Medvědí pórek

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Wolfg
583 příspěvků 23.09.11 20:43
Medvědí pórek

Jsem nedonošenej, soudružka učitelka říkávala zpožděnej, často jsem ve škole chyběl, trojčlenka mě zahubí a teď se dovídám o medvědím pórku přímo tady v reklamě firmy Tellofix zde:Tello - zeleninovo-krémová polévka s medvědím pórkem.
Znáte to někdo? Poučte nevzdělance

Reklama

Reklama

Reakce:

di
2451 příspěvků 23.09.11 20:54

Není to medvědí česnek? Třeba jde o chybu překladu, nevím, tu reklamu jsem (asi naštěstí) neviděla. No ale možná medvědí pórek existuje a někdo chytřejší zde to bude vědět.

glama  23.09.11 20:55

Medvědí pórek jsem nikdy v životě neslyšela..
Jestli náhodou nemysleli medvědí česnek..a někdo si to trošku nepopletl.. :think:
Tu trojčlenku máme společnou.. :lol:

Alis
2617 příspěvků 23.09.11 21:13

Ty provokatére :-D
Vzhledem k tomu, že umíš trojčlenku stejně dobře jako německy, při letmém pohledu na konzervu víš moc dobře, že nedonošenej byl jen překladatel a majitel firmy :lol: :lol: :lol:

Wolfg
583 příspěvků 23.09.11 22:22
Jsem rozpolcenej!

V trenýrkách i vnitřně. Tak lákavá reklama, přímo na Labu. Neusnu, dokud neseženu medvědí pórek. Mluví o něm zcela jasně, dole v oranžovým poli. Beru košík a jdu

Ačraj
697 příspěvků 28.10.11 22:46
Česneková tráva

Tak také přispěji s troškou do mlýna:My jsme si koupili semínko „Česnekové trávy“ naseli do řádků, je to víceletá rostlina, úzké dlouhé listy-30 cm dlouhé, jsou tužší na skus, chuťově opravdu jako česnek, brzy na jaře se dá již konzumovat, my ho nejvíce používáme na namazaný chléb, nebo do pomazánek, kdoví, jestli to není ten medvědí pórek. :-D Ještě nyní se tam zelená. :mrgreen:

babi
6360 příspěvků 31.10.11 00:20

No, chodite kolem…je to ALLIUM TUBEROSUM, neboli anglicky garlic chive http://www.theseedbasket.com/?… (cesnekova pazitka) a take divoky nebo cinsky porek. Ma ploche uzke listy a vesmes kvete bile. Pochazi z jihovychodni Asie a pouziva se v cinskych, korejskych a podobnych receptech. Mela jsem velky trs na zahradce a mimo ruznych pouziti, posekana byla dobra na namazanem chlebe.
Zdravim…

Alis
2617 příspěvků 31.10.11 01:30

Ne, Babi, nechodíme kolem :-) Jen se dnes už špatně vysvětluje pointa Wolfga, protože zmíněná reklama internetového obchodu, která nabízela tuhle polévku, už tu není.

Byla to konzerva s originálním textem v němčině a neznalý prodejce (oproti Wolfgovi, který zná jak medvědí česnek tak německy), přeložil Bärlauch jako medvědí pórek. :-)

r Knoblauch - česnek
r Lauch - pórek
r Bärlauch - medvědí česnek
r Snittknoblauch (nebo Schnittlauch-Knoblauch) - česneková pažitka

P.S. Wolfgu, už je košík plný??? :lol:

Příspěvek upraven 31.10.11 v 01:32

Ačraj
697 příspěvků 31.10.11 15:11
Medvědí pórek

Babi, tak už je to jasné, mám na zahrádce medvědí pórek-Čínská česneková tráva, květy jsem ostříhala, aby se nám nenamnožil, už takhle ho nestačíme konzumovat, vím , jak to bylo myšleno „chodíte okolo“.Chodníček mám již zametený, manžel zrovna ryl, též zdravím! :-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz