Masticha, mastix

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tea63
935 příspěvků 15.07.07 15:17
Masticha, mastix

Již jsem ochutnala kdeco, ale ještě nic s mastichou. Už vím, co to je, ale nevím, kde to sehnat. Myslím, že i tady na Labu byl nějaký recept s touto pří:,–(ou, či kořením. A teď v nové „Cucině“ je také ryba s omáčkou z mastichy. Nevíte, prosím někdo, kde se dá koupit ? Moc bych to chtěla vykoušet. Díky. Tea

Reklama

Reklama

Reakce:

Sylvie
2302 příspěvků 17.07.07 15:04
teo

teo, dobrý dotaz. Taky jsem to už hledala na netu, jenom strohé články o této mně dosud neznámé rostlině. Poptám se.

Jenofefa
1315 příspěvků 17.07.07 15:19
Já to nevím, ale

diskutovalo se zde o něčem podobném - viz diskuse .

tea63
935 příspěvků 17.07.07 15:16
Sylvie

stále pátrám a teď právě jsem vznesla dotaz na časopis Cucina, kde je v posledním čísle recept s mastichou. Tak ať odborníci poradí, když o tom píší, že? :-))) Uvidíme. Ahojky.

tea63
935 příspěvků 17.07.07 15:23
Jenofefa

diskuse sice dospěla ke správnému závěru, masticha je pryskyřice ze stromu Pistacia lentiscus, asi je to typická řecká záležitost, ale diskuse už neříká, kde se to dá sehnat. To jsem si zase něco vzala do hlavy!

tea63
935 příspěvků 17.07.07 16:01
Sylvie

já našla jen tohle

Jenofefa
1315 příspěvků 17.07.07 18:02
Nestačím zírat, k čemu to je dobré

V evropskem okultismu byl mastix přiřazen Slunci a vykuřován kvůli probuzení druhého Já zrovna tak jako k zaříkání duchů .
K vykuřování : Dříve byl mastix používán podobně často jako kadidlo. Dnes bývá pálen zřídka samotný, o to více je oblíben jako součást vykuřovacích směsí. V řecko-ortodoxní církvi hraje mastix při vykuřování zá:,–(ní roli. V magickém pojetí vykuřovadel je mastix považován za sluneční substanci nesoucí úspěch a společenský lesk. Řekyně žvýkaly mastix pro získání krásných zubů.

Sylvie
2302 příspěvků 18.07.07 13:19
...

teo, ale stejně je toho pořád málo, že? Jako by to bylo zakázané, či co. :-)

tea63
935 příspěvků 18.07.07 18:34
Jenofefa

taky nestačím zírat! A já si z toho chci udělat omáčku k rybě! :-))) To jsou ale věci! :-)… Stále dál pátrám......

ivakom
1 příspěvek 27.10.08 19:19
...

Masticha je bílá pryskyřice. Stejno jmenný keř roste na Chiosu v Řecku. Mám ho v plánu

Labužník Rachel02
234 příspěvků 30.10.08 15:50
Teo

Nevím, odkud jsi a ani jsem to tam ještě sama nezkoušela se ptát, ale pokud se někdy pohybuješ po Praze, tak na Újezdě je Obchod kořením u Pštrosa a paní tam má opravdu snad všechno. Tak zkus tam…ještě se podívám, jestli nemám někde napsanou přesnou adresu…

iva  30.10.08 20:50
Zlatý pštros

Prokopská 5, Praha 1 - Malá Strana, tel.728 026 973
www.zlatypstros.cz otevřeno po-pá 11-19, so-ne 13-18

Labužník Rachel02
234 příspěvků 30.10.08 21:15
Obchod kořením,

Ivo, byla jsi rychlejší Díky… To je na koření a různé ingredience ten nejlepší obchůdek, co znám… a navíc, paní je prostě super a má to tam levné a na váhu.

iva  31.10.08 16:32
Rachel,

údaje jsem opisovala z etikety koření, které jsem si kupovala před lety a schovala v adresáři. Nyní jsem na stránkách prodejny zjistila, že ji ze zdravotních důvodů před měsícem uzavřeli. Škoda.

Labužník Rachel02
234 příspěvků 31.10.08 20:46
Ivo

no, tak tomu teda říkám špatná zpráva … škoda je slabé slovo. Já jsem tam totiž dlouho nebyla, ale svého času jsem tam chodila tak jednou měsíčně pro cokoliv, co nebylo úplně běžné…NO, paní už nebyla nejmladší, to je pravda, ale to je fakt síla… tak to vážně nevím, kde budu některé koření kupovat …ledatak si otevřít krámek s kořením

Labužník Rachel02
234 příspěvků 01.11.08 13:51
Tak tedy ten matix,

holt tedy ne ve zlatém pštrosu, což je mi fakt upřímně líto ale třeba tady

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz