Mangold místo kořenové zeleniny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mamamama
2 příspěvky 25.08.12 12:47
Mangold místo kořenové zeleniny

Uvádím zkušenost s mangoldem, který pěstuji a využívám. Nikde jsem však nenašla využití místo kořenové zeleniny. Mangoldové řapíky lze velmi úspěšně použít místo celeru a petržele na svíčkovou, navíc z vlastní zahrádky. Řapíky lze syrové nakrájet a zamrazit a pak postačí přidat jen cibuli a mrkev a pokračovat tradičně. Uznávám, že svíčková je jen jedna, vše ostatní jsou jen variace na svíčkovou, ale tato záměna je úžasná a k nepoznání.
Dále u kuřete, či vepřové na smetaně, pokud děláme maso vcelku, nebo na plátky, předtím, než začnu dusit, přidám nasekané řapíky mangoldu. Maso pak vyjmu, rozmixuji a zas pokračuji tradičně. Zcela tak vyloučím zahušťování moukou atd., mangold mi to nádherně zahustí a přikoření. Stejně to jde pod jakékoliv plátky, když dělám omáčku.

Reklama

Reklama

Reakce:

babi1
2 příspěvky 10.01.13 12:43

Já ho pěstuji a používám místo špenátu.

Manana
1515 příspěvků 10.01.13 22:11

Mangold
Jednoduchý recept na mangold z Guatemaly je tady: http://www.manana.cz/…pt_plain.php?…

esmeralda
4813 příspěvků 10.01.13 23:05

Mangold se u nás v Oz používá jako špenát, dokonce se mu i špenát (Spinach) říká. To, na co se pamatuji jako špenát v ČSSR, se tu nazývá Anglický špenát.

Kořenovou zeleninu bych jím asi nenahrazovala, aspoň mě nenapadá kterou. Špenát obsahuje asi 90% vody.

Existuje tisíce receptů, jak jej využít.
První, co mne napadne, je výborná řecká krmě Spanakopita.

mamamama
2 příspěvky 11.01.13 22:44

Díky za další recepty. Špenát z mangoldu je super. Je-li zprácováno jen zelené, bez řapíků, zdá se lepší. Řapíky se nahrazuje do omáček celer a petržel. :srdce:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz