Manukový med

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

DPavel
2 příspěvky 25.07.14 01:12
Manukový med

Nemáte někdo zkušenosti nebo informace o manukovém medu?

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 26.07.14 00:54
Manuka Honey

Pavlíku, manukový med je produkt obyčejných evropských včel, které sbírají pyl z květů Manuka tree (nevím proč tree - strom, neboť se ve skutečnosti jedná spíše o keř), který roste převážně na Novém Zélandu a ve východní Austrálii.

Tomuto medu se připisují antibakteriální účinky hraničící se zázrakem, přesto se mi nepodařilo najít toto tvrzení vědecky podložené.

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že jsem se po požití Manuka medu necítila o nic zdravější, ani šťastnější než před tím.
Med je ve srovnání s obyčejným medem o hodně dražší. Chuť se mi zdála velice nezáživná a ve srovnání např. s Yellow Box medem spíše mdlá.

Ale všechno by se mělo vyzkoušet aspoň jednou, snad už ne z jiného důvodu, než podpořit ekonomii krásné země zvané Nový Zéland, nebo také Země dlouhého bílého mraku.

barb1
1 příspěvek 29.03.15 20:34
Manuka honey

Dovolím si esmeraldou nesouhlasit. Například Petr Molan, profesor na University of Waikato zpracoval hned několik studií věnovaných účinkům manukového medu a rozhodně nebyl jediný. V případě manukového medu nejde jen o reklamní řeči prodejců. Ikdyž chápu, že pod vlivem zpráv o různých podvodech mnozí začínají být skeptičtí naprosto ke všemu novému. Manukový med je v zahraničí opravdu lékařsky využíván například na hojení poranění. Sami výrobci navíc věnují nemalé prostředky na výzkum. Vedle společnosti Watson and Son i mnozí jiní. Co se týká chuti, je to záležitost individuální. Každopádně mě velmi chutná a gelovitější konzistence mi naprosto vyhovuje. Nikdy jsem nebyla velikým milovníkem jakéhokoli medu, ale v současnosti ho do jídelníčku pravidelně zařazuji, protože si uvědomuji, jakým zlem je pro tělo běžný cukr. A pokud má med navíc zdraví prospěšné účinky v takové míře, jako med manukový, je to pro mě veliký argument, proč ho konzumovat.

DPavel
2 příspěvky 30.03.15 11:28
manukový med

Rozhodl jsem se, že ho také vyzkouším. Našel jsem několik prodejců např Manuka Doctor, Watson and Son, Golden hills, Comvita. Většina má označení 5+-25+ a u jednoho 100+ nebo 400+, nezdá se, že by byl o tolik silnější, když cena je podobná. Jde o jiné označení u prvních je to UMF a u druhého MGO. Jaký je rozdíl mezi těmito značeními? A když je v zahraničí lékařsky využíván, využívají jej i v Česku?

marosinko
1 příspěvek 02.04.15 11:53
Manuka med rady pred kupov + fakty

Tu je taky maly prehlad podla coho sa riadit a podla coho sa rozhodovat. Rozhdone nekupujte medy TA, Active a podobne. Radsej kupte kvalitny cesky med. Je to za jedno. :)
Ak chcete vediet viac v klude napiste, rad poradim. :)

UMF je vyjadrenie antibatkerialnej hodnoty na zaklade porovnania antib. hodnoty s roztokom fenolu. Je to kusok nepresne znacenie, avsak vypoveda o vynimocnej aktivite Manuka medu. Je to celozivotna praca pana Molana, jedneho z najuznavanejsich vedcov zaoberajucich sa vyskumom manuka medu. Velmi prijemny pan, mimochodom.

MGO - Je presne vyjadrenie latky, ktora sa nachadza aj v kave, kakave atd ale iba v malych mnozstvach. Presne tato latka je zodpovedna za vynimocne vlastnosti. Preto ten zakon spomenuty nizsie.
Aj sam Molan uznal, ze vyjadrenie obsahu MGO (metylglyoxalu) je najvhodnejsia forma znacenenia z vedeckeho hladiska.

ja osobne vam vsetkym odporucam siahnut po MGO 250+ alebo MGO 400+, A uvidite, ci vam pomoze alebo nie. Potom nasledne mozete upravit svoj vyber pri dalson nakupe, resp. svoje zdravotne problemy riesit inym sposobom. :)

Ked kupite med UMF, chybu neurobite, avsak je uz zopar distributorov ktori pred tym oznacovali medy UMF a presli na MGO. Prikladom je Watson&Son. Podla mna to caka aj Comvitu a mozno aj Honey New Zealand.
Tu su uvedene licencie. Podla tohto zoznamu by som sa riadil pred kupou UMF medov:
 http://umf.org.nz/licensees

Fakty:
Z 10 000 ton Manuka medu, ktory sa celosvetovo preda je len 1700ton realna produkcia medu, ktory preukazuje vlastnosti z popisu produktu. Takze je dolezite siahnut po MGO, UMF alebo NPA.

OD Januara 2016 je zakazane oznacovat medy inak ako MGO. Je to Novozelandsky zakon. Ak taketo medy budu na trhu, tak je to len sikovnstou EU distributorov, ktori sa odovavaju na legislativu, ktora im to nezakazuje lebo samozrejme nemoze existovat, kedze o Manuka mede napriklad Urad verejneho zdravotnictva SR ani len netusi.

Je len na zakaznikoch a ich pristupu ku kupe, ci dovolia aby sa takyto med v EU predaval. :

PRajem vam vela stastia pri vybere :)

Andrej82
1 příspěvek 04.05.15 14:59
MGO a pomáhá

Mohu potvrdit. Nejkvalitnější med je MGO®. Z vlastní zkušenosti mi pomohl celkém rychlé z akné. Nyní mám pleť jako novorozeně. Taťka ho používá na problémy s vředy (400+). Sestra zase na zlatého stafylokoka, kterého se úspěšně zbavila. Jsme na něho tří, takže celkem rychlé mizí. Má vyšší cenu, ale když pomáhá, tak není co řešit. Je už dostupný na netu.

Kaculka10
27 příspěvků 24.10.17 19:02
spokojenost

Taky se musím přidat ke spokojeným zákazníkům. Používáme s dětma na ekzémy a na imunitu. Objednáváme přímo z **

Edit admin - odstraněn odkaz

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz