu“, tak ji má i tentokrát.

Evita
11 příspěvků 25.04.04 10:32
No,to je hezké!

Děkuji za opravdu
milé přání šťastné cesty/při dnešní bezpečnostní situaci by to bylo jistě moc vhodné - je to opravdu daleko...../.Přek­vapuje mně,že nedávno se někdo holedbal úžasnou slušností diskuzí na Labužníku - to přáníčko od Pendy mi to osvětlilo/„…kdo nejde s námi,jde proti nám..“,že?/.Stálo to zato???????

Gandalf
1 příspěvek 25.04.04 11:08
Hurá, další seznamka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aha, už je mi to jasný! Tady nejde o recepty, ale o seznámení. Jsem amatersky kulturista, bez zavazku, 192 cm, 32 let, taky rad varim a hlavne jím, ozve se spřízněná duše? Také mám pěkné recepty !!!!!!!!!!!!!!!

Eja
3727 příspěvků 25.04.04 11:27
Ahoj Gandalfe,

vítáme tě mezi námi. Doporučuji zvýšenou ostražitost, věk a počet dětí se dozvíš nejlépe v noci na chatu - průmě odhaduji tak 2,5 dítěte na jednu Labužnici, 1 pes a 1 kočka, jestli je to holka nebo kluk nejlépe v informacích o jednotlivých Labužnících, pokud je mají vyplněny.

penda
4752 příspěvků 25.04.04 11:43
Gandalfe,

jestli nejsi maskovaná Evita…tak sem s Tebou!..myslím, že už jsi noční chat pročítal, proto reaguješ tak, jak reaguješ…veškeré informace, pokud jsou u labužníků udané, najdeš zde …a ještě si prosím Tvůj mail, ICQ a popřípadě i stav konta…chichichi

bety
60 příspěvků 25.04.04 11:58
Ahoj Galdalfe,

Tak jsi trefil hřebík po hlavičce, ocitnul jsi se ale ve špatnou hodinu
a hlavně na špatném místě!!!
Máš pár hodin zpoždění!!!
Pendo, já už na tuhle diskusi nemám náturu, radši se k inteligentním výpadům Evity nebudu vyjadřovat, protože bych nebyla tak slušná jako ty…
Evito, ty okurky si nech tam kde je máš, myslím,že už o ně ani nikdo nestojí!! Vím, že nepoužíváš a nemáš ráda slovo prudit,
tak se na to vykašli a o tom, jestli to bylo nutné o tom přemýšlej ty!!!
PA !

Sněhurka
446 příspěvků 25.04.04 17:57
Evito!!!

Úvodem informace pro ostatní zúčastněné (někteří Tě na chatu nepotkali, na rozdíl ode mě):

Evita alias Izabela alias lovec alias Bunter alias Sněhurka alias Popelka alias Raya alias Liliana alias … se téměř každý večer přihlásí do chatu. Když už, tak i několikrát za večer. Nepozdraví, jenom okukuje. Pak odejde. Pak zase přijde, ale pod jiným nickem. Zase nic neřekne, časem odejde. A zase přijde.

Osobo (nevím, jak Tě pojmenovat): upřímně Tě lituju. Ale nám ostatním aspoň velmi reálně připomínáš, v jaké zemi žijeme. Naši krajánci (Pampeliška, Bunter) reagují slušně. Ale my, kteří se s Tvými soukmenovci setkáváme dnes a denně, my prostě reagujeme tak jak reagujeme. Pan Werich říkával, že boj s blbostí je marný, ale přesto jej nikdy nesmíme přestat bojovat. Takže my nepřestáváme. Ale výběr prostředků je přímo úměrný úrovni protivníka. Ve Tvém případě totiž vůbec nejde o to, že máš jiný názor. To Ty sám(sama) dobře víš. Hodnotit slušnost diskuze, to Ti už vůbec nepřísluší - viz výše.

Zamysli se nad sebou. Takových lidí jako jsi Ty je dost. Co kdyby ses od nich trhl(a)?

Protože jsi nedůvěryhodná, nehodlám Ti věnovat ze svého času už ani vteřinu.

Bunter
457 příspěvků 25.04.04 19:20
...

Evito,Petra Novotného znám ještě jako ucho,když konferoval Fešáky a tahal se s nimi na šňůře po severočeských vesnicích.Nebyl to jedlík ani gurmán,byl to žrout.Postupem času si s popularitou vytvořil i renomé labužníka,ale to je jenom jeho image.....ale když mu to někdo baští????Kdo rád dobře jí dává svoje recepty dál a on je oproti tobě dál dává…Víš,že v diskuzi je i jedna dáma lékařka?Přeji hezký výlet

bety
60 příspěvků 25.04.04 20:06
Buntere!

Jenom dodatek:
DO HONOLULU!!!

Bradicka
163 příspěvků 26.04.04 00:04
Tak já taky...

… napíšu svůj názor, i když si ten původní příspěvek tolik pozornosti vůbec nezaslouží. Jsem taky nováček, a před vstupem na chat jsem pěkně dlouho otálela, dost jsem se ostýchala vstoupit mezi lidi, kteří, jak se mi zdálo, se dobře a dlouho znají. Nakonec jsem to teda zkusila a to, jak ke mně byli všichni srdeční, jak se starali o to, abych se necítila mimo, jak se o mně zajímali, mně totálně dostalo a získalo. Mám je všechny moc ráda, a rozhodně si nezaslouží, aby se vůči nim někdo choval takhle povýšeně. Takže: rozhodně to tu není uzavřená společnost, ale komu se tu nelíbí, tak není uzavřená ani směrem ven…

Eleeen
1127 příspěvků 26.04.04 10:04
Evito,

asi se všichni shodneme na tom, že tento server se mnoha lidem líbí. A veřejně přiznávám, že mě se líbí velice. Způsob, styl, úprava, názory (většinou), prostě jsem tady spokojená, protože vím, že existuje spousta stejných bláznů, jako jsem já. A to mě těší. Ty bys měla založit svůj vlastní server „vybraných“ labužníků a pojmenovat ho třeba SNOB_GURMAN.CZ, protože tady jsou úplně normální lidi, kteří si na nic nehrají. Protože ten, kdo si na něco hraje má více přezdívek a „tajně“ pátrá po serveru. Jsi taková naše BIS nebo co? Výlet Ti přeju, třeba se tam uklidníš, ale bezpečnostní situaci tady probírat nehodlám. Jedině v tom směru, že muchomůrka zelená je jedovatá a její požití mě může stát život, že jo, paní doktorko! Tak šťastnou cestu, pozdravuj tam od nás „plebejců“ a těšíme se na Tvé tropické recepty pod všemi Tvými přezdívkami. Ale dej si pozor, je tady dost chytrých lidí, kteří Tě podle exotických receptů poznají i pod jinou přezdívkou!!!

penda
4752 příspěvků 26.04.04 13:45
Eleeen,

vyhodnocuji Tvůj komentář jako nejkrásnější…řekla jsi všechno to, co si myslí i ostatní (jen prosím…za BIS jsem tady já..chacha, protože o každém zjistím nemožné…což se mi dozajista podaří i o nepříjemné Evitě)…

Eleeen
1127 příspěvků 26.04.04 14:03
Pendo!

Prosím Tě, odpusť mi to! Prosím, prosím. Já už budu hodná a NIKOMU už nebudu podsouvat Tvou funkci. PŘÍSAHÁÁÁM! Snad mě za to nestihne krutý trest, kterým by bylo zveřejnění mého nejhoršího kuchařského neúspěchu. To bych se asi styděla, i když to není recept z mého rodinného stříbra ;-)))
Děkuji za uznání. Mimochodem, nemáš nááhodou recept na Znojemské okurky? Marně ho totiž sháním, kudy chodím.

Fany
69 příspěvků 26.04.04 14:20
eleeen

no vidiš, jak to všechno dopadlo.Já už recept na znojemské okurky sháním na labužníkovi od 16.2. Dostal jsem jednu odpověď (za ní moc děkuji), ale představ si, že nebyla od Evity.Škoda.

penda
4752 příspěvků 26.04.04 14:24
a koukněte...

se na salamandru, ta také čeká už od 15.3. a až včera jsem si jí všimla…štěstí, že to není evita…to bychom si zase vyslechli ódy…

penda
4752 příspěvků 26.04.04 14:29
Eleeen,

je Ti odpuštěno…chichichi­chichi… já dělám okurky lenivky, jak jsem je s láskou pojmenovala, dávkuji veškeré ingredience přímo do zavařovačky a jen zalévám převařenou vodou…ale jsou také znojemsky dobré…:-)))

Eleeen
1127 příspěvků 26.04.04 14:35
Fany,

třeba to byla přeci jen Evita pod svou jinou přezdívkou - co víš? Buď opatrný.

Eleeen
1127 příspěvků 26.04.04 14:36
Pendo,

to je super název. Já mám taky recept na něco podobného. Vše do láhve (pak mám všude všeho stejně) a zalívám ale svařeným lákem. Ale že by to byli lenivky??? Fakt bezva název. Letos ale budu dělat jiné, méně kyselé a více sladké od mé budoucí tchyně. A myslím, že budou velmi dobré. Ale na Tebe nemám. Ty je máš „znojemsky“ dobré a to je teda určitě víc. nevadí. Přežiju to.

penda
4752 příspěvků 26.04.04 15:02
Eleeen,

já mám něco podobného, ale zase od bývalé tchýně..jenže nevím kde…:-))…já ty lenivky pošlu na labužníka, a můžeš porovnat, zda jsou stejné, či ne…

Kari
545 příspěvků 26.04.04 16:06
Díky všem..

Přečetla jsem diskuzi jedním dechem a souhlasím se všemi reagujícími (kromě té zpropadené Evity samozřejmě). Než jsem se zaregistrovala (teprve od 4.3.04!), také jsem myslela, že se jedná o uzavřenou společnost, ale hned jsem si upravila názor. Takovou rychlostí, samozřejmostí, vřelostí a hlavně veeelkou ochotou pomoci, jakou mne všichni vzali jsem byla skoro šokovaná. To jak kvůli mne Bunter (Tom) prošel 400 receptů, aby ne mne našel kontakt, přestože já jeho nabízeného kontaktu (ICQ) původně nevyužila a poslat mi na půjčení až z Norska kuchařku, která se hodí pro mé trampské účely. Sněhurka, která mne okamžitě na požádání (přitom neadresné) informovala o věcech, které s vařením vůbec nesouvisí, zrovna tak Paraplíčko. Eja, která vůbec poprvé reagovala na mé prvně vložené recepty, mi vlastně dodala odvahu dále přispívat nejen do receptů. A v neposlední řadě se nemohu nezmínit o sušených houbách, které mi nabídla jen při mém pouhém povzdechu, že je nemám. A další a další…Penda, která pro kohokoli neželí čas a vyhledá, obvolá, zjistí všechny dostupné informace…Fany, Eleeen, Bradička, Lydia, Ela, Pampeliška, Babi…nemohu bohužel vyjmenovat všechny, ale všechny vás mám moc ráda a moc vám děkuju! Na chatu jsem bohužel (jelikož nemám doma net) byla jen jednou a než jsem stihla cokoli napsat, už mě všichni vítali. Děkuji touto cestou všem, tak úžasná skupina lidí s tak hřejivou atmosférou je fascinující…Třeba na to Evita taky přijde, ale zatím mám pocit, že se snaží rozpoutat nesmyslnou válku..

Bunter
457 příspěvků 26.04.04 18:11
...

Kari červenám se až na p.....

penda
4752 příspěvků 26.04.04 18:50
Tome...

pošli fotku…takovou ještě žádná(ý) nemáme…

Bradicka
163 příspěvků 26.04.04 22:42
Milá Kari,

ani nevíš, jaks mě potěšila, když jsi mě zařadila mezi ty labužníky, které máš ráda… Vím, žes myslela všechny, ale hrozně moc mě to zahřálo… Je škoda, že nemůžeš někdy přijít na chat, já tam taky nemůžu až tak často, ale to nevadí, zdravím Tě aspoň takhle a přeju hodně sluníčka na výlety a vandry. Ať Ti svítí tak, jak mě rozsvítily Tvoje řádky…

Fany
69 příspěvků 27.04.04 08:42
Evito,

jak jsem pročítal tuto stránku došel jsem k závěru, že se stala Tvoji „osobní stránkou“. To se na labužníkovi ještě nikomu nepodařilo. Proto bych Ti chtěl poděkovat za Tvůj chybný přístup k lidem na labužníkovi, díky jemuž jsem ještě nikdy nečetl tolik receptů na znojemské okurky jako právě teď.A díky Tvému přístupu na tom mimo mně, vydělal celý labužník. Ještě jednou dík.
Není všechno zlato, co se třpití.

Fany
69 příspěvků 27.04.04 09:10
Evito,

promin vloudila se chybicka. Není všechno zlato co se třpytí.

Tashi
7 příspěvků 27.04.04 13:09
Milí Labužníci,

pročítám a koukám „z poza roha“. Měla bych jeden návrh - nechte Evitu Evitou. Mrháte síly, invenci a prima náladou. Může mít paní Evita jiný názor? Může. A jak jí přesvědčit, že je vedle, jak ta jedle? Jedině tak, že tyto báječné stránky budete tvořit dál s chutí a radostí. A nenecháte se otrávit. To by přece muselo být něco víc než jedna Evita. Jste všichni báječní!!! Takže se těším na další příval receptů a článků. Klobouk dolů před všemi přispěvateli - kolik vás to musí stát úsilí, práce a těch nápadů co máte. A tak si nekažte ani kousínek svého života, protože život je velice krátký. Je nádherné být obklopen těmi, kteří vás mají rádi a těší se na váš. A vy - labužníci - máte tohle obrovské štěstí. Jste fajn parta a tak jí také zůstaňte. Krásné dny všem a hodně sluníčka nejen na obloze, ale i v duši.

Kari
545 příspěvků 27.04.04 13:18
Milá Bradičko!

Neznám tě nijak blíže, ale z každého písmenka, co napíšeš vyzařuje tvoje dobré a hodné srdíčko. Opravdu. Ostatně hodných lidiček je tady drtivá většina a to je skvělé! Škoda, že jsem jich nestihla vyjmenovat víc…ale se spoustou jsem se zatím nestihla pobavit..jsem tu krátce a chat je pro mě málodostupný…Díky za přáníčko, měj se výborně!

Kari
545 příspěvků 27.04.04 13:26
A ještě něco k Evitě

Evito, zřejmě sis původně myslela, že najdeš spřízněnou duši ve Zlatě, které si „taky podle tebe nikdo nevšímá“. Neměla bys odsuzovat někoho, že hned nebo vůbec neodpoví na Tvůj či jiný příspěvek. Spousta lidí nemá možnost být tak často na internetu a když se sem dostane jednou za čas, neví kam dřív a příspěvek vůbec nemusí objevit. Není to lhostejnost! Všichni prostě nemůžou stihnout na vše reagovat..Stejně jako teď ty…

Eja
3727 příspěvků 27.04.04 13:48
Kari,

Edita nemůže reagovat, je přece už v Honolulu !

Kari
545 příspěvků 27.04.04 15:28
Ejo,

Já vím, narážela jsem na diskuzi od Evity o čokoládových dortech (v sekci Hledám recept). Kde, když Evitě Babi neodpověděla, reagovala takto, cituji:
„jeden by čekal,že t.zv.“babi",která je na stránkách pečená vařená,a je autorkou/nebo jen předavatelkou/ valné většiny receptů,aspoň slušně odpoví na otázku,třeba jen"nevím,nepeču"."

Po té co přispěvatelé Babi omluvili, že je mimo domov, tedy v ČR a tudíž nemůže odpovědět, napsala toto:
„Jestli je "Babi“ v ČR,tak tam snad mají taky PC,ne?"

To mne tenkrát zarazilo…
Tak jestli je Evita v Honolulu, tak snad tam taky mají PC ne?

Eja
3727 příspěvků 27.04.04 16:01
Kari,

viz příspěvek Pendy v této diskuzi z 25.4. 4,13 hod. Tam asi PC nemají, hihi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz