Labužníci poraďte !!!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kroketka
15 příspěvků 27.3.04 10:20
Labužníci poraďte !!!

Milí Labužníci,obracím se na vás s prosbou o radu.Mám skoro tříletou dcerku a nastal nám problém s jídlem.Prostě málo jí,ráno vypije velký hrnek mléka nebo kakaa a tím to končí.Během dopoledne už nic jíst nechce,v obědě se ponimrá a s večeří je to to samé.Uvítala bych recepty na nějaké jídla pro děti anebo jestli neznáte nějaký přírodní prostředek na podporu chuti k jídlu.
Moc vám všem předem děkuji.

Reakce:
Labužník lindas02
5 příspěvků 27.3.04 20:43
...

Znám a lituju Te. Me holka prestala jíst kdyz jí byly 3 týdny ( zní to desne, ale je to fakt) a vydrzelo jí to cca do 7 roku. Já jsem velice rychle zapomela na vsechna pravidla správného stravování, hlavne, ze holka jedla a co a kdy nám bylo v podstate jedno. Doporucuji hlavne mléko, zkus ruzné cereálie s mlékem k snídani, hodne ovoce (banány) a zeleninu (syrovou, varenou, saláty), vývary - popr. s testovinovou zavárkou (aby mela neco teplého do bríska) a neboj dcera to prezije. Pokud je na mléko tak zkus pribináky, jogurty apod. HLAVNE nedej na rady doktoru typu „nechte jí být maminko, vsak ona dostane hlad“. Z této a podobných rad mela dcera vzdycky jenom brisní koliky, prujmy a zvracení, protoze hlad proste nedostala a telo samozrejme reagovalo na prázdný zaludek. Dneska je dceri 10 roku a snídá (ruzné cereálie s mlékem) a vecerí (obcas). K svacinám a obedum jí ovoce a zeleninu jako kdyby byla králík, merí 140cm a vází 30kg - co k tomu dodat?
Preju hodne zdaru a pevných nervu a pamatuj: není dulezité co a kolik sní hlavne at je zdravá, stastná a veselá. Az jí bude 30 tak bude ráda, ze je stíhlous.

glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.04 06:22
...

Kroketko, já na rozdíl od Lindas, jsem hluboce přesvědčena, že se děti nemají nutit k jídlu! Nenuť ji a neudělej z jídla tu nejdůležitější věc na světě. Pořádně ji prožeň, utahej - taková dlouhá procházka (úměrná 3letému dítěti)udělá třeba své. Udělej jí jidlo jen zajímavější, pestřejší, hezčí. Třeba palačinky ozdob lentilkama, k obědu jí dej jen trošku polévky do talířku s obrázkem na dně. Osvědčilo se mi to. Holky jedly polévku zprostředka - dělaly cestičku, která se jim ze stran stále zalévala. Místo svačin jí dej ovoce, třeba nakrájené na kousky, aby se jí lépe jedlo. Masíčko ozdobit kečupovým obrázkem, ze zeleniny udělat očíčka : „a nejdřív sníme nosánek…“
Jen dodrž jediné: Jídlo se jí u stolu! Znala jsem maminky, které, aby dítě jedlo, ho nechaly běhat skákat a vyvádět a sem tam se jim podařilo něco mu šoupnout do pusy. To je odporný, nebezpečný a do budoucna hodně škodlivý zvyk!
Nedopusť, aby to, že sní pár soust byla sláva. Přesně naopak! Jídlo musí být pro ni odměna.
Nedělej z toho tragédii, že moc nechce jíst. Všechny děti mají podobná období! Zase to přejde, uvidíš!

glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.04 06:47
Doplnění

Zapoměla jsem dodat, že v případě Lindas - odmítání potravy od 3 týdnů - to určitě nebylo obvyklé dětské nechutenství. Proto se starala správně.
Myslím ale, že tvůj případ tohle nebude. Tak se neboj!

esmeralda
4812 příspěvků 29.3.04 07:04
...

Souhlasím s Glamou na 100%. Nedělej z jídla velkou vědu, dcerka to okamžitě vycítí. Dítě nad plným talířem ještě hlady neumřelo. Všechno v klidu.

Kroketka
15 příspěvků 29.3.04 14:20
...

Moc vám,dámy,děkuji za uklidňující příspěvky.
Nechám tomu volný průběh,začnu jídlo ještě víc zdobit a snad se to obrátí k lepšímu…

penda
4751 příspěvků 30.3.04 01:36
radíme...

glama řekla vše za nás..navíc snad jen to, že můžeš volit i takové recepty, při kterých by Ti dcerka asistovala…zkusím požádat pepíčka o novou kategorii…dnes vaří děti…spoustu receptů bývá v dětských časopisech typu Méďa Pusík…a ačkoliv mám obě děti syny, vždy je to velmi bavilo…
Odeslala jsem na Labužníka pár receptů, které Tě mohou inspirovat…
zeleninoví šašci
kinder salát
obrázkové lívance

a drobná zkušenost navíc…..horkou krupičnou kaši ozdob vkusně lentilkami..barva se rozpustí a vytvoří krásná barevná sluníčka…

otaznik
43 příspěvků 30.3.04 12:08
Nedelej

si starosti, byla jsem stejny případ. Mamča do mě rvala, co se dalo. Většina toho skončila po zemi a podobně. Dnes mam velky problem nejíst, jsem jako žiravina. Vaha tomu taky odpovida, těsně na hranici „normálu“.
Ja jsem byla na „kopontky“ je tam ovoce, plno vitamínů. ani to nefunguje?

Labužník Zuzik
286 příspěvků 30.3.04 12:40
Ahoj,

naštěstí jsem podobné problémy nepoznala s vlastními dvěma dítky, dnes už mají 15 a 18 a stále „žerou“ jako kyseliny, byť zatím to na nich není vidět. Ale moje neteře a synovci, to byla čísla. Osvědčily se mi takové jednoduché finty - chleba se krájel na „ovečky“, na chléb nebo do polévky se nesypala pažitka ale „bojovníčci“ a nejvíce jim chutnalo, když si alespoň částečně mohli i jako malí upravit jídlo na talíř sami. Ve třech letech už se dá dítě zapojit do přípravy jídla nebo stolu.
A souhlasím s tím, že dítě si nesmí myslet, že jídlo je to nejdůležitější na světě.
Jinak jako podpora chuti k jídlu jsou pro děti vhodné tablety Pangamin - je to přírodní vitamín B (pivovarské kvasnice) a vypadají jako lentilky. Verze pro dospělé je nebarevná a nechutná.

glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.04 14:20
Malá vzpomínka

Jen pro ilustraci: Moje dcery a kamarádky kluk nechtěli jíst hrášek. Vždycky preparovali a pitvali a odstraňovali z talíře. Tak jsem jim vysvětlila, že to není nějaký hloupý hrášek, ale „kucí zelený“ , kteří jsou bojovníci proti nemocem. Cvičně jsem jim předvedla na jejich vlastní kůži jak boxují proti nemocem, až skončili uchechtaní na jedné hromadě na zemi. A od té doby naopak vyhledávali v jídle zelený kluky-bojovníky a chlubili se, kdo jich má víc! A že je plivali a zahazovali si už nikdo nevzpoměl!

Sněhurka
446 příspěvků 30.3.04 15:44
Kroketko!

Připojím několik svých postřehů a zkušeností:

  • velmi důležitý je pitný režim. Dítě se nesmí zaplácnout sladkými nápoji, lepší je ovocný čaj, voda se šťávou, ředěné džusy, …
  • u dětí se střídají „žravá“ a „nežravá období“. To nemůžeš ovlivnit, záleží na momentálním vývoji dítěte.
  • pohyb venku je perfektní, ale nesmí se to přehánět, jinak jsou děti unavené a už nechtějí jíst. Musíš najít správnou míru.
  • jedna z nejoblíbenějších svačin je pro moje kluky chleba nakrájený na kousky, k tomu „nabodávátko“ - třeba mečík, který se používá na jednohubky
  • když kluci měli „nežravé“ období, byli taky líní jíst. Osvědčila se mi bramborová nebo krupicová kaše, zeleninové rizoto, drobné těstoviny s cukrem, skořicí a máslem, … prostě jídla, která se snadno jedí.
  • je pravda, že když se mnou kluci „vaří“, jedí ochotněji než když přijdou k hotovému
    Přeju Ti mnoho úspěchu a trpělivosti
Eleeen
1127 příspěvků 31.3.04 11:39
Další tip

Já tedy nevím, zda můžu radit - děti ještě nemám, zato jsem milující teta. Takže náš Marťas se vždy vrhne na různé „špízy“. Dělám třeba ovocné, které na talíři zapíchnu do půlky jabka, coby podstavce, nebo přes vánoce mi běžně ojídá pomeranč s bodlinkami z rozinek a suš. ovoce. Nebo dělám sýrové špízky, salámové se zeleninou atp.
Taky jsem teď viděla supernápad velikonoční - v časopisu Vlasta-magazín. Jsou tam tipy na pomazánky a chleby mají ozdobené zeleninou nebo salámem jako kraslice: proužky ředkvičky, pak sýra, pak pažitky. Moc hezké.
Přeju, aby se situace zlepšila.

Viky02
33 příspěvků 19.6.04 09:22
Rada

ja mam 3 1/2 letou vnučku,behat za ni me nebavi.Takze se podili pripravou na jidle a verte ze to funguje.nejradeji obaluje kuř,rizky apod,peceme spolu ,obaluje v cukru a ochutnava jestli to neni otravene …

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz