LCD nebo PLAZMA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labužník handula02
634 příspěvků 9.1.07 12:55
LCD nebo PLAZMA

Přátelé potřebovala bych nějaké rady ohledně televize, máte někdo nějaké zkušenosti a rady co si koupit? Televizi LCD nebo Plazmu?? A jakou značku??

Reakce:
Ivo
1045 příspěvků 9.1.07 17:04
Těžká volba...

…záleží na úhlopříčce, o kterou máte zájem a ještě zatím platí, že plazma má rychlejší odezvu, ale LCD lepší rozlišení, plazma je většinou levnější, LCD nevypaluje plochu (plazma proto rozechvívá loga TV a nedoporučuje hrát statické hry). Zatím se tedy jeví (spotřebitelsky) výhodnější plazma (zejména chceš-li vidět letící puk na ledě), ale cca za rok zřejmě bude světovému trhu vévodit LCD technologie…a co se týká značky: já bych si dnes koupil LG…ale to je moje volba :-))

Eleeen
1127 příspěvků 10.1.07 01:00
...

já teda nevím, ale mám dojem, že je dražší plazma. To ovšem nemění nic na tom, že nepotřebuju to nejdražší, že klidně večer usnu u 100 Hz, nepotřebuju ani plazmu…

penda
4751 příspěvků 10.1.07 03:38
hanďule,

nechci Ti radit, protože tomu nerozumím, ale dávej si bacha, teď jsou levnější plazmy, ale když je prohlédneš, zjistíš, že nemají uzpůsobení pro digitální příjem - aspoň u televizí, co jsme si prohlíželi před Vánocemi s Pavlem - a je zbytečné koupit drahou televizi a ještě k tomu onu „digitální krabičku“, která také něco stojí. ;o)

Labužník handula02
634 příspěvků 10.1.07 04:04
Televize

Vlaďko, to by asi nebyl takový problém, chytáme programy přes SAT, i když nevím nejsem odborník ani manžel, neéé.
Co jsme se zatím dívali, tak jsou ( dle mého ) levnější LCD, a docela nás zaujala LG, zkoušela jsem nějaké články na netu, ale stejně z nich nejsme moc moudrý. Co mi teda v obchodě vadilo, že některé TV měli nádherný obraz, ale pak se ukázalo, že do nich pouštěly něco nahraného ( to je pro zákazníka dost klamavé a určitě zklamání ). A ty co měly příjem přes anténu, tak některý byly hrůzné. Právě proto mě zajímaly nějaké názory a třeba se ještě někdo ozve, kdo už to má doma a napíše své zkušenosti. Jinak zatím díky za Váš čas. Je to milé.

karminek
757 příspěvků 10.1.07 08:13
TV

Hlasuji pro LCD

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.07 10:34
Handule,

Zdenek vzkazuje :-), nejdříve si ujasnit jaký rozměr chcete koupit, pokud chceš asi 80 cm, tak LCD, plazmy se dělají od 37", mají větší spotřebu, ale obraz je srovnatelný. Pokud chceš vyčerpávající informace, ptej se na cokoliv do soukromé pošty, rád Vám všechno zodpoví :-)) Měj se - Daniela

Ivo
1045 příspěvků 10.1.07 10:53
Nikomu nic nevnucuji...

…plazma se z ekonomických důvodů vyrábí až od úhlopříčky 93 cm (menší výjimečně a pak jsou dražší než LCD) a od tohoto rozměru jsou v převažující většině levnější plazmy (a to výrazně) (a na tomto punktu trvám a neuhnu z něho), ale jak jsem říkal - to platí dnes - za půl roku či za rok bude situace jiná. A ještě jednou zopakuji: nespornou výhodou je, že na plazmě uvidíte podstatně líp dynamické scény (např. onen letící puk), neb se podstatně rychleji obnovuje obrazovka. Nevýhoda je, že statické objekty (např. logo TV kanálu) mají tendenci se do obrazovky vypalovat, takže kdybyste pořád sledovali ČT1, tak po 20ti letech toto logo na obrazovce uvidíte, ať se budete dívat na cokoliv (proto se tato loga uměle rozkmitávají). Ale co bude za 20 roků? A poslední nevýhodou je menší rozlišení než u LCD, které je však v takových relacích, že je to spíše jen akademická záležitost. Co je při koupi LCD TV důležité, je se nechat zavřít do tmavé předváděcí místnosti a tam si ověřit kvalitu přijímače a rovněž se mrknout, z jakého úhlu ještě vidíte obraz - to jsou rozhodující parametry - paradoxně je LCD při silném osvětlení líp čitelné, než v přítmí (což jsou však většinou domácí podmínky). Zatím jsou TV přijímače jen sporadicky vybavované boxem pro příjem dig. signálu a jeho dokoupení není příliš finančně náročné. Navíc neplatí pravidlo, že by tímto modulem byly přednostně vybavované LCD televize nebo plazmy - ono to půjde napříč spektrem :-))

sim
293 příspěvků 17.1.07 09:19
re LCD nebo PLAZMA

ahoj
toto je velmi draha sranda na to aby si to diskutovala len s labuznikmi :-))) pozri radsej odborne weby a porad sa s odbornikom.
o plazme sa hovori, ze ma mensiu zivotnost, co je pri danej cene asi vazny problem?
zato kvalita je neporovnatelne lepsia.
dalej - digitalny prijimac pozemnej televizie - DB-T nechci, aby bol integrovany. asi aj tak nebude, ale predsa… samostatny prijimac stoji od 1400 Kc a navyse hrozi, ze este pride zmena sposobu kodovania signalu a cele CR budu menit receivery. Ty by si musela menit aj televizor mozno za 100k :-)

Labužník handula02
634 příspěvků 17.1.07 11:44
Televize

Díky všem za snahu podat mi nějaké informace. Sim, nejsem zase takový hazardér, abych si něco do předu nezjistila o docela drahé věcičce. Ale chtěla jsem tady od lidí, jestli někdo vlastní ony televize, aby se podělil o zkušenosti v provozu. Jinak jsem četla různé stránky na webu, diskutovali jsme po telefonu s odborníky ( Dando velký dík manželovi ) a samozřejmě získávaly info v obchodech od ODBORNÍKŮ.

hafca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.1.07 14:00
...

Je to těžká volba. Uvažujeme taky o nové TV a tak projíždím internetové diskuze a sbírám moudra. Jsme limitováni místem a tak nejdřív jsme byli rozhodnuti pro LCD 32". Včera jsme byli v obchodě, kde běželo vysílání CT1 na LCD a vedle byla plasma Panasonic TH-37PV60EH 37", cena na internetu 29990,–. Teď už vůbec o LCD neuvažujem, to srovnání bylo docela drsné. Stejná cenová relace, ale obraz o něčem jiném. Je to taky o tom, na co vlastně ta televize bude. Jestli je to hlavně na běžné analogové vysílání TV, filmy na DVD pak nejspíš plasma. Jestli to bude víc na počítač a HDTV, pak možná LCD. Umět přijímat digitální signál není tak důležité, tedy pro nás. Dokoupit krabičku, až to bude aktuální nebude takový problém a dát za namontovanou v TV o dost víc mi přijde zbytečné a kdoví co bude až to bude opravdu potřeba.
Přeji šťastnou ruku při výběru a dej vědět co jste vybrali a jaká je spokojenost.

kamilio
551 příspěvků 21.1.07 11:13
Asi jsem kacíř,

ale na ty hrůzy, které nám všech 35 kanálů kabelové televize nabízí (snad s vyjímkou Discovery a Spektrum), nepotřebuji přece utrácet prachy za LCD či plasmu či co. Stačí normální bedna, ne? Až zmizí z nabídky ta záplava amerických šmejdů a různých telenovel o ničem, pak možná budu přemýšlet o nové televizi.

hafca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.07 13:07
kamilio,

co ale dělat, když stará dosluhuje? Koukat pořád jen z okna nejde. Navíc, existují taky DVD půjčovny s docela ucházejícími filmy. Kvalita programů v TV je už na jinou diskuzi, teda jestli vůbec stojí za nějakou.

Eja
3887 příspěvků 24.1.07 07:50
Kamilio

„Až zmizí z nabídky ta záplava amerických šmejdů a různých telenovel o ničem, pak možná budu přemýšlet o nové televizi“ - Ty jsi teda optimista . Zkus taky National Geographic, Zone Reality a Animal Planet.

Labužník handula02
634 příspěvků 24.1.07 09:15
Kamilio

A proč si platíš kabelovku, když tam dávají HRŮZY???? Já se přiznám, že si na satelitu vždycky vyberu něco, co mě zajímá.

kamilio
551 příspěvků 25.1.07 00:55
Handulo,

víš, že jsem asi před měsícem o tom také velmi vážně uvažoval. Dokonce jsem jednal o tom, ať mi do rozvodu pustí jen pár mnou vybraných stanic. Ono je to samozřejmě technicky těžko proveditelné, ale bylo by to řešení.

Tasma
415 příspěvků 25.1.07 04:39
Kamilio,

taky by mi stačily ke spokojenosti jen programy Spectrum, TV Paprika, Travel a National Geographic :), ale to jaksi nejde.
Jelikož jsem šetřílek a „tady“: http://www.labuznik.com/forum_posts.php?… jsem si přečetla příspěvek od Handuly, nelenila jsem, zavolala na UPC a aniž by mi někdo pětkrát volal jako Handule, okamžitě změnili smlouvu a teď máme za necelou pětistovku i HBO. Stačilo říct, že uvažuji o zrušní jejich služby, protože Digi má tu stejnou nabídku, co oni nabízí za 1 073Kč , za asi 450,– Kč.
HANDULO, DÍKY. Tvou zásluhou ušetřím měsíčně nějaku tu kačku, kterou ovšem zase hned „uvalím“ někde jinde, ale to už je jiná věc

Labužník handula02
634 příspěvků 25.1.07 04:51
Tasmo

Jsem ráda, že ti také vyhověli. Jsou to ale darebáci, čekají, až si jejich věrný zákazník postěžuje a pak jsou ochotni přistoupit na nějaký ten kompromis.

DanaJ
1136 příspěvků 25.1.07 05:03
Kdybych si já osobně měla koupit teď novou:

Ani LCD a ani PLAZMA, ale šla bych do DATAPROJEKTORU (kolem 30.000,–) a honila to přes počítač. Do počítačky bych koupila krabičku za 1.500,– a pak až by byl digitální signál dokoupila bych další krabku.
Jinak teď to nepotřebuji a plánuji koupi až do dvou letech, až začnou vyrábět karabičky na digitál. Mno, přítel chce koupit už teď, ale je to podle mě zatím zbytečný.

Labužník handula02
634 příspěvků 25.1.07 05:22
...

Dano, nevím jestli jsem to dobře pochopila, ale já se nechci koukat na " menší " monitor počítače. Já se chci koukat na velký kvalitní TV. Většinou děti večer počítač okupují a to bych měla smůlu.

DanaJ
1136 příspěvků 25.1.07 05:42
K té velikosti..

..dataprojektor je jakási promítačka na zeď, která dělá velikánskej pohyblivej obrázek přes celou zeď nebo plátno. Promítaj s tím třeba fotbalová utkání nebo filmy na městech.
PS: Děti nemám a kdybych měla, tak by pěkně mazali večer spát.

Labužník handula02
634 příspěvků 25.1.07 05:55
Dano

A jak pošleš spát jednu 23letou a druhou 17letou???? Ale já to respektuju, jelikož jsou celý den ve škole, potom učení, tak ať se večer nějak odreagují. Hodně mladá, jsem měla různé představy, jak budu děti vychovávat, ale situace jsou pak úplně jiné. Ale snad se nám s manželem výchova " povedla ". Máme hodné holky.

hafca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.07 13:35
Dano

Jen se zeptám, na všechy pořady, které v televizi jdou bys chtěla koukat přes projektor a k tomu mít puštěný ještě počítač? Řekl bych, že je to dobrý nápad tak na sport a kvalitní DVD. Nemluvě o životnosti žárovky v projektoru, která je běžně kolem +- 2000 hodin a její cena se většinou pohybuje kolem 10 000,–, záleží to na značce projektoru. A kde máš promítací plátno, to zase obnáší 2000,– až 20 000,–. Je pravda, to drahé je na motor, ale s tím levným musíš pořád manipulovat, svinovat, uklízet atd. Jo, pokud budu mít jednu místnost jen na kino, dost peněz, pak ano, ale na běžné koukání?

Labužník handula02
634 příspěvků 21.3.07 13:06
Tak už!!!

V pondělí nám přivezli novou televizi, plazma LG. Ač nejsme moc technicky zdatní, sami jsme vše propojili, oživili a už se koukáme. Je to bomba!!!

DanaJ
1136 příspěvků 21.3.07 13:50
Dataprojektor

Nikdy jsem neměla problém se koukat s rodiči na televizi, tak mi to nejde na rozum.
PS: Na zprávy bych děti bez pardónu vyhnala (ony v tak vysokém věku snad sledují zprávy). A já osobně se nekoukám na ty seriály a ty sr..ky (pardon), co tam běhaj po osmý. Sem tam mrknu jen na ČT2, ale na telku nemám skoro vůbec čas. Soustředíme se na určité filmy, na který koukáme všichni.
Počítač používá přítel dopoledne na práci a odpoledně minimálně. Hry se mastí, ale skoro vůbec. Filmy pouštíme z půjčovny na počítači.
Já bych u nás doma problém neviděla, proto jsem reagovala tak, jak jsem reagovala.

Ivo
1045 příspěvků 21.3.07 14:38
Danuško....

…napřed bych Handuli pogratuloval k volbě a popřál příjemné pokoukání.

A Danuško v Tvém případě přemýšlím nad nějakou slušnou diplomatickou odpovědí, ale kurňa, nějak se mi to nevede. Tak to prostě vybubnuji naplno (ale ber to, prosím, jako můj osobní, ničím nezatížený, názor):

1. dataprojektor je vhodný tak do kanceláří a školících místností, které jdou zatemnit.....ekonomický provoz tohoto zařízení zde již byl zveřejněný a není žádným způsobem přehnaný…pořizovat si ho domů je buďto hloupost nebo rozežranost - rozhodně to je kravina

2. řadu let jsem neměl děti a z té doby si pamatuji, že se mi nejlíp vychovávaly děti cizí - naprosto přesně jsem věděl, co v kterém okamžiku bude dělat moje dítě a jak bude poslouchat na hvízdnutí a další blbiny - život mi ukázal, že to chodí trochu jinak

3. znám několik decentních dám s tituly, které přesně vědí, kdy jim „jde“ který seriál (a nemusí to být striktně ČT2) a já osobně, člověk, který (podobně jako Ty) opovrhuje jistými pořady, tak si nenechám ujít např. Dr.House i s tím vědomím, že je to z poloviny báchorka.....člověk si prostě přeje být klamán......a také je to tak trošičku „o divadle“ - vychutnat si některého herce - podobné je to i zde: také si rád čtu Tvé komentáře (to myslím upřímně)

Danuš, asi po tomto příspěvku nebudu patřit mezi Tvé favority (pokud jsem tam kdy patřil…hihi), ale věř mi, že já vůči Tobě nechovám žádnou averzi - ba právě naopak, mám rád Tvé příspěvky a navíc - bylo mi líto, žes odřekla podzimní sraz. Celkem jsem se těšil na setkání s Tebou.....

Zdraví Tě Ivo, věřící v Tvoji moudrost a mě nezatracující… :-)

Labužník handula02
634 příspěvků 21.3.07 17:18
děti

Ivo, díky za příspěvek, pobavila jsem se a dávám Ti za pravdu, moc hezky jsi to napsal.

DanaJ
1136 příspěvků 22.3.07 09:19
Ivo

Vůbec Tě nazatracuji a souhlasím s Tebou. Jsi mi sympatický už od psaní, ale koho já nemám ráda. Myslím, že tady jede o životní postoj a o názor každého z nás. Stavíme se k tomu jinak. Mi osobně doma promítáme i diáky, tak proto nevidím problém ani v dataprojektoru. Peníze bych do něj klidně vrazila.
Já vycházím tedy už jen ze situace, která je u nás v domě. Já i když už starší koza 29letá bydlím neustále u svých rodičů i s přítelem, tak to beru z té druhé stránky.Vzhledem k tomu, že doopravdy koukám na filmy tak jednou za týden, tak bych to riskla.
Mno u televize sedávám často, když naši koukaj, ale jen kvůli tomu, že už se tam svítí, tak abych zbytečně nesvítila jinde. Většinou tam zašívám ponožky nebo pletu svetry, jinak bývám jinde. ..teď jsem na to přišla, mě vlastně stačí rádio.

Ještě jsem přemýšlela o těch dětech. ..vždyť se stejně osamostatní a odejdou. A nebo si koupí svou televizi do pokojíku.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz