listy banánovníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
costarica
3 příspěvky 28.08.07 11:47
listy banánovníku

Vážení labužníci, jsme zoufalá latinoameričanka co hledá ingredience pro své recepty z domoviny…ku­kuřičnou mouku mám, ale list banánovníku mi chybí, našla jsem nějakou slovenskou firmu, ale spíš bych uvítala něco blíž

nevíte někdo kde by se to dalo sehnat??

Reakce:
Jarka7
208 příspěvků 28.08.07 12:33
Costarico,

vítej mezi námi. Poněvadž jsem více botanička než kuchařka, udělala bych jeden nákup a zakoupila v květináči zakrslý banánovník. Každý rok kolem sebe dělá spoustu matečních rostlinek, stačí roze:,–(it a máš nekonečnou zásobu.
 Jarka

costarica
3 příspěvky 28.08.07 12:57
díky

jeden doma mám, ale bála jsem se, že to třeba bude jedovatý, když je zakrslý, v rostlinách se nevyznám ale když to říkáš, tak to teda zkusím, díky!

Yavanna
87 příspěvků 28.08.07 13:59
Makro,

pokud do něj máš přístup - prodávají je už nakrájené na obdélníky nebo kola. Občas jsou k dostání i v hypermarketech.

costarica
3 příspěvky 28.08.07 14:08
makro

tak to se zkusím zeptat kamarádky co tam chodí, já jsem bohužel obyčejný smrtelník bez živnosťáku ty nakrájený na kola jsem našla v tesku, ale jsou moc malá, chtělo by to celej list ale alespoň něco

Papaja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.07 22:25
Na 100% ...

… v MAKRU - velké kusy, v Hypernově Butovice občas - kolečka z listů
 P.

Jarka7
208 příspěvků 02.10.07 11:10
Jdu s křížkem po funuse

Costarico, právě dnes ráno jsem našla ve schránce nabídku Makra. Jsou tam Tebou vyhledávané banánové listy.V oddíle Ovoce a zelenina, str.15, dole. Původ Thajsko, bal.: 10 ks, cena za balení s DPH 47,15 Kč. Do Makra můžete zajít jako host s někým, kdo průkaz má. Ze zvědavosti bych moc prosila a jistě i ostatní, nějaký receptík. Sbírám celý život vše zajímavé. Díky a přeji hezký den.
 Jarka

Jarka7
208 příspěvků 02.10.07 11:17
Průměr banán. listu

je 25 cm. Omlouvám se, že nic nedočítám do konce.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz