Mikulášská pro 10 osob - poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.05 12:44
Mikulášská pro 10 osob - poraďte

Labužníci, poraďte mi, prosím: Potřebuji vymyslet jídelní lístek pro 10 osob - jedna snídaně, jeden oběd a dvě večeře - tedy 1,5 dne na chatě s velmi jednoduše zařízenou kuchyní. Prostě něco, co jsem schopna max. ve dvou lidech uvařit a nestrávit tak celý den v kuchyni (i s mytím nádobí), ale nechci, abychom jedli celou dobu studené mísy. Bude nám pak chutnat lépe i vínko :-))
Díky
 P.

Reklama

Reklama

Reakce:

Ivo
1045 příspěvků 29.11.05 14:44
Papajko...

…zkus upřesnit, zda se bude jednat o značně vybíravé jedince anebo o všežravce.

S ohledem na to, že nám technologie výroby některých jídel umožňuje přípravu v jistém předstihu, připravil bych už něco doma a na chatě bych to jen ohřál (mám zde na mysli všelijaké guláše, ragu, zelí, omáčky apod., o kterých se říká, že jsou nejlepší druhý či třetí den).

Zdraví Ivo.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.05 15:29
Ivo...

…zřejmě vybíraví nebudou, ale možnost si připravit cokoliv doma, zde není. Bohužel…
Děkuji za Tvůj zájem :-)
 P.

Marjanka2
214 příspěvků 30.11.05 11:04
...

Máš na té chatě , alespoň troubu?/ Myslím na pečení./ Pokud ano zašlu jídelník na celý víkend i s rozpisem surovin, když budu vědět jací jste jedlíci nebo alespoň věkovou kategorii.Bude to chtít minimum práce a času, prostě jenom pohlídat troubu.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.05 11:26
Marjanko,

trouba tam určitě je a velká. To budu moc ráda, jen potřebuji námět: Jestli kus pečeného masa + kuřátka nebo raději guláš, jako nejlépe ranní polévku :-) a tak.....
Díky moc
 P.

Ivo
1045 příspěvků 30.11.05 11:31
Marjanko No.24

Pokud máš nějaký zajímavý nápad nebo metodu, tak využil této příležitosti a i já bych uvítal návod. Není na návštěvách nic blbějšího, než že se společnost baví a domácí se svíjejí v kuchyni.....

Děkuji.

Ivo
1045 příspěvků 30.11.05 11:36
Jejda...

…mezi osmým a devatým slovem mi zmizelo slůvko „bych“…

Marjanka2
214 příspěvků 30.11.05 12:13
Víkend pro 10 lidí

Zapečenky:5×veka, 500g měkký salám,500g sýr eidam nebo niva, 500g cibule. Salám,sýr a cibuli nastrouhat na hrubém struhadle a smíchat, mazat na veku,pecí dorůžova a papat s chutí a kečupem. Nekonečný špagety: 5 balíčků špaget, 4× zeleninové lečo,1× ostrý kečup,cibule,čes­nek,sůl,oregá­no,trochu hl.mouky na zahuštění/nemu­síbýt/,1kg vepřového masa/ nejlépe mletého je totiž dřív hotové/, 500 g eidamu.Uvařené špagety dáme do vymazaného pekáče/můžeme i vysypat strouhankou/ na ně nalijeme směs ostatních surovin a vrstvíme až nám zbývá pouze sýr nebotˇtentvoří poslední vrstvičku na tu správnou kůrku.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.05 12:13
Ivo...

…tak asi budeš „mimo mísu“, ne?
To byl vtípek :-)))
 P.

Marjanka2
214 příspěvků 30.11.05 12:22
Víkend pro 10 lidí

Kotletky: 10 kotlet, 5paprik, 5rajčat, 5 cibulí, 4zakysané smetany, 2 hlavičky česneku, sůl, pepř, bramory na dorovnání pekáče. Naklepané kotletky osolíme, opepříme, očesnekujeme, naklademe na dno pekáče,další vrstvu tvoří krájená zelenina, kterou osolíme a opepříme,další vrstvy tvoří osolené brambory nakrájené na plátky/asi 1cm/, nakonec zalijeme mírně osolenou, řádně očesnekovanou zakysankou a dáme do řádně vyhřáté trouby péci. První půl hodiny přikryté,pak 20 minut bez poklice.

Marjanka2
214 příspěvků 30.11.05 12:32
10lidí na víkend

Párky v košili: počet párků podle počtu lidí, tzn.asi 2 na osobu, 5× listové těsto, kečup hořčice,křen. Párky svlékneme ze střívka zabalíme do rozváleného těsta a v silně vyhřáté toubě upečeme. Podáváme se zel salátem, křenem, hořčicí, kečupem. Nakonec jednu skvělou vyprošťovací polévku: 5 krůtích krků, 1 pórek, 4 nemleté pepře, 2 cibule, 3 stroužky česneku sůl podle chuti .Po uvaření vývaru nabízíme krky k obírání těm,kteří mohou pozřít více, než vývar. Přeji Vám: UŽIJTE SI TO !!!!!

Ivo
1045 příspěvků 30.11.05 12:30
Papajko...

…ty věci, které píše dvacátáčtvrtá marjánka, vypadají zajímavě. To bych určitě vyzkoušel.

A co se týká mísy, před chvíli jsem byl a trefil jsem se…hihi. Ale jinak mimo bývám často. To je život.

Zdraví Ivo.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.05 12:53
Marjánko díky...

…ty kotletky, zapečenky a polévka mě opravdu „vzaly za srdce“, to se mi líbí a s největší pravděpodobností je zrealizuji.

Ivo - máš pravdu, je to bezva.
Hezký den, pa

Marjanka2
214 příspěvků 02.12.05 11:44
Mikulášská pro 10 osob

Napadl mne ještě jeden recept: Masové koule plněné žampiony,šunkou nebo nivou. Mleté maso smícháme s vejci osolíme, opepříme případně jinak podle chuti okořeníme,místo housky přidáme na 1kg mletého masa 5 lžic hrubé mouky, řádně propracujeme suroviny, aby se vše propojilo pak si rozdělíme na stejné části a do utvořených placiček balíme buď žampion nebo kostku nivy nebo šunky. Uzavřeme do koule a skládáme do vymaštěného pekáče , pečeme v dobře vyhřáté troubě podléváme podle potřeby. Podáváme se zeleninovým salátem.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz