Meridie versus Xenical

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labužník cat02
22 příspěvků 5.8.04 10:25
Meridie versus Xenical

Já jsem o Xenicalu četla hrozné story, takže jsem ho hned zavrhla.
Navíc si myslím, že pokud pouze blokuje vstřebávání tuků, tak je opravdu levnější změnit jídelníček.
Jelikož jsem se postupem času taky dopracovala k váze, která se již nedá nazvat přiměřená a vyzkoušela nespočet diet, které ze začátku zabíraly, ale tělo je velmi přizpůsobivý a inteligentní organizmus, takže úspěchy byly čím dál menší. Ani cvičení nemělo moc veliký úspěch. Moje situace většinou vypadala tak, že jsem zahájila nějaký program, zhubla jsem pár kilo a za měsíc se vše ustálilo a pak se zas zhouplo zpátky - snaha nesnaha.
Letos na jaře jsem už kapitulovala a na internetu jsem narazila na Maridii. Na rozdíl od Xenicalu působí na úroveň metabolizmu a zvyšuje ho. Což je ideální pro věčné dietářky jako jsem já. Nemůže ji napsat obyčejný doktor, ale pouze specialista - dietolog nebo internista. Objednání trvá dost dlouho, ale po dvou měsících jsem se dočkala a příjemně mě překvapila i paní doktorka svým přístupem. Ted beru meridii 6 týdnů a bez velké námahy jsem zatím zhubla 9kg. Dvakrát týdně cvičím. Jím málo a zdravě a ač jsem tomu nevěřila ani mě „nehoní chutě“. Dřív kdykoliv něco mělo tlumit chuť k jídlu, tak u mne to bylo většinou naopak. Jak jsem pořád přemýšlela jestli mám nebo nemám chutě, tak jsem je měla ještě větší :o). Když to porovnám s hubnutím, před dvěma lety - to jsem chodila cvičit 4-5× týdně a držela dietu o 5000kJ - tak jsem hubla jen max 3kg za měsíc. Po pěti měsících jsem zhubla 14kg, ale dál to nešlo - byla jsem pořád unavená, nervozní a „šálená“ hlady. Nevím jak to půjde dál teď, ale zatím hubnu je mi fajn, nejsem unavená a s každým kilem dole roste sebevědomí a motivace na ty další.
Pokud má někdo podobné zkušenosti nebo nějaké rady, tak sem s nimi.

Reakce:
1irena
597 příspěvků 5.8.04 21:42
cat

precti si tohle
diskuze doktorka.cz

esmeralda
4812 příspěvků 5.8.04 23:41
Xenical

Byla jsem na Xenicalu dva měsíce a neshodila jsem ani deko. Všech ny tyto „zázračné“ tabletky totiž fungují s kaloricky kontrolovanou dietou. A tu kdybych byla schopna dodržovat, tak nepotřebuji prášky. Zádné postranní účinky jsem nezpozorovala. Pouze mě stál tento experiment fůru peněz a denně jsem musela drhnout záchodovou mísu od mastnot.

Labužník cat02
22 příspěvků 6.8.04 10:16
vedlejší účinky

Zatím jsem se s žádnými vedlejšími účinky naštěstí nesetkala. Ta diskuze na doktorce.cz je docela odrazující, ale než mi doktorka tyto přášky napsala, tak jsem absolvovala kompletni vyšetření krve, EKG a další. Myslím, že to je důležitý a pokud si to někdo schání na „černo“ nebo mu to doktor napíše bez vyšetření, tak docela hazarduje.
A že to na tu paní neúčinkovalo, tak tomu věřím. Já mám například kamarádku, která hodně zhubla po dělené stravě, já po 2 měsících přísného dodržování nic.

Labužník cat02
22 příspěvků 6.8.04 10:25
Esmeraldo

můj problém, taky byl dodržování, protože mě věčně honily chutě. Nepřejídala jsem se, ale aspoň kousek jsem si dát musela. A teď mě ty chutě netrápí.

Nikinka
22 příspěvků 11.8.04 21:59
...

Zdravím všechny šťastné i nešťastné dietářky a dietáře. Taky mám problémy s váhou a i když vím, že na tom nejsem ještě nejhůř, mohlo by to být lepší. Přečetla jsem si něco o Xenicalu a i když nevím přesně o jaký preparát se jedná, pochopila jsem, že je na recept. Od známé jsem se dozvěděla o Adipexu retard, který je také jen na recept. Známá po něm zhubla asi 15 kg za měsíc, ale psychicky na tom nebyla nejlépe. Má sklony k depresím takže to byl zřejmě vedlejší účinek. Sehnala jsem si je také. Hned po první tabletě se mi téměř zastavila chuť k jídlu a za jeden den jsem byla schopná sníst pouze trochu zeleniny a ovoce. Po druhé tabletě to bylo obdobné, ale v noci jsem nemohla spát a jelikož jsem měla druhý den třináctku - pracovala jsem jako prodavačka,byla jsem vyždímaná jako citron. Dále jsem ze strachu z vyčerpání tablety přestala brát. Teď jsem ale dlouhodobě na lístku takže si to můžu dovolit být nevyspaná:-) Budu moc ráda, když se se mnou někdo podělí o své zkušenosti s adipexem.

Eleeen
1127 příspěvků 12.8.04 07:30
Nikinko,

s Adipexem jsem měla jen tu nejlepší zkušenost, žádné vedlejší účinky na mě neměl a hubla jsem po něm, jako po másle. Ovšem po roce jsem měla polovinu kilogramů zpět. Druhá „várka“ Adipexu ovšem už nezabrala. Zjistila jsem u kamarádek, že měly stejný problém. Naopak znám paní, která celkově díky Adipexu shodila 18 kg a doposud nenabrala téměř nic zpět. Zřejmě je to o dodržování diety, která by měla být, taky o pohybu a o tom, co člověk začne jíst po zhubnutí. Rozhodně se mi hodně zmenšil objem žaludku. A kdybych se znovu „nerozjedla“, asi bych nepřibrala zpět.

Eja
3887 příspěvků 12.8.04 10:43
Adipex

NEEEEE, opravdu velmi varuji, nežádoucí účinky jsou a jojo efekt po něm taky.

Nikinka
22 příspěvků 12.8.04 11:10
Eleen,

velice děkuji za tvou odpověď, která mě velice potěšila. Zkusím štěstí s Adipexem, mám už jen 10 tablet, protože jsem obdarovala kamarádku tak to máme na zkoušku:-) Dobré na tom je, že stojí jen něco kolem 230,– takže krásná postavička zadarmo. Pak dám vědět, jak jsem dopadla.Snad nebudu mít žádný vedlejšák.papa

esk
124 příspěvků 5.9.04 13:58
Adipex R

Adipex ret. je na bázi látek odvozených od amfetaminu. Je návykový a rizikový pro hypertoniky, lidi s glaukomem, plicní hypertenzí,cerebrovaskulárním syndromem… . Ač to všechno, a ještě něco navíc vím, zkusila jsem ho. Ano, hlad hned tak neucítíte. Ale, a to je horší, závratě, točení hlavy, neklid, třes rukou, bušení srdce patří k nezanedbatelným vedlejším účinkům. Nemusí se sice projevit u každého, ale pokud se chystáte řídit auto, radši bych ho neriskovala. Jestli to jen trochu jde, nejezte ho!
Xenical způsobí zvýšení tuku ve stolici (odvede ho z jídla), čímž donutí ke změně stravy. Prostě když toho tuku nezbaštíte moc, nebudete se celý den bát odejít od záchoda.
Meridia oproti tomu působí „v mozku“ (původně byla vyvíjena jako antidepresivum), prostě zvýší pocit sytosti a nemá tak vysoké procento vedlejších účinků, ale samozřejmě taky není zcela bez rizika.
Docela se divím, že její objednání trvalo tak dlouho, patrně jsi se trefila do nějakého výpadku, protože jinak je snad každá lékárna schopna ji objednat do 24 h.
VŠECHNO JSOU JEN BERLIČKY! Pokud se zkrátka budu cpát a nebudu hýbat, tak budu tlustá. ( Ano, jsou tady metabolické a jiné poruchy, ale o tom se asi nebavíme, že.)
Kdo chce o těchto i jiných lécích vědět více, doporučuji www.aislp.cz.

Labužník cat02
22 příspěvků 17.9.04 15:12
pro ESK

Dva měsíce netrvalo objednání Maridie, ale objednací termíny u doktora. A to jsem to zkoušela na víc místech. Asi je nás zoufalců fakt hodně :o)

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz