Maďarská polévka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evika219
20 příspěvků 11.01.14 23:20
Maďarská polévka

Hledám recept na dávno zapomenutou polévku z Maďarska. Hlavní ingredience:
uzené koleno, kořenová zelenina, fazole, těstovinové nočky, možná kapání či tarhoňa. Pochopitelně mletá paprika a možná i klobása? Už si to přesně nepamatuju.
Neznáte někdo?

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 12.01.14 00:02

Podívej se tady:

http://www.labuznik.cz/…ni/podrobne/?…

Snad si nějakou vybereš.

di
2451 příspěvků 12.01.14 09:36

Eviko, s velkou pravděpodobností by to mohla být polévka podle Móra Jókaie, alias Jókai bableves. Nevím, jestli je recept přímo na Labužníkovi, ale celkem použitelný se mi zdá tento , tento , nebo tento (pod posledním odkazem je o kousek níž i vegetariánská verze); kapání/tarhoňa/noč­ky-czipetke jsou fakultativní - v některých receptech jsou, v jiných ne.

evika219
20 příspěvků 12.01.14 15:57

Děkuji všem. Našla jsem ji i u Kluků v akci, opravdu se jmenuje Jókai bableves.
Na Labužniku ovšem asi není.

honza39
31 příspěvků 18.05.14 13:18
také "maďarská polévka"

Pro „di“, ale i pro ostatní : Maďarskou polévku podle Móra Jokaie neznám, prošel jsem si Tvoje odkazy - „Američan v Budapešti“ a ostatní, jsou moc zajímavé.
Ale proč to píšu : Pamatujete si někdo, že asi v 60.letech minulého století se u nás prodávala maďarská rybí polévka „Szegedi hálászlé“, v konzervách o obsahu asi 400g? Stačilo otevřít, vyklopit do kastrůlku a ohřát. Byly v ní kousky ryby a byla jedním slovem rajcovní. Tak na tu vzpomínám já, je škoda, že už se nedováží. I když na ni mám recept ( např. v „Muž v zástěře“ od Achille Gregora )a rybí polévku uvařit umím, ta originální maďarská byla nepřekonatelná.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz