máslové krémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

esk
124 příspěvků 20.08.04 08:22
máslové krémy

Labužníci, prosím, pomoc!
Nezvládám máslové krémy a třená těsta. Návody číst umím, řídím se přesně podle nich, ale vždy (!) se mi máslo srazí. Nejsem až takový začátečník, poperu se s lecčím, vánoční perníčky jsem vylaďovala tři roky, ale máslo je moje bolest. Třeba mě nemá rádo, ovšem nehodlám se s tím smířit. Můžete mi někdo pomoci? Zkoušela jsem všechno, co mě napadlo, včetně obměny technologického postupu, ale výsledek byl vždycky stejný. Děkuji za trpělivost.

Reklama

Reklama

Reakce:

delisa
203 příspěvků 20.08.04 09:40
esko

musíš mít všech surovin stejnou teplotu nejlépe pokojovou. Pokud se Ti máslo srazí, lze to napravit, tak že mísu s krémem dáš na hrnec s horkou vodou na plotně a neustále mícháš, až se krém začne spojovat dohromady. Ovšem ten hrnec s horkou vodou nesmí být na plném plameni.

Alu
147 příspěvků 20.08.04 10:01
...

Já ti moc neporadím, krémy dělám strašně málo a někdy se povedou, někdy se srazí. Ta stejná teplota surovin je ale opravdu důležitá. Ale kdysi jsem zkoušela (neúspěšně) udělat krém z některého z těch rostlinných másel - margarínů, nevíte někdo jestli to vůbec jde a jak? Taky děkuji za případné rady.

Jenofefa
1315 příspěvků 20.08.04 10:13
sražený krém

Mně se párkrát podařilo krém srazit tím, že jsem tam přidávala něčeho moc najednou. Je jedno, jestli to je kašička z mouky nebo puding nebo kašička z ořechů nebo žloutek. Jednoduše přidávám něco „mokrého“ do másla. A ze začátku musím po opravdu malých dávkách. Když se ale stane, tak vzít zase nový kousek změklého másla, utřít a pomalu přidávat sražený krém a třít, až se všechno spojí.

alouch
56 příspěvků 20.08.04 11:44
Máslové krémy

Přidávám svých pár zkušeností.
Všechny součásti musí mít stejnou teplotu, to znamená máslo vyndat z lednice 2-3 hodiny předem a kaši nechat stejně dlouho vychladnout. Zjistila jsem, že není máslo jako máslo - některá obsahují víc vody a z těch se krém sráží. Zhruba čím dražší máslo, tím líp, ale někdy to neplatí. A pokud netrváš na pravé „máslíčkové“ chuti, použij Ramu klasik, ta se mi nesrazila nikdy a krém je docela dobrý, jen tolik neztuhne.

Alu
147 příspěvků 20.08.04 12:09
...

Alouchu, opravdu určitě se to s Ramou classic nesrazí? Já totiž hledám variantu rostlinnou.

alouch
56 příspěvků 20.08.04 13:06
Máslové krémy

Přísahám, ještě nikdy se nesrazil. Můj osvědčený krém: v robotu šlehám 300g Ramy, asi 200g mouč. cukru, 1 žloutek a lžičku mleté kávy - vše kuchyňské teploty. Pak po lžících za stálého šlehání přidávám kaši - 2 kakaové pudinky Oetker (jsou z maizeny, ne z bramborového škrobu) svařené se 6dl mléka. Krém je lehoučký a je ho hodně, bohatě stačí na promazání, namazání i ozdobení dortu.

Alu
147 příspěvků 20.08.04 13:45
...

Aloušku, díky moooc, ale určitě by si Tvůj krémík zasloužil abys ho dala mezi recepty a určitě bych ho nazvala tak, aby bylo zřejmé, že je z Ramy, dej ho tam, prosím. Já si ho pro sebe stejně právě kopíruju.

esk
124 příspěvků 03.10.04 12:31
Moc děkuji všem!

Po dlouhé době jsem se zase pustila do máslového krému. Začala jsem zkoušet ten ramový. Ramu (a pro jistotu i máslo) jsem vyndala z lednice už o půl sedmé, po pěti hodinách, kdy jsem začala dělat krém, už pokojovou teplotu mít musela. Robot míchal a já blahořečila za skvělý recept. Jenže. Tyhle krémy mě nemají rády. S poslední troškou pudinku se krém (jak jinak) srazil. Takže jsem usoudila, že jsem prokletá. Vzala jsem krém, nahřívala a míchala. Když už byl zase skoro vychladlý, opět se srazil. Tak jsem použila další radu a vyšlehala nový kousek tuku, tentokrát másla. . A světe div se, po zašlehání sražáku se to NEZDRCLO! Mám to! Hurá! Nesražený krém! Ještě jednou mooooc děkuji.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz