Margarita

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

barbaanek
99 příspěvků 17.03.05 13:56
Margarita

Ahoj, chodím na margaritu do klubu Al Capone v Bartolomějské na Praze 1, a tam jí dělají následovně: rozdrtí kostky ledu a rozmixují je s ovocem (jahody, broskve, mým favoritem je banán), a nalejí tam tequilu a ještě nějaký likér, asi nebude moc sladký, ale ani přehnaně kyselý, a z dálky vypadá jako pomerančový džus ve skleněné láhvi. Nevíte někdo co by to mohlo být, a kde by se to dalo koupit? Případně uvítám i možné poměry ingrediencí. Bohužel žádná z margarit v oddělení nápoje na Labužníku tomuhle popisu neodpovídá

Reklama

Reklama

Reakce:

ajta
590 příspěvků 17.03.05 15:30
jedna z mnoha verzí...

jeden z mnoha receptů na margaritu::
6 dílů tequily,
3 díly pomerančového likéru (Grand Marnier nebo Cointreau),
1 díl šťávy půl na půl z citrónu a limetky…

oba pomerančové likéry jsem viděla v Tescu… dlužno podotknout, že nejsou levné… a toho Grand Marnier je možná do míchaného nápoje škoda… teda pokud nejsi fajnšmekr…

přeji hezký den

ogroats
64 příspěvků 17.03.05 23:14
margarita

je mexickej drink pro Američany.
Především, žádnej pomerančovej likér nebo Cointreau.
Zelenou limetku rozřízneme, kraj jedné půlky nařízneme a lem sklenice v ní projedeme a tak zvlhčený lem omočíme v soli, kterou jsme vysypali do talířku.
Do sklenice dáme šťávu z celé limetky, přitom nezapomene odkrojit jeden plátek na ozdobu. Přidáme panáka tequily, panáka cukrového syrupu (sirobu? - nevím dnešní stav češtiny), a ledovou tříšť, nebo dobře roztlučené kousky ledu. Promícháme a na lem sklenice zavěsíme naříznutý plátek limonku. Ten cukrový syrup v Mexiku prodávají jako Jarabe, ale velice podobný recept má někde babi. Hlavně nekazit Margaritu dalšími alkoholy, než je tequila!
Je to na jednu porci, ledové tříště jak kdo chce.

habana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.05 01:37
margarita

podle toho, co píše groat's o přidání sirupu (dnešní čeština), by to mohl být Monin sirup (http://www.monin.cz/…y/sirupy.htm) nebo podle Barbaanka Monin likér (http://www.monin.cz/…y/likery.htm)…ale mrkni sem, tady pár receptů je a třeba si vybereš ten pravý: http://www.mattonigranddrink.com/…-recipes.php;-)
Do search napiš margarita. Odkaz je totiž hrozně dlouhý, blbě by se sem cpal… ;-)

ajta
590 příspěvků 18.03.05 08:25
Barbaanku...

tak mi to nedalo a mrkla jsem se na stránky tebou uváděného baru… TADY … protože mám dojem, že spíš, než hledání toho „pravého“ receptu na Margaritu ti prostě chutná verze, kterou nabízí ve zmíněném baru a ráda by jsi si to připravila i doma, že?

podle jejich nápojového lístku jejich Margarita obsahuje tequilu, triple sec, citrónovou šťávu a příslušné ovoce … v případě jahodové Margarity je citrónová šťáva nahrazena grenadinou…

co se týká triple secu - je to bezbarvý sirup s pomerančovou příchutí… sladký, ale ne hutný… jako triple sec se používá, kromě jiného - curacao, Monin triple sec a nebo Cointreau…
dlužno podotknout, že Cointreau je považováno za špičku

takže je na tobě, aby jsi vyšpiónila u Al Caponeho, který z těchto likérů používají…

přeji příjemné chvilky při špiónění

barbaanek
99 příspěvků 19.03.05 14:09
Ajto mockrát díky!

Jsem opravdu ochotná přistoupit na určité kompromisy, ale aby chuť zůstala zachována. Takže mockrát děkuji za inspiraci i za výzvědnou činnost, a v mých polních podmínkách (nemám doma ani tu tequilu) jsem si alespoň dopřála nějakou tu inspiraci. Takže jsem umixovala 2/3 pytlíků ledu, zalila to bílým KEY RUMem, trochou pomerančové a citrónové šťávy a hodila tam banán a ještě jednou prohnala mixérem…
a vůbec to nebylo špatné, určitě zkus!
Já se zase hned po výplatě vrhnu do specializovaného obchodu, zakoupím správné lihoviny a pak už budu jen ladit poměry k dokonalosti.
(a samozřejmě psát recept na labužníka )
Ještě jednou díky!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz