Máte dobrý tip jak zhubnout?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kokoska
97 příspěvků 27.03.04 17:42
Máte dobrý tip jak zhubnout? Prosíííím!!!

Blíží se jarní teplé dny a tak bych si chtěla trošku vylepšit postavu. Ale diety, které bývají v časopisech jsou moc drastické, zhubnu svaly a ne tuk. Máte prosím někdo dobrý tip na hubnutí? Díky

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník Zuzik
286 příspěvků 28.03.04 16:27
Milá kokosko,

teď s tímhle porblémem bojujeme s kolegyňkama z práce. Jedna z nás se přihlásila na kurzy snižování nadváhy společnosti STOB a přinesla z nich zajímavé náměty. my další dvě jsme si ty publikace objednaly přes internet a společně jsme to začali praktikovat. Přidala se i moje mamka. Eva, co chodí na kurzy za 6 týdnů zhubla o více než 7 kg, Lída - začala o něco později už dosáhla na hranici 5 kg a já se k nim přidala až před třemi týdny a shodila jsem 3 kg.
Základem ale je dodržet určitý denní příjem kalorií 4 500 - 5 000kJ (opravdu jde i tak nehladovět), jíst min. 5 porcí denně, nevyčítat si selhání, doplnit podle možností pohyb no a vydržet. Maximální hranice úbytku za týden je 1 kg ale lepší je tak 0,5 kg. S pomocí těch knížek se to dá zvládnout taky, ale díky Evě se dozvíme i zajímavosti z kurzu. STOB má internetové stránky www.stob.cz a i tam je spousta zajímavostí.
Všimla jsem si i v časopisech, že už se nepropagují rychlé zázračné diety ale právě změna stravovacích návyků, která nevyvolá jo-jo efekt.
Přeju hodně zdaru, abys našla způsob, který Ti bude vyhovovat. Pokud by sis chtěla o tom víc popovídat, pošli mi e-mail na 123hop@email.cz.
Můžu sice na internet jen o přestávkách v práci, doma ho nemám, ale ráda Ti napíšu více.
PS. - taď ale na Labužníku více hledám zeleninová a rybí jídla než moučníky, které byly vždy moje záliba.

penda
4752 příspěvků 28.03.04 18:02
jeden tip navíc...

za 6 týdnů jsem měla 10 kg dole (díky nevěře mého partnera)..poté jsem zjistila, že jsem hubenější než ve svých 17 letech, a tak jsem tuto váhu začala udržovat…denně 1 hodinku cvičení..posilování břišních, stehenních a prsních svalů..žádná tučná jídla..hodně ovoce a zeleniny a bio jogurtů, pravidelný pitný režim..stálý pohyb, zaměstnání, děti a jejich zájmy..moje zájmy..domácí práce..atd…a přítel zjistil, že jsem hezčí než jeho 20ti letá milenka…bohužel pro něj …zjistil tuto skutečnost příliš pozdě..takže ženský přeji hodně úspěchů v dietě a doufám, že ta Vaše nebude tak drastická

esmeralda
4813 příspěvků 29.03.04 23:40
...

kalorií 4 500 - 5 000kJ (opravdu jde i tak nehladovět),

Kalorie nebo kilojouly?

Labužník Zuzik
286 příspěvků 30.03.04 05:13
Kilojouly

Opravdu to jde, i když jsem tomu sama nevěřila. Ten kdo dietu zkouší poprvé=, může hubnout i při 5 000 kJ, ale tam kde jde o notorické dietářky, musí být ten přísun nižší. Objem stravy se prostě nahání zeleninou a ovocem (tim méně, protože obsahuje mnoho sacharidů). Ale je to opravdu na delší povídání. Už můžu nahlásit úbytek 4 kg. Opravdu to jde o 1kg za týden, což je až dost, - ideální je 1/2 kg.

Labužník Zuzik
286 příspěvků 30.03.04 05:17
a ještě

důležitý je přísun bílkovin, právě proto aby tělo nesahalo do svalové hmoty. Nízkotučné sýry, jogurty, tvaroh, libové maso, toho musí mít tělo dostatek.

Kari
545 příspěvků 21.04.04 15:29
Hubnutí

Holky, já teda problémy s nadváhou zatím nemám, taky se mi to mluví, když je mi dvaadvacet. Když jsem měla nějaký to nepříjemný kilčo navíc, šla jsem si zaběhat. Ale myslím, že pomáhají břišní tance. Je to teď dost móda. Chodím tancovat už nějakou dobu a na některých korpulentnějších ženách jsou viditelné výsledky. Je to velmi příjemná forma pohybu, člověk si ani neuvědomí nějakou námahu, ale je to znát.
Jinak ke dietám. Moje mamka byla dost silnější, ale zjistili ji náběh na cukrovku. Lekla se a začala si vážit potraviny podle lékařského předpisu. Princip byl hlavně v menších častých porcích. Neexistovalo, aby vynechala svačinu nebo večeři. Poměr masa k přílohám byl vždy větší a během dne hodně zeleniny a ovoce. Tělo prý hlavně nesmí hladovět, jinak si automaticky vytváří tukové zásoby pro příště. Nejen, že se mamce upravil cukr v krvi, ale je teď jak proutek a lidi se ji na potkání ptaj, jak se jí to podařilo.

Pampeliska191
1075 příspěvků 21.04.04 17:37
Kari

Dekuji za bezva prispevek. To co dela maminka, je nejlepsi co muze fungovat. Zabyvam se zdravym hubnutim hodne let a prestoze mi nektere klientky tvrdily, ze je nejlepsi delena strava, tak ja jim protirecim. Mam doma stovky diet, ale nic lepsiho neexistuje, jak zpusob, kterym postupuje Tvoje maminka. Pravdou je, ze je to ze zacatku narocne, vazit a pocitat, ale za nejaky cas to ma clovek v malicku a jen kouknes na potravinu a vis kolik to ma kJ. Chce to pevnou vuli a trpelivost a vysledky se 100% ukazou.
Pozdravuj maminku a vyrid ji, ze ji drzim palce a vse bude O.K. Ahoj

Labužník Zuzik
286 příspěvků 22.04.04 10:53
souhlasím

to je přesně ten způsob, který dodržuju a doufám, že to vydržím i nadále. Už jsem shodila 8 kg a i když se to občas zastaví, tak váha jde dolů pomalu, ale jistě. Je to přesně ten způsob hubnutí, jaký propaguje společnost STOB - stop obezitě. Maminka v tom jede se mnou a shodila 6 kg (díky nemocným kloubům nemá tolik pohybu).
Holky v práci shodili kolem 9 kg - společně si připravujeme obědy - a opravdu to jde. Hlad mám jen tehdy, když z nějakého důvodu (služební cesta, nečekané vyřizování mimo domov) vynechám některé jídlo. Vřele všem doporučuji - za pokus to stojí a je to rozhodně levnější než různé koktejly a tablety.

Labužník Zuzik
286 příspěvků 22.04.04 10:58
Holky

samosřejmě shodily (ach ta čeština). Omlouvám se.

Labužník marus02
58 příspěvků 22.04.04 20:49
Jak hubnu ja

Ja musim dat za pravdu nize uvedenym radam. Jizt stridme - a hlavne zeleninu a jídlo s vysokym obsahem vody.
Hlavne nedoporucuju delenou stravu (jsem rada, ze jsem z toho zacarovaneho kruhu - jojo efektu - venku!!!!!!)

Ja nejsem vylozene tlusta a mam tedy zkusenost s hubnutim 2-3 kil, ktera obcas naberu.

1. vetsinou to zahajim pouze jednim ocistnym dnem (kdy jim pouze ovoce a zeleninu, bez dresingu). Pro jeden den to neni drasticke, takze druhy den se zoufalosti neprecpes, naopak se citis lepe a mas chut do dalsiho hubnuti.
  2. par dnu si uplne odpustim hlavni jidla. Spis jim nekolik svacinek - salaty, ovoce, naky ten krajicek chleba, jogurty a kdyz mam mlsnou tak si dam zdibek syra nebo orisky… (nejim slazene cerealie nebo musli, navzdory reklamam po tom tloustnu)
  3. kazdopadne pohyb! ma to opravdu efekt uz po tydnu, kdyz chodim behat (stridave po ca 200m beh a rychla chuze, protoze nemam vydrz) staci 30 min. denne kdekoliv mezi domkama, ne na rusne ulici a k tomu pridavam dlouhe protahovani, coz je dobry na stihlejsi nohy (a taky pak nohy nebolej). Skoda, ze uz se nikde necvici kalanetika, ta byla ucinna.
    Pri vyse uvedenem mam po tydnu kilo az dve dole.

A jeste poznatek od mojeho muze, ten vubec nemusi upravovat jidelnicek (snida /pro me tloustnouci/ cornflaky, obed normalni velke jidlo, vecere salaty+pecivo, vino, syry…), proste si muze klidne primerene dopravat, ale staci mu, kdyz denne chodi na 30 min behat! Okamzite zacne rychle hubnout! (bohuzel po case aktivni nadseni vzdy opadne a brisko je zpet:-)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz