Meruňkové knedlíky ze sušených meruněk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Bery02
58 příspěvků 02.02.05 22:26

Sušené meruňky namočíme ve vodě přes noc, ráno zcedíme a osušíme a můžeme plnit do knedlíků. Knedlíky jsou výborné, jako z čerstvých meruněk.

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 02.02.05 22:44

Berry, to je tedy senzační nápad. To musím vyzkoušet.

Labužník Bery02
58 příspěvků 02.02.05 22:50
Meruňkové knedlíky

Dělám je kynuté a posypávám je mletýma ořechama, tvarohem a poleju máslem. Občas v zimě nás honí mlsná a jsou opravdu výborné.

Vali
1326 příspěvků 02.02.05 23:19
Knedlíky plněné marmeládou....

poprvé jsem je jedla na Slovensku. Byly to kynuté knedlíky plněné meruňkovou marmeládou, posypané strouhanými ořechy, smíchanými s moučkovým cukrem a polité máslem - pohádka. Sice kalorická, ale jednou za čas.. proč ne. Ten nápad se sušenými meruňkami je prima.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 03.02.05 18:34
Švestky?

Myslíte, že to bude fungovat i se sušenými švestkami?
V životě jsem vlastně švestkové knedle nedělala, je tam nějaká speciální receptura?

Děkuji předem za věškeré reakce ***

Labužník Bery02
58 příspěvků 03.02.05 20:51
Sušené švestky

Se švestkama jsem to nezkoušela, ale mělo by to být stejné. Švestkové knedle dělám z mražených švestek. Chce to vyzkoušet na jedné sušené trnce.

Labužník Andry02
121 příspěvků 04.02.05 11:28
Kynute knedliky

sice mimo tema suseneho ovoce ALE vrele doporucuju v lete vyzkouset z cerstvych MALIN! je to neskonala parada, maliny jsou pikantni a ta vune… Babicka je dela na pare - velky hrnec plny vody, na to plinku misto poklicky a pretahnout gumou. Na to se nasazi knedliky a muzou se nechat jak dlouho chteji… Jsou pak neoslizle a nadychane, nam nam nam Jinak merunkove delavam z tvarohoveho testa a sypu pernikem, svestkove z bramboroveho a sypu makem…

dag
539 příspěvků 27.03.10 18:19
...

Sušené meruňky jsou v knedlíkách lepší, než ty normální. Jsou sladší a nevytékají. Dělala moje babička. Vzpomínám s láskou na ni i na knedlíky.

Marjanka2
214 příspěvků 03.04.10 23:18

Lépe namočit meruňky do rumu, je to ještě chutnější, ale nevím jestli by to mohly děti.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.04.10 08:13
Alkohol v tepelně upravovaných pokrmech

během úpravy vyprchá, zbyde jen aroma. Takže je mohou i děti.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz