Mila esmeraldo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sousedka
47 příspěvků 04.05.07 22:37
Mila esmeraldo

jiste je k podiveni, ze v tak velike zemi neni „cesky“ rum. Neni to nicim jinym, nez ze ho Cesi nedovazi. Ten pravy tuzemsky je jenom doma. Pokud vim, nedovazi se ani do Nemecka a to mate vedle. A tvaroh? Samozrejme je tady ukrutny vyber, ale pokud se zamyslis, tak vis, ze asi neco jako cottage cheese, ricotta, cream cheese nebo farmers cheese neni to o cem mluvim. (Prave ceske kolace z toho nejsou tak dobre). Mela jsem na mysli docela obycejny tvaroh jako byl doma a co se daval do kolacu a buchet. Ten jsme si take doma delali, ale nedostanes nikde takove mleko z ktereho by to slo vyrobit. Ver mi, ze jsem uz hodne toho prohledla za tu dobu co tu ziji. Tvrdy tvaroh si delam, na ten mam bajecny recept a ted se pokousim o mekky tvaroh. Dostala jsem nekolik napadu z internetu a tak to budu zkouset. Pokud se mi povede, dam pro lidicky jako jsem ja do receptu.

Reakce:
esmeralda
4813 příspěvků 05.05.07 09:44
Sousedko, I dare to differ.

Když říkáš že rum Češi nedováží, asi myslíš - nevyváží.
Nevím co myslíš slovem „pravý“, ale když je na flašce napsáno Tuzemák nebo Švejkův rum, made in Czech Republic, je to pro mě „pravé“ dost. A ty jsou tu běžně k dostání.

Co se týče tvarohu, moc nepeču a tak nemluvím z vlastní zkušenosti. Ale moje zručné přítelkyně pěčou koláče s tvarohem jen to fičí.
Já kupuji Farm cheese přímo u Woolworths u nás v Balíkově a dávám ho do buchet bez problémů.
A když peče naše známá cukrářka Iva, můžu klidně prohlásit, že něco tak lahodného jako její výrobky jsem nikde nejedla.

possum
464 příspěvků 05.05.07 14:02
Sousedko,

nejen, ze potvrzuji vse, co napsala Esmeralda, ale navic, nedavno jsem se bavila s Amerikou a bylo mi receno, ze se tam dovazi more veci z ceska. Vic nez sem. Takze asi opravdu se trochu porozhledni. popripade mrkni na internet.

sousedka
47 příspěvků 05.05.07 15:23
Esmeraldo, prosim

napis mi o ktere zemi mluvis. Kde zijes? Nevim, ale mam takovy dojem, ze se da rici „ze rum sem Cesi nedovazi“ a nebo ze „Cesi ho nevyvazi“ Je to tak? Asi jsi pres cestinu o mnoho lepsi nez ja. Pokud se Ti to gramaticky zda spatne promin, nechtela jsem urazit svoji „nevedomosti“. Jenze jsem nevedela, ze do Labuznika budu muset psat s knihou gramatiky v ruce. Myslela jsem, ze se tady bavite o vareni a receptech.
Co se rumu tyce, ziji v malickem mestecku v Oregonu, obklopenem lesy a ne radou obchodu, jako treba v Chicagu nebo v New Yorku. Tedy skoro vsecko objednavam pres internet, a tak pokud vis, kde se da objednat rum, prosim, nech mne vedet. Ziji tady uz radu let a ver ze pecu vselijake dobroty a spoustu veci uz jsem se naucila nahradit. Pasla jsem do diskusniho forum s tim, ze treba nekdo vi neco co ja ne, a myslela jsem, ze treba rad poradi a tak asi jsem se spletla. Radeji uz prestanu otravovat svymi hloupymi dotazy. Dekuji emeraldo za Tve postrehy o me blbosti.

esmeralda
4813 příspěvků 05.05.07 23:08
Milá sousedko,

není třeba se hned urážet nebo rozčilovat.

Také žiji v zahraničí řadu let, tak se snažím poradit z vlastních zkušeností.
Je mi jasné že rum v maličkém městečku v Oregonu neseženeš.
I do Chicaga nebo New Yorku je to trochu z ruky, ale možná by stálo za to poohlédnout se po Salem nebo jiném větším městě blíže tvému bydlišti. Snad by neuškodilo pohovořit s někým v obchodě s lihovinami a poptat se na adresy nebo telefonní čísla dodavatelů.

Jak doporučuje Possum, internet je velice dobrý nápad !!

Zda se rum z ČR vyváží nebo do US dováží (expor / import] jsou dvě různé věci a mně nebylo jasno kterou z těchto dvou máš na mysli, proto jsem se zeptala.

A abych odpověděla na tvou první otázku: žiju už v Austrálii.

esmeralda
4813 příspěvků 06.05.07 00:33
Ještě chci dodat....

…na psaní s knihou gramatiky nebo slovníku v ruce není podle mě nic špatného.
Dělám to pořád.

sousedka
47 příspěvků 06.05.07 04:45
K Tvemu dodatku Esmeraldo,

kdybych nahodou jeste mela chut na neco se v Labuzniku zeptat, urcite, to Ti slibuji, si vezmu slovnik a knihu gramatiky. Jeste dekuji za Tvoji radu, podivat se do vetsich mest kolem meho bydliste. No na to bych asi neprisla. Navic jsem se uz zminila, ze vse nakupuji pres internet a tak rada o internetu taky neni marna.
To vis, tady v ty Americe mame houby u Vas v Australii koukam mate i pocitace s hacky. Parada. Takze, dik za pobaveni, bylo to zajimave. Mej se fajn.

esmeralda
4813 příspěvků 06.05.07 07:52
Sousedko,

rádo se stalo.
I vy v US „máte počítače s háčky“. Stačí si stáhnout program.
Ale tím tě už zetěžovat nebudu. Jistě víš jak na to.

Bali
1254 příspěvků 07.05.07 09:56
hacky a carky

Mne osobne text bez HACKU A CAREK NEVADI; momentalne jsem ve Francii, nepisu na svem pc a ani nemam v planu se tu zdrzovat s hackama a carkama. Mne uz zdrzuje to, ze jejich klavesnice ma jine poradi nez muj notebook! Chvilku neco pisu na NTB pak zase na jejich PC a pripadam si jako prvnacek! Myslim, ze HACKY A CARKY nejsou to nejdulezitejsi! Hlavni je, ze tu vsichni pisi cesky!
Bon appetit

esmeralda
4813 příspěvků 07.05.07 11:05
Bali,

ani mně psaní bez háčků a čárek nevadí. Spíše jsem měla pocit že mi to bylo vyčteno že je mám. Kdybych byla na pár dní v zahraničí, tak se s tím také nebudu obtěžovat.

tea63
935 příspěvků 07.05.07 14:18
...

Jejda holky,žiji sice v ČR,ale mailuji si s kamarádkami v Anglii a ty také píší bez HACKU A CAREK. A víte,že mě nikdy nenapadlo nad tím přemýšlet?Hlavně, že rozumím.Klasická čeština se bohužel u mladé generace vytrácí,myslím,že vinou SMS.Beru to tak, jak to je,protože když se budu rozčilovat,ublížím jen sama sobě,nic víc. HACKUM A CARKAM ZDAR!

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.07 16:42
Takže ...

děvčata, o háčcích a čárkách se zmínila Esmeralda jen okrajově a vůbec to nebylo hlavní motto tohoto rozhovoru, že to sousedka dovedla až k těmto koncům, pak už se nebudete bavit o rumu, ale právě o háčcích a tečkách… a klidně mě bombardujte …

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz