Mikrovlnka s grilem a horkým vzduchem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Padre
194 příspěvků 22.01.08 11:54
Mikrovlnka s grilem a horkým vzduchem

Dobrý den,

můžete se se mnou, prosím, podělit o své zkušenosti s použitím mikrovolné trouby, která má mimo mikrovln i gril a horký vzduch? Používáte kromě „vlnění“ i tyto funkce, popř. jejich kombinace? Provedl jsem první pokus s grilováním podle návodu, kdy jsem krásnou kotletu vložil na rošt a započal grilovat, ale po asi 10 minutách jsem ji raději dodělal na grilu v el. troubě. Měl jsem obavy, aby maso nebylo moc vysušené. V návodu totiž udávají vložit maso dovnitř, zvolit si dobu gilování a zapnout gril. Tak nevím, jestli je vhodnější nechat gril rozehřát pár minut bez masa, jak to bývá u grilů běžné a vrazit ho tam až pak? Asi by to tak mělo být, ale v návodu to tak neuvádějí…
Pokud máte zkušenosti a můžete přidat i nějaké recepty k požití těchto funkcí a jejich kombinací, uděláte mi radost až na kost.
Děkuji a přeji hezký den!
 Padre

Reakce:
iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.08 10:43
Panasonic NN-L764WBEPG

u této mikrovlnky používám hlavně automatické programy, kde se zadává jen hmotnost potravin. Grilovat jen s grilem mne ještě nenapadlo, protože jsem nikdy gril neměla. Radši použiji program podle druhu masa. Pizza z pánve Panacrunch je vynikající. Na zapékání těstovin, zeleniny nebo různých nákypů využívám možnost navolit až 3 různé fáze v jednom cyklu. Nejprve vlním s horkým vzduchem, pak dám horký vzduch s grilem a nakonec jen gril. Prostě experimentuji. A koukám, že už tři roky.

kltko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.08 12:25
...

mám, používam už 9 rok a som spokojný.
Treba vedieť, aké má režimy, spravidla sú nasledovné;
sólo MW
sólo HV rúra (trouba)
sólo gril
a ich kombinácie
MW+HV rúra
MW+gril
Gril vždy predohrejem (v sólo režime) a pracujem s ním normálne, ako s každým iným elektro grilom.
Kombináciu MW+gril nepoužívam, tam neporadím.

Padre
194 příspěvků 23.01.08 12:51
Ivo, Kltko...

… děkuji Vám, budu dělat pokusy, a to já rád. Mám tam naložená kuřecí prsíčka plněná šunkou a sýrem, tak zkusím rozehřát gril a šoupnout to tam. Jinak to má takové funkce, jak píšeš, Kltko.
Dík a krásný den!

Papaja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.08 15:44
Padre...

… já jsem gril zatím pouze na maso nezkoušela. Jen při konečném zapékání pokrmu. Mám dva roky tuhle TARGET = _new troubu. Při horkovzduchu většinou dávám kombinaci s MW, protože pak jsou výkon a doba pečení srovnatelné s normální troubou.
Kombinace MW+ gril tam snad ani není - je to program pouze na „pre-heat“ - předehřátí. Klidně se ptej dál…
 P.

Padre
194 příspěvků 24.01.08 07:13
Papajo...

… děkuji, při pohledu na Tvůj stroj mi proběhla hlavou zlatá slova Bohúška Stejskala z filmu Dědictví aneb… : „Ku…, to je parník!“ Krásná mikrovlnka, taky jsme se na ni dívali, ale vybrali jsme si podstatně obyčejnější, ale moc hezkou ETU. Včera jsem zkoušel ta plněná prsíčka, nechal jsem gril asi 10 min. rozehřát, jak radil zdravý rozum a Kltko a pak se to ugrilovalo v pohodě a bylo to výtečné, tak jsem byl rád. Doposud jsme asi 13 let měli klasickou mikrovnku bez grilu a horkého vzduchu, tak se vyptávám i na další možnosti. Nová mikrovlnka má vlastně 3 kombinace: MW + gril, MW + horký vzduch a gril + horký vzduch. Narozdíl od Tvé a Panasonicu od Ivy nemá různé automatické funkce, co se dá dělat… Vím, že z velké většiny slouží mikrovlnky k ohřevu, ale rád bych využíval i ostatní možnosti…Přeji krásný den!

Manana
1515 příspěvků 24.01.08 09:35
Padre

Kombinaci MW a grill používám jen na větší a silnější kusy masa, aby při povrchovém ogrilování byly hotové i uvnitř. Chce to vyzkoušet, i když na to jsou příručky. Horký vzduch nemám.

Padre
194 příspěvků 24.01.08 09:59
Manano,

… děkuji, konkrétně v té mojí brožurce se s tím moc nemazlili, možná nepředpokládali, že prostý chlapec jako já nebude všechno znát. Ale to nevadí, já dělám pokusy s vařením rád a když to budu během přípravy zpočátku dost hlídat, tak toho snad moc nezkazím… Naštěstí se tady najdou lidi ochotni se podělit o své zkušenosti a poradit. Po včerejším úspěšném grilování jsem z toho měl hřejivý pocit u srdce i v žaludku ( díkymasu i štamprličce slivovice, kterou jsem to završil ).Dík za radu ohledně využití kombinace MW a grilu, aspoň vím, k čemu je to vhodné a můžu to využít. Měj se hezky!

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz