Má tmavé pečivo méně kalorií?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pampeliska191
1075 příspěvků 12.2.04 15:40
Má tmavé pečivo méně kalorií?

Mnoho lidí ve snaze zhubnout nahradí bílé pečivo tmavým v dobré víře, že tak půjdou kila dolů snáze. Jenže pravda je trochu jiná. „Tmavé pečivo nemá méně kalorií, jeho výhodou je obsah vlákniny,“ vysvětluje Iva Málková ze společnosti Stop obezitě.

Vláknině se přičítá hned několik příznivých vlivů.
Podle některých odborníků snižuje riziko vzniku rakoviny trávicího traktu a hubnoucí zase ocení především to, že se na delší dobu slušně zasytí. Jinými slovy, po bílém rohlíku dostanete hlad dříve než po celozrnném.
Ale pokud si dáte k obědu vlašský salát a k němu tři rohlíky, byť celozrnné, kila asi dolů nepůjdou. Celozrnné pečivo nabízené v obchodech navíc většinou bývá o něco větší a těžší než to světlé, takže o to více pak má kalorií.
S tmavým pečivem souvisí ještě jeden chyták - rozhodně totiž neplatí čím tmavší, tím lepší. Taková žitná mouka, z níž se takové pečivo často peče, je sice tmavá, ale mnoho výrobků je ve skutečnosti tmavých spíše proto, že výrobci do pečiva přidávají karamelové barvivo.
Takže pokud koupíte tmavý chleba nadýchaný skoro jako veka, nejspíše je to jen obarvené světlé pečivo. To skutečně celozrnné mívá na sobě a v těstě viditelná zrnka a vločky a je spíše tužší než nadýchané.
(prevzato z MF.Dnes)

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz