Labuznici, jakeho kuchynskeho robota?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

trikolka
383 příspěvků 26.07.04 07:38

Ahoj vsem, prave se mi roztriskal uz naporad kuchynsky robot, ktery mi slouzil presne dva a pul roku a se kterym jsem byla spokojena, i kdyz ne uplne. Proc ne?

• neutahnul vetsi davky (a ja casto pecu/varim ve velkem)
  • nedalo se v nem slehat testo (a me to nekdy, ale jenom nekdy, rukou fakt nebavi)
  • nemel ty sprave strouhace na mrkev a brambory

Je tedy cas zakoupit noveho robota a protoze se stehujeme do noveho bytu, ktery je jenom nas, chtela bych masinku, ktera je tezka (z kovu, ne z plastu) a vykonna.

Tudiz doporucte. Mixer muze byt oddeleny. Mne se zatim nejvic libi KitchenAid, a to tenhle Professional 6™ Series Mixers

Mate s KitchenAid nekdo nejake zkusenosti?

diky moc, Niki

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 26.07.04 09:47

Tříkolko, jak jsi mohla být spokojena s něčím co vydrží jen dva a půl roku? Co ještě ke všemu neutáhne požadované dávky, nešlehá, nestrouhá atd…? Co to bylo za značku? Jenom abych se jí v budoucnosti vyhýbala. Já určitě nejsem zdaleka taková kuchařka jako ty a tak si vystačím s FOOD PROCESSOR. Je vyobrazený na té tvé stránce. O Kitchen Aid jsem jenom četla a všude ho jen chválili. A podle ceny by mohl fungovat.

meisje
580 příspěvků 26.07.04 12:01
...

Ja jsem velmi spokojena s Kenwood -Food processor. Tez nepatri do nejlevnejsich, ale ma vyhodu, ze staci investovat do zakladni rady a postupne si muzeme dokupovat vsechno mozne.
Dalsi vyhodou je ze pokud investujeme do nejdrazsiho - robotu (maji nekolik cenovych rad) ziskame i 25letou garanci na pristroj.
Dle meho nazoru je lepsi investovat nez, kupovat kazdych par let noveho robota, ja mam svuj Kenwood uz 8 let a neznam problem, moje mamka ma Kenwood 32 let a jeji nastavce sedi na muj teprve 8lety Kenwood, coz je podle meho taky vyhoda, protoze kdyz treba melu maso ( to ja tak 2-3 do roka) staci si nastavec pujcit a nemusim ho kupovat.
Hodne zdaru pri vyberu, meisje

Labužník Andry02
121 příspěvků 01.08.04 12:30
Kitchen Aid

Trikolko,

ja mam Kitchen Aid uz par let, kupovala jsem si ho kdyz mi bylo 20 za penize z brigady v Kanade, prave na zaklade zkusenosti znamych z Vancouveru. Meli ho 25 let, byl uplne supeer. Delam v nem uplne vsechno, vcetne kynuteho testa, i testa na chleba (nekdo tu psal ze to neutahne???, nevim, ja s tim problem nemam) dokonce i testo na tortilly a to je hodne tuhe! Jsme s nim moc a moc spokojena, navymenila bych ho za zadny. Muzu jedine doporucit.

Labužník Andry02
Kitchen Aid

Trikolko,

ja mam Kitchen Aid uz par let, kupovala jsem si ho kdyz mi bylo 20 za penize z brigady v Kanade, prave na zaklade zkusenosti znamych z Vancouveru. Meli ho 25 let, byl uplne supeer. Delam v nem uplne vsechno, vcetne kynuteho testa, i testa na chleba (nekdo tu psal ze to neutahne???, nevim, ja s tim problem nemam) dokonce i testo na tortilly a to je hodne tuhe! Jsme s nim moc a moc spokojena, navymenila bych ho za zadny. Muzu jedine doporucit.

Labužník Andry02
Kitchen Aid

Trikolko,

trikolka
383 příspěvků 01.08.04 21:14
dekuji vsem

za tipy a rady, pokud mate nekdo dalsi co k tomuto temtau pridat, prosim dejte vedet. zatim na robota nejsou penize, nakup planuji tak na zari, mame tedy cas :)

rabbit
29 příspěvků 11.08.04 16:56
Kuchynsky robot KitchenAid

Mam na nej taky zalusk, uz dlouho, ale porad na nej nejak nemam penize.
Mockrat jsem videla v poradech o vareni (BBC Prime, Spektrum atd.), ze ho pouzivaji. Myslim, ze diky kovovym prevodum bude opravdu velmi kvalitni.

Sylvie
2302 příspěvků 12.08.08 21:45
Taky už nemám robota

Labužňátka, já na tohoto robota asi nenašetřím, víte o nějakém levnějším a taky fakt dobrém?
 Sylvie

ji
98 příspěvků 16.09.08 15:15
určitě KitchenAid!

Já o něm sním skoro 10 let, ale když ta moje 25 let stará potvora zn. ETA je asi nezničitelná. Mám malýho Ronica, kterýho používám sice často, ale jen na maličkosti typu „strouhanka z 1 rohlíku, podrtit 2 hrstě ořechů a p.“ ETA funguje spolehlivě na šlehání, strouhání a krouhání zeleniny, kynuté těsto zadělávám v pekárně. Před několika měsíci jsem si pro:,–(ila Thermomix - je sice na naše poměry drahý, ale jsem jím přímo nadšená! No a tak je jasné, že další nákladný „krám“ (KitchenAid) by můj muž jen těžko rozdýchával. Ale nevadí, já se dočkám!

Sylvie
2302 příspěvků 20.09.08 14:13
??

Tak jsem přemýšlela, jestli nebude jednodušší koupit pekárnu. Ta udělá těsto možná ještě lepší.

fyalka
2 příspěvky 23.09.08 19:15
to Sylvie

před 3 měsíci jsem pořídila Tefal ProVita a je skvělej, umí i rybíz na zavařeniny, na netu asi za 3500Kč i s dopravou.

Kolobezka
3 příspěvky 06.10.08 14:27
Máte ještě nějaké zkušenosti a rady?

Já bych taky moc chtěla poprosit o radu ohledně výběru robota. Aby měl na kynuté háky a taky blender. Váhám: Bosch ( jestli plastový, který všichni tak opěvují, nebo nerez), Kenwood (ale v návodu píšo jen 0,5kg mouky!) nebo Krups 8027.
A k tomu by se shodil nějaký ponorný mixér s úchytem na zeď. Budu moc vděčna za vaše zkušenosti. Zdeňka

marmelada
1643 příspěvků 06.10.08 15:08
Kenwood

jsem si pořídila neb jsem byla oslněna jeho nerezovou krásou. Praxe ukázala, že na krouhání a strouhání je velmi pomalý a já vytáhla na světlo zpátky svojí starou Etu. Tu používám na krouhání. Na šlehání používám zmiňovaný Kenwood, ale na zadělávání těsta je nejlepší pekárna. Opravdu bych ráda viděla v praxi vychvalovaný KitchenAid, zda by mi nahradil ty moje tři přístroje. Slibuji jej své dceři ke svatbě (doufám, že si ještě počkám).

johnmirow
74 příspěvků 06.10.08 15:16
Bosch Profimixx

Ja pouzivam tento pristroj z dielne firmy Bosch (http://www.bosch-spotrebice.cz/…ctronic.html); tyzdenne hnetie dve tazke cesta na chleba a uz ho mam druhy rok a funguje absolutne bez nejakych problemov … naozaj doporucujem …

Sylvie
2302 příspěvků 07.10.08 12:46
Johnmirow

Johnmirow, prosím, kolik Tě stál. Vypadá to, že mám i kotouč na bramboráky, že?

johnmirow
74 příspěvků 07.10.08 13:57
sylvie

V tomto momente je cena 6800,– Sk (http://ishop.nay.sk/…oduct-detail?…) … je to v SKK, ale predpokladam, ze sa urcite da najst a kupit aj v Cesku, cena 6290 Kc, napriklad tu: http://www.bilezbozi.cz/…47-muz4fw101; a na to tri kotuce a je moznost tam struhat aj zemiaky na placky.

Sylvie
2302 příspěvků 07.10.08 15:56
Johnmirow

Johnmirow(e), děkuji Ti moc za informace. :-)
Přeju Ti pěkný zbytek dne.
 Sylvie

Kolobezka
3 příspěvky 07.10.08 16:57
Bosch

Bosch 4655 opěvují snad všichni - lze ho u nás sehnat už od 3500 a na slovensku kolem 5000, typ 4770 trochu dráž. Ale pořád si nejsem jistá tím plastovým tělem. Taky asi nemá malý sekáček, viďte?

johnmirow
74 příspěvků 07.10.08 19:18
sylvie a kolobezka

sylvie nie je zac … pekny den a vecer :)
kolobezka … myslis plastove telo robota? … ja ho pouzivam 2roky bez nejakych problemov, coho sa pri tom bojis? … a neviem aky sekacik :( … vsetko co je v krabici s robotom, je zobrazene a vypisane na tych strankach co som dal do predosleho prispevku. A k robotovi sa daju dokupovat rozne dalsie pridavky - struhace, …

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz