makovo visnova strudla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gaburiatko
739 příspěvků 02.03.09 15:28
makovo visnova strudla

Ahojte Labuznici, uz niekolkokrat som skusala robit makovo visnovu strudlu, ale nikdy mi nechutila ako ta na vianocnych trhoch tu v Bratislave. Bud mam kysle visne, alebo malo sladky mak, proste neviem ten pomer cukru v maku a ci sladit visne. Mne sa zdalo, ze su z kompotu dost sladke, ale po upeceni mi boli malo sladke. Neviete mi niekto poradit, ako pripravit naozaj dobru makovo visnovu strudlu ? Hodil by sa presny recept, pomer maku, cukru, mlieka a ak sladite visne, tak pomer visni a cukru.
Dakujeeeem.

Reklama

Reklama

Reakce:

blamamka
292 příspěvků 02.03.09 18:03
Závin

Zkus to tady, http://www.pecenijeradost.cz/…idea-2008-1/

gaburiatko
739 příspěvků 03.03.09 08:39
dakujem

Blamanka dakujem, ked bude cas, tak ho skusim :)

gaburiatko
739 příspěvků 07.03.09 19:40
odskusaneeee

No skusila som tento recept, ale plnila som plnkou a visnami listove cesto a zavinula ako zavin. Na moj vkus bola plnka trochu sucha, ale to mohlo byt tym, ze som strudlu poprepichovala vidlickou, aby sa neroztrhla. Trochu to bolo take hutne. No budem musiet patrat znova, ale mam taky pocit, ze ten mak treba trochu zmiesat so struhankou, podla mna tak robia aj pekarne, ved inak by tie kolace boli podstatne drahsie. Hmmm, cudujem sa, ze na labuznikovi nie je recpet na tuto strudlu, ale ked sa mi podari urobit ta prava, tak ho sem urcite zavesim :)
Holt, kysle polievky a strudle mi nejdu :)

lydia
1227 příspěvků 15.03.09 18:28
štrůdl

myslím, že mám někde recept na makovo-višňový štrůdl, ale z kynutého těsta. Nevím z jakého těsta je bratislavský štrůdl

gaburiatko
739 příspěvků 17.03.09 12:22
lydia

Tak ak ho najdes, tak ho kludne daj na labu. Mne ide hlavne o tu napln, ja sa stale neviem strafit do toho, aby mi chutila ako na nasich vianocnych trhoch.

lydia
1227 příspěvků 17.03.09 18:31
gaburiatko,

nemám recept vyzkoušený, tak ti napíšu jenom náplň:
200 g mletého máku, 125 ml mléka, 100 cukru, 2 pl medu, kůra z poloviny citronu. Po vychladnutí vmíchej 250 g tvarohu, 1 pudinkový vanilkový prášek a 1 vejce, špetku soli. Náplní potři na 2/3 rováleného těsta a posyp podle chuti odkapanými višněmi asi 250-250 g.
Když vyzkoušíš, napiš, jestli chutnal nebo ne

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz