Louskání ořechů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Mahony02
39 příspěvků 20.11.08 06:33
Louskání ořechů

Vážení Labužníci, potřeboval bych poradit. Začíná doba, kdy je potřeba louskat ořechy. Ale chyba, ty co mám doma nejdou pořádně od skořápky. Znáte nějaký fígl jak na to, děkuji za odpovědi.

Reklama

Reklama

Reakce:

Sylvie
2302 příspěvků 20.11.08 10:28
Co já vím

maminka ty „blbé ořechy“ vyloupává ještě malým nožíkem. Ale to jsi určitě nechtěl slyšet, že ne? Chce to nějaký zázračný nálev…já vím. :-)

jolana
5065 příspěvků 20.11.08 13:02
..presne ako pisala Sylvie..

Chce to nalev. U nas sa take orechy zaliali vriacou vodou a nechali z vecera do rana a mozno aj viac. Potom sa lupali lahsie, lebo boli pruznejsie a nie take suche, tak sa vydlabavali lahsie a sa tak nelamali. To som videla ale lupat som ich nelupala..to robili babka..

mrtvola
1394 příspěvků 20.11.08 13:23
Jak píše Jolanka,

zalít vroucí vodou a nechat přes noc. Já do vody dávám ještě sůl, dost soli, tak 3 lžíce na 1 litr.

Labužník Terrinka02
1113 příspěvků 27.11.08 18:59
Mahony,

loupu a loupu už druhý den a hodně záleží na tom, zda jsou ořechy letošní, nebo trochu letité. Mám oboje, ty letošní jsem dala ke krbu osušit na několik dní a louskají se skoro sami a ty letité jdou hůř.
Asi je teda namočím,( to jsem neznala). Mám louskáček, ale vůbec ho nepoužívám- vezmu si malý nožík, zapíchnu ho do té mezerky na té větší straně, s nožíkem pootočím a skořápka je napůl, dokonce mnohdy je už jedna půlka prázdná a ořech je celý, tak ho jen dočistím. Jde to daleko rychleji než s louskáčkem. Ať se ti dobře louská a dílo se podaří! T.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz