Ledvinové kameny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sveva
751 příspěvků 21.02.10 13:32
Ledvinové kameny

Během brouzdání na netu jsem si četla vědecký článek věnovaný ledvinovým kamenům. Zaujaly mne konkrétní rady ohledně výživy v těchto případech. Užitečné to vědět i když touto nemocí netrpím. Nakonec jsem našla i tuto radu pro případ koliky. Protože mezi námi budou určitě labužníci, kteří se setkali s tímto problémem, přikládám překlad:
Nastrouhat kořen zázvoru a zavázat ho do pytlíku z gázy. Zahřát 3 litry vody a vypnout jakmile vaří. Ve vodě vymačkat štávu zázvoru (který se nesmí vařit). Do roztoku namočit malý ručník (pozor na opaření), vyždímat a přiložit přímo na pokožku. Obklad má být co nejteplejší, jakmile je vlažný vyměnit za teplý. Pokračovat 10-15 minut. Obklad tlumí bolest a podporuje vylučování.
Možná se ozve odborník, který to potvrdí nebo vyvrátí. Ale zoufalec, který zažil koliku to možná zkusí, škodit ti asi nemůže.
Zdravím.

Reakce:
gmp
1603 příspěvků 23.02.10 15:29
ledviny

Maminka na ledviny sbírala mladé březové listí , přesličku a taky lékořici. Miloš

Ydar11
1 příspěvek 11.12.10 16:04
Ledviny

Ten recept pocházá z makrobiotiky a podle mých informací je potřeba určitých zkušeností, jsou tam omezení na děti. Zázvor je přeci jenom silná bylina, stejně jako žen-šen nebo česnek a některé firmy se ho snaží komerčně využít a to pak může i škodit Jinak na ledviny je dob¨rá i momordika.
Momordika neboli horka okurka neboli godyah je velice ucinny
prostredek na mocove cesty. Ucinkuje pri akutnich i chronických
zanetech ledvin, mocoveho mechyre atd. Ucinne rozpousti i ledvinove
kameny. Aby se dosahlo silneho ucinku tak se caj musi pit jako kura.
jeden pytlik jedna kura. priznaky zanetu odezni velice rychle ale je
treba kuru jeste pote celou dobrat. Pripravuje se klasicky jako
vicenalevovy caj. do capejky se da velka polevkova lzice caje a
zaleje se vodou 80-100 stupnu teplou a louhuje vzdy cca 20 vterin.
minimalne je potreba postupne nalit 1 litr. Mozno i vice.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz