Letní kuchyně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Renee
93 příspěvků 11.08.10 08:06
Letní kuchyně

Vážení labužníci,
mám takovou ideu. V několika málo (doufejme dvou) letech se stanu šťastnou obyvatelkou domu se zahradou. Teď je obydlí zatím ve stádiu projektu, ale já už samozřejmě STRAŠNĚ vymejšlím :-)

Bude tam krytá terasa s jídelním stolem. Architekt už má zadáno, že na té kryté terase se bude grilovat, příp. jinak tepelně upravovat jídlo, takže by tam měl být někde kout s keramickým obkladem nebo jiná ochrana fasády, aby neutrpěla.

A VČIL: Já bych tam ráda vařila ve woku (uvnitř totiž bude indukční sporák, takže tam ne, a krom toho je z toho asi docela dost výparů), a pak bychom tam rádi občas něco grilovali. Pak se ještě nabízí železný kotlík na vaření, litinová plotýnka po babičce (na dolky a placky) a konvice na čaj (my jsme čajomilové - Čína, Taiwan).

Moje představa je, že by tam byla bomba na plyn, schovaná v nějaké dřevěné skříňce. Krom toho by se tam ještě mohl vejít ten kotlík, konvice, plotýnka atd. Nahoře na skříňce malá pracovní plocha a pak prostor pro hořák (ten s vysokým plamenem pro wok, prodávají to v různých gastroobchodech). Hořák prodávají i s podstavcem na wok. Na ten by se určitě dala položit i plotýnka, konvice a koneckonců i ten kotlík. A taky možná kamenná deska na grilování.

Myslíte, že by to šlo? Nebo místo kamenné desky radši připojovat plynový gril? A jak zpracovat to místo, kde bude hořák - těžko tam může být jenom díra v dřevěné desce, žejo :-) Bohužel jsem nikdy neviděla, jak to vlastně mají uspořádáno v asijských restauracích, takže mé představy jsou dost neurčité

Uvítám veškeré nápady! Díky všem, kdo to dočetli až sem :-)

Reakce:

alena45
588 příspěvků 11.08.10 08:35
...

jéj, aj my so sestrou stále prepočítavame peniaze, najneskôr budúci rok by sme chceli niečo podobné. Jeden dom s letnou kuchyňou sa rysuje, ale je ďaleko od Bratislavy - 110 km, tak sa nevieme rozhodnúť.
Kedysi v časopise som videla niečo ako murovanú podkovu, kde bola zapracovaná voda, plyn, elektrina, zvnútra podkovy boli skrinky, povrch bol keramický, a na ňom bolo dosť pracovného miesta, umývadlo, gril, plynové horáky, no super. Lenže časopis starý dobrých 20 rokov som stratila a tak Ti to neviem klepšie opísať.

Drobek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.10 16:08
Existuje pár knih

na tohle téma, Václav Vlk je sepsal. Nemusíš je hned kupovat, zajdi do knihovny. Já je mám doma a nápadů a návrhů tam jsou habaděje.

mjam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.10 18:51
Venkovní gril

Ahoj Renee,

jednou jsem viděl dobré řešení. Na terase byla přímo u zdi domu přiměřeně velká pracovní víceúčelová plocha, snad 100X45 cm. V ní bylo zabudováno ohniště s roštem. Ohniště bylo chráněno postranními zídkami, které přecházely v komín jednoduše přistavěný k vnější zdi domu. Topilo se dřívím nebo dřevěným uhlím. Bylo postaráno jak o grilování, tak i o dobrou táborákovou atmosféru. Pod ohništěm byl prostor na topné dříví. Vypadalo to moc hezky, vše postavené (nebo jen obložené?) z neomítnutých, zčásti šamotových cihel, posedávalo se tam moc hezky.

Okolí zídky si můžeš navrhnout jakkoliv. Já osobně bych preferoval dostatečně velkou plochu na přípravu a odložení pří:,–(, náčiní a pokrmů. Důležité jsou zásuvky v dostatečném množství, tj, vždy o jednu víc než člověk „definitivně“ plánuje

Pozdrav mjam

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz