Marmeláda z domácí pekárny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lindaa
114 příspěvků 28.10.08 11:22
Marmeláda z domácí pekárny

U návodu k domácí pekárne je uvedeno, ze jeden z programu je urcen na výrobu marmelády, ale zádný recept není prilozen. Máte nekdo zkusenost, zda lze v pekárne udelat marmeládu podle klasického receptu a nebo je nejaký „zvlástní“? Zkousel jste to nekdo a s jakým výsledkem? Jaké ovoce jste pouzili? Díky

Reakce:
Sylvie
2302 příspěvků 28.10.08 14:48
Pomerančová marmeláda

Použila jsem pomeranče, 750 gramů, 600 gramů cukru - mletého!, 50 gramů pektinu - jen smíchat. Hned napoprvé se mi nepovedla, protože jsem nakrájela pomeranče na moc velké kousky - je potřeba krájet na malinké kousky. Marmeláda je moc dobrá, jen bych příště přidala více toho pektinu.
Těším se na další příspěvky.

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.08 18:24
Marmeládu

jsem v pekárně dělala meruňkovou. Bylo jich jen 800 g, byly to už hodně měkké výkrojky, když jsem zamražovala. Ono se do pekárny o mnoho víc nevejde. Větší množství ovoce je lepší dělat klasicky, ale na malé množství ovoce je pekárna ideální. Postupovala jsem jako jindy - s želírovacím cukrem.

HelcaK
960 příspěvků 28.10.08 21:32
A já na ten program

vytvářím úžasnou rýžovou kaši pro syna (i pro maminku) - na půllitr mlíka 100g suché rýže, na nádobu volně položit kousek alobalu aby mlíko necákalo okolo a rýže je krásně měkká, v hrnci se mi v životě taková nepovedla.

Lindaa
114 příspěvků 29.10.08 10:04
Pro HelcuK

Rýzovou kasi uz léta delám v mikrovlnce, nepripaluje se, nemusí se míchat, proste super a bez prace. Na 2dl rýze dám 3dl vody a vlním na maximum asi 3 minuty, pak prileju 5dl mléka a vlním na maximum dokud se mléko nezacne varit a pak stáhnu na polovicní výkon na 25 minut a kase je hotová.

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 29.10.08 10:29
Lindoo,

To je moc dobrý nápad s tou mikrovlnkou a díky, že jsi to sem dala. To musím brzy vyzkoušet, připadá mi to dost dobrý. T.

HelcaK
960 příspěvků 29.10.08 10:47
Lindoo,

taky dobrý, ale mikrovlnku nemam…

Sylvie
2302 příspěvků 30.10.08 13:06
Vařila myšička...

Helčo, dík za tip na tu rýžovou kaši. To je nápad! Večer prubnem. Manžel Tě pozdravuje. Zase cosi mlel o bestiích labužnících, co si všechno nevymyslí… :-)

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz