Labužníci, potřebuji pomoc - hrnce

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

babi
6360 příspěvků 05.05.06 10:54
Labužníci, potřebuji pomoc.

Po dlouhá léta vlastním hrnce značky Le creuset. Pořídila jsem si indukční varnou desku a tyto hrnce jsou k nezaplacení. Potřebovala bych nějaké dokoupit. Našla jsem Bottega, ale tam není žádný výběr. Nevíte, zda se tyto hrnce dostanou koupit někde v ČR a to nejlépe Online? Předem Vám děkuji!

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník jasmine02
120 příspěvků 05.05.06 11:34
...

Babi, rychle jsem koukla, online prodává z těch známějších ještě www.dokuchyne.cz, tam ale taky není větší výběr. I když nic nedáš za dotaz, jestli by ti dopravili i jiné zboží mimo nabídku.

Možná bude ale lepší, a možná to i s poplatkem za dopravu vyjde stejně draho, ne-li levněji, když zkusíš v zahraničí. Třeba: http://www.cookware-online.co.uk/…opscr24.html
Tady se mi zdá, že základní ceny jsou levnější (online shop v ČR počítá s kursovým rizikem a nechce často měnit ceny).

Nebo hledej jiný online shop přímo od výrobce.:
 http://www.lecreuset.com/

Ty hrnce vypadají ale opravdu dobře!

penda
4752 příspěvků 05.05.06 12:24
Bottega

on-line shop

marmelada
1643 příspěvků 05.05.06 12:45
Babi,

tedy ne že bych věděla radu, ale právě ji chci získat. Jaké to jsou hrnce a jaké jsou jejich přednosti? Potřebuji téměř zcela doplnit hrnce a nemohu se stále rozhodnout, do čeho jít. Díky

Bali
1254 příspěvků 06.05.06 18:25
Bonjour Babi,

zdravim te z Francie; Taky jsem vlastnik techto supr litinaku.Je to kvalitka a ty mnamky z toho, vid?!
Nechces nejaky dovezt??Je tu velky vyber!Ale ja se hned tak nevracim, tak aby jsi mela v cem varit!!!!
Aurevoir, Bali

Labužník Jana.Q02
129 příspěvků 07.05.06 09:49
BALI,

moc bych chtěla alespoň jeden tento krásný hrnec, ale u nás vyjde oválný vysoký s poklicí na cca 4 500 Kč. Nevíš, prosím, kolik stojí ve Francii? Možná by mi ho mohl někdo přivézt. Díky předem!

buraci
1136 příspěvků 07.05.06 11:38
Vim, ze to neni ono

… ale v Ikee se objevily litinove hrnce vhodne i na sklokeramiku. Maji dve velikosti hrncu (z toho jeden ovalny 5l) a dve velikosti panvi. Cena je ponekud lidovejsi, asi 1500 Kc. Nevim, jak moc budou hrnce dobre, ale mam z Ikei panev a tam je pomer cena vykon dost dobry. Jako Le Creuset to urcite nebude, ale pro ty, co nemohou dat za hrnec tolik penez, to muze byt reseni. Jinak me taky zajima, kolik tohle nadobi stoji ve Francii, protoze se tam asi za mesic chystam a koukla bych se po nem.

Bali
1254 příspěvků 07.05.06 15:57
JanoQ,

urcite se muzu podivat jestli je to financne rozdilne.Jeden jsme kupovali i v nemecku,12 li­tru za 22O Euro.Tam je taky vyber.Az neco zjistim tak dam vedet. Bali

Bali
1254 příspěvků 07.05.06 16:02
buraci;

az se dostanu do vetsiho obchodu jako ja Cora,Auchan nebo Leclerc tak kouknu na cenu a dam vedet.Jinak az sem pojedes tak v tech hypermarketech dostanes co chces!Do kterych koncin jedes??Mozna se tu potkame!ahoj Bali

buraci
1136 příspěvků 07.05.06 16:09
Bali

Jedeme do oblasti Luberonu (Haute Provence). Diky za tipy, urcite jich vyuziju. Letos jedu poprve do Francie jenom na dovolenou a ne na psi zavody, tak snad bude trochu vic casu se nekam kouknout a neco krasneho si koupit.

Bali
1254 příspěvků 07.05.06 16:19
buraci,

koukni sem http://www.lecreuset.fr/…te_fonte.php
jen^pro predstavu co vsechno vyrabi.
Hm,tak to se nepotkame; jsem uplne jinde!tak si Francii uzijte jako spravny Labuznici!Ja to delam take tak!

Bali
1254 příspěvků 07.05.06 16:26
CENY

http://www.patiwizz.com/…products.asp?…

Bali
1254 příspěvků 07.05.06 16:38
Koukni sem

http://www.delamaison.fr/index.php?…
nemusi to byt zrovna znacka Creuset;Vsak si vyberes.

buraci
1136 příspěvků 08.05.06 08:35
Bali

Diky za tipy, ted budu muset najit kompromis mezi kategoriemi „moc by chtela“ a „opravdu potrebuju“.

babi
6360 příspěvků 08.05.06 18:47
Dívky, díky!

Jasmin, máš nějaké zkušenosti s nakupováním v UK? Já si chtěla objednat knihy na Amazon.co.uk, nechalo mě to zaregistrovat, ale při placení se ukázalo, že nezasílají do ČR. Takže šmitec! O některých stránkách Le creuset vím, jako na příklad v Kanadě mají výhodné ceny, ale jedinou snad nevýhodou tohoto nádobí je jeho váha. Hrnce váží tunu a tak by to nejspíš nebylo moc praktické si je odtamtud nechat poslat.

Pendo, děkuji za modření.

marmeládko, hrnce jsou drahé, ale plně odpovídají své ceně. Jsou to hrnce, které se kupují po jednom kuse jako investice. Mám je někjolik desítek let, nakoupila jsem si je postupně a většinujsem jich nechala dceři v Kanadě. Pokud je člověk nehodí oproti kamené zdi, nebo podobně, jsou snad nezničitelné. Vždyť se prodávají i na eBay, tedy také i upotřebené. Jsou dokonce nádobím pro sběratele. Na příklad jejich keramické hrnce ve tvaru zeleniny a ovoce jsou kouzelné na pohled, ale neméně praktické na vaření i podávání přímo na stůl.

Bonjour Bali! Ty seš zlato, něco takovéhoto nabídnout. Opravdu by mě zajímalo, kolik euro stojí grilovací pánev popřípadě i s panini lisem (mimo steaků se dá použít na smažení slaniny, ne jenom na panini a grilování zeleniny a všeho možného), nebo dejme tomu 3l kastrol s poklicí. Jenom tak na porovnání. Merci! Au revoir, Bali!

buraci, pochopitelně jsou hrnce i méně náročné na kapsu, ale já používám La creuset dlouhatánskou dobu a nemůžu si je vynachválit. Nyní mám indukční varnou desku a ne každý kastrol na ni pracuje. Musí to být magnetický kastrol, což La creuset kastroly jsou. Nemíním nikomu vyhánět peníze z kapsy, ale na druhou stranu tyto hrnce mohu kdykoliv a bez obav doporučit.

Mějte se moc príma!

Babi

Bali
1254 příspěvků 08.05.06 20:46
Bonjour Babi,

dnes jsem se dostala do Leclerc.Znacku Le Creuset jsem tam nevidela, ale meli jine. Taky dobre. Oni to maji psane v centimetrech, tak nevim kolik litru,ale oval 35 cm stal 100 euro.Jinak koukni na ty stranky co jsem vlozila vcera.Nemusis mluvit fr, ale aspon uvidis ty druhy a ceny. Jinak az neco zjistim;dam vedet. Pa,Bali

Labužník jasmine02
120 příspěvků 08.05.06 21:47
Hrnce a nákup online

babi, omlouvám se nemyslela jsem to jako tip hodný doporučení k nákupu online, spíše jen jako možnost vidět ceny a zboží. Vidím ale, že se vyznáš a dokážeš si to najít. Proč nezkusíš dodání přímo z Francie nebo z Německa, když je to tam známější než tady? Fakt si myslím,že tady lepší ceny nedostaneš.

buraci
1136 příspěvků 09.05.06 08:35
Nakup na internetu

Ja bych od nas pres internet neobjednavala, clovek by se nedoplatil na postovnem (pokud by to vubec byli ochotni poslat) a nevim, jak je to se clem, pokud by toho bylo vic… Navic platbu kreditkou pres internet nevidim jako zrovna bezpecnou, pokud na to clovek nema specialni kreditku s malym limitem. Jako nejlepsi cestu vidim nechat si hrnce privezt.
A jeste dotaz pro Babi: Jak se tyto hrnce chovaji v troube? Lze je tam pouzit? Nasla jsem, ze drzatko odolava teplote do 190 stupnu, tak asi ano, ale presto se radeji ptam. Predem diky za odpoved.

Labužník jasmine02
120 příspěvků 09.05.06 09:30
...

V rámci vnitřního trhu EU se neplatí žádné clo. Pouze DPH se zaplatí již v rámci ceny produktu.
Co se týče nákupu online, to je na každém, věří-li tomuto způsobu či ne. Možná babi nemá jinou možnost, jak si hrnce opatřit.

lydia
1226 příspěvků 09.05.06 16:45
Babi,

podivej se sem

V obchodních podmínkách jsem se dočetla, že posílají i do Ceska, účtují ale poštovné 15 euro.
Nevím, jaka se platí daň (MwSt) v Česku, v Německu je myslím 18%, ale nevím to určitě, takže jestliže je v Česku stejna, tak by měly být ceny stejne.
Jinak také Amazon.de prodává toto nádobí, sice neúčtují poštovné, ale zasílají jenom v Německu a do Rakouska. Do Rakouska je to o asi 2 % dražší, protože je tu MwSt 20%. Clo se v rámci EU, jak píše Jasmin, neplatí.
U Amazon.de jsem už několikrát nakupovala, je vždy vše v pořádku.
Krásný pozdrav z Vídně.

Bali
1254 příspěvků 09.05.06 17:20
Ahojte,

dnes jsem byla v Auchan.Meli tam Le creuset 35 cm 120 eu. A i jine znacky, pekne zbozi; a treba pro 8 lidi 55 euro.A maji bud celolitinove nebo vnitrek smaltovany.Fakt pekny vyber.Babi ja bych ti ho klidne dovezla,ale co kdyz to zrovna nebude to co chces??Ja si rada vybiram veci osobne,nebo aspon podle obrazku.Buraci a ty si urcite ten svuj tady najdes.Maji i kovove cudliky,tak do trouby neni problem./jinak do 190c/My mame 12 litru a ten se nam do trouby nevejde,tak toto neresim!

Labužník jasmine02
120 příspěvků 10.05.06 16:22
Le Creuset v ČR

Babi, tyhle hrnce mě opravdu zaujaly a tak jsem se v La Bottega a na www.dokuchyne.cz dotázala, zde jsou odpovědi:

• narodni@bottega.cz:

Dobrý den,
nabídka je v online shopu omezená jen proto, že máme špatné zkušenosti s posíláním poštou - stalo se nám, že zákazníkovi přišel hrnec potlučený, ale jelikož si balík otevřel až doma, pošta reklamaci neuznala. Zákazníkovi jsme sice poslali nový kus, ale škodu nám pojišťovna neuhradila.
Prosím, zavolejte na naši hlavní prodejnu na Národní - tel. 224219559, kolegové Vám řeknou co je k mání - nabídka je skutečně širší, některé kusy vozíme na objednávku z Francie, ale v takovém případě se čeká déle.
Srdečné pozdravy,
Alena Meleová

• marie.slovako­va@dokuchyne.cz:

Dobrý den,

značka Le Creuset je na našich stránkách nováčkem a proto zde najdete pouze pár výrobků. V nejbližší době nabídku plánujeme rozšířit.
Objednat u nás samozřejmě můžete i výrobky, které v běžné nabídce nemáme. Bohužel výrobky zn. Le Creuset se běžně na sklad nevyrábí a proto je nutné počítat s delší dodací lhůtou. Pár kusů od každého druhu se snažíme mít k dispozici ihned, ale nemůžeme to zaručit o všeho zboží.

Hrnce, které se do ČR běžně dováží jsou:
kulaté, průměr 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28 cm, barvy: černá, červená, oranžová
oválné, průměr 29, 31, 35 cm, barvy: černá, červená, oranžová
hrnec tvar dýně, rajče, paprika

Pekáče:
hranatý, prům. 30, 40 cm, barva: červená, oranžová čtverec, prům. 18, 23 cm, barva červená, oranžová
keramický pekáček hluboký, 31, 33, 39 cm, barva červená, modrá, oranžová, žlutá

Po upřesnění Vašeho požadavku prověříme skladové zásoby a budeme Vás informovat o dodací lhůtě, případně dalších variantách.

Hezký den.

Marie Slováková
DoKuchyne.cz

buraci
1136 příspěvků 10.05.06 19:46
Ceny:-(

Bohuzel nasi distributori opet nevedi, co by si za hrnce rekli. Nektere typy jsou az o 1000 Kc drazsi nez v zahranici. Takze uz jako mnohokrat nepodporim nase obchodniky. Jinak diky vsem za maximum informaci, uz vim, jaky suvenyr si z Francie povezu.

hartlova
26 příspěvků 24.01.08 14:34
Litinové nádobí

Tak jsem se po dlouhém zvažování a procházení spousty informací o litinovém nádobí rozhodla jít do čistě litinové varianty bez smaltu. Zatím mám pekáč, koupený zde . První jídlo, zapečené brambory stylem vraž vše ho hrnce, přikryj a dej do trouby, dopadlo na jedničku, nic připečené. Však ony jsou ty hrnce už nachystané z výroby. Teď jsem zvědavá, jestli se to fakt bude udržovat tak v podstatě samo, jak píšou, nebo to budu muset občas přemastit.
Ne že bych zde zmíněné zapečené brambory považovala za vrchol kulinářství, ale maminky znají, budu teď potřebovat trávit u vaření co nejméně času a mísu v PH se mi již povedlo poškrábat drsnější stranou houbičky na nádobí. Není to cítit hmatem, ale je to vidět a jídlo se tam připaluje. No, trochu mne ten PH zklamal, doufám, že s tím litináčem se mi povede lépe sžít.

jARKA77
141 příspěvků 24.01.08 19:30
Milí labužníci,

asi mne rovnou zabijete, že opět obtěžuji. Mockrát jsem pročetla tuto vysoce odbornou diskusi a jsem z ní jelen. Mnozí z Vás mne znají. Budeme se na „důchod“ stěhovat z domu do bytu. Hodláme dělat zá:,–(ní změny ve vybavení a do změn patří i nádobí. Abychom si rozuměli. Zůstali jsme s manželem sami, nějaký peníz nám zbude z prodeje domu a já bych chtěla hlavně kvalitu. I v hrncích.Nes­pěchám, ale nějaké křápy již domů nechci.Nemám tolik peněz, abych kupovala levné krámy! S čím začít?Mohu si zajet i do zahraničí. nechci kupovat žádné :,-(y. Co by jste mi poradili. Díky předem za Vaše názory. Vařit budu na indukční desce ve fungl nové kuchyni. Mnohokrát všem děkuji

Bali
1254 příspěvků 24.01.08 19:47
...

moji rodiče nedají dopustit na Zepter.Mají snad všechno. My jsme spíš na litinu, kameňáky, varné sklo.

Pepe76
1 příspěvek 16.05.11 12:31

Správná volba.

Jinak litina se smaltem je na nic, jídlo se nepřipravuje na litině, ale právě na tom smaltu.
Citace - „Připravované pokrmy nepřijdou do žádoucího kontaktu přímo s litinou, ale s umělou vrstvou - smaltem, nevaříte tedy na litině ale na smaltu.“

petanpetan
2 příspěvky 02.05.13 16:24
Le creuset je nejspíš Čína

No nechci vám brát iluze, ale Le creuset je nejspíš Čína.

Kdysi dávno vyráběli své nádobí, před několika lety začali litinové nádobí dovážet z Číny a tady v Evropě ho nechávali smaltovat. A nyní prý nedělají ani to, kompletně to prý dováží z Číny, viz např.: http://www.alibaba.com/…creuset.html

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz