La Cucina Italiana

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jenofefa
1315 příspěvků 17.10.04 20:49
La Cucina Italiana

Upozorňuji, že 14. října vyšel italský časopis La Cucina Italiana v české verzi. Jedná se o italský časopis, který vychází již od roku 1929, je nabitý výbornými italskými předpisy, krásnými fotografiemi, na křídovém papíře. Jedinou výtku bych přece jen měla - cena je 95 Kč. Ale počteníčko to je výborné

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 17.10.04 20:56
Jeno, díky

za informaci..a kdo to vydává? Burda?…našla jsem zřejmě originál , ale tu českou verzi jsem neviděla, poptám se zítra ve městě…

Eja
3811 příspěvků 18.10.04 09:09
Jeno,

taky jsem neodolala, je to úžasné počteníčko a pastva pro oči.

Kari
545 příspěvků 18.10.04 09:11
Dotázek...

Děvčata, to prodávají normálně v trafice? Já to v nabídce neviděla, tak bych se musela zeptat. Ale abych si neutrhla ostudu, jak se to, prosím správně vysloví ? Kučína?

penda
4752 příspěvků 18.10.04 10:37
Kari,

bravo! kučina…siiiiiiii; jestliže je za „c“ v italštině e,a,i, pak se čte jako „č“; jako „k“ se vyslovuje, pokud je za „c“ „há“, např. chi-ki (kdo); jestliže stojí „c“ před a,o,u, čte se jako „k“, ale pokud je mezi „c“ a uvedenými samohláskami ještě „e“ nebo „i“, vyslovuje se jako „č“, např. arancia-aranča (pomeranč)…:-))

penda
4752 příspěvků 18.10.04 13:49
u nás není :-(

nechám si ho koupit v Praze…a pak se podělím o nadšení, které ve mne vyvolá…:-)

macaratek
24 příspěvků 18.10.04 18:30
včera jsem ho viděla

v Carrefouru mezi ostatními časopisy. Cena mě nejprve odradila,ale stále na něj myslím . Půjdu si ho koupit. Už kvůli těm nádherným fotkám! A je tam taky zajímavé počteníčko o sýrech,víně… Bella Italia !

Kari
545 příspěvků 19.10.04 10:04
Haha

Penducho, grazie tante za lekci italské výslovnosti. Italština je krásný jazyk a italská kuchyně výtečná…Miluji ji hned po française cuisine ..

Labužník milda02
50 příspěvků 19.10.04 12:05
La Cucina Italiana

Včera jsem si tento časopis zakoupila. Je dobrý, ale dala bych přednost časopisu Apetit, který má srovnatelnou úroveň, obsahuje upozornění na některé potravinářské produkty, různé tipy a doporučení a je přibližně na poloviční ceně. V italském časopise, který jsem zatím prohlédla zběžně jsem se ale dozvěděla, že je také dietní sůl (bez sodíku) a některé další výrazy, zatím neznámé, jako např. odlehčený česnek apod. Zdravím

penda
4752 příspěvků 19.10.04 16:11
Kari... :-)))

gli italiani sono i piu belli.........!!! štěstí, že habáně neumí italsky! Přeji krásný podvečer :-)

Eja
3811 příspěvků 20.10.04 10:34
Dotaz-

připadám si, že nic užitečného nedělám pro Labu. Tento skvělý časopis si asi nekoupí všichni labužníci - byl by zájem o alespoň některé recepty? - přepsala bych je a dala na Labu ? Našla jsem i on-line originál verzi, takže by bylo možno doplnit i obrázky.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 20.10.04 10:36
moc italsou kuchyni nemusím

a tak váhám, zda aspoň na zkoušku časopis koupit…

stojí to opravdu za to?

Labužník Andry02
121 příspěvků 20.10.04 14:55
...

Ahoj, tak dneska jsem, navnadena z teto diskuse, obula tenisky a sla shanet La Cucina Italiana. Videla jsem na nej spoustu reklam na stancich, ale nikde ho nemeli (jungmanak, Spalena a Vrsovice) Poradte, kde jste ho koupili co zahledli. Diky moc

damicka
17 příspěvků 20.10.04 15:01
Andry,

viděla jsem ho nahoře na Václaváku v Meinlovi…

Labužník Sarka
433 příspěvků 20.10.04 17:04
eja,

pokud budes tak hodna, tak sem neco cmrkni. Ja se k tomu casaku nedostanu a tato kuchyne mi celkem chutna. Lehka, jednoducha a to ja mam rada. Dik

Labužník Andry02
121 příspěvků 20.10.04 17:09
Damicko

dik, zitra se tam vypravim… pak sem klidne neco prihodim, at z toho maji uzitek i ostatni DIKES

Eja
3811 příspěvků 21.10.04 10:28
Šárko,

hned zítra začnu, jsou tam fakt hezké recepty a nádherné fotky.

klimca
9 příspěvků 21.10.04 10:49
La Cucina Italiana

Tak jsem si ji taky koupila a prestoze jsem byla po obede, tak jsem dostala pri listovani casopisem znova hlad…je to sice drahy poctenicko, ale kraaasny…brzo neco z toho zkusim uvarit

Labužník Sarka
433 příspěvků 21.10.04 11:20
Eja

predem moc dekuji a uz se moc tesim

penda
4752 příspěvků 24.10.04 01:21
ejo,

tak už jsem konečně ten jejich web taky našla, ale mají ho v rekonstrukci…pro ostatní, aby se jim lépe hledal www.cucinait.cz

esmeralda
4813 příspěvků 24.10.04 12:15
La Cucina Italiana

Musí být oblíbená všude. Mám ji v angličtině a je absolutně nej…nej… nej…

Agatta
81 příspěvků 26.10.04 11:15
A co předplatné??

Přemýšlím, že si tento supr časopis předplatím… Co si o tom myslíte?? Má to smysl. Žádný podobný časopis jsem u nás ještě neviděla.
PS : Nebo stačí několikrát denně „juknout“ na Lab a žádný časopis nepotřebuji??? hihi

penda
4752 příspěvků 26.10.04 11:35
agattko,

já ho ještě neviděla a už jsem předplatné hledala na netu, ale zatím ho na www.send.cz nemají mezi ostatními od vydavatelství omega publishing group, takže čekám buď na zprovoznění stránky tohoto časopisu anebo na čtvrtek, kdy už budu mít časopis v ruce a snad se o předplatném dočtu někde v tiráži…

Sněhurka
446 příspěvků 26.10.04 12:24
Agatto

Já jsem knihomilec, takže bych bez váhání předplácela . A za ušetřených 25% si k tomu můžeš kupovat mlsky . Snad na tebe „Cucina“ počká ve schránce, než se vrátíš práce

Agatta
81 příspěvků 26.10.04 12:22
Pendo,

časopis je to fakt super…jenom mě zajímá, jestli tady v Čechách není nějaký jiný.
Ale nejspíš si předplatné objednám…ale nejdřív v pátek. Až co na něj řekne Penda

kanda
11 příspěvků 26.10.04 15:50
...

Přidávám se do klubu obdivovatelů. BTW, zkoušel už někdo z vás podle LCI něco uvařit? Doporučujete něco?

Labužník Lili02
28 příspěvků 27.10.04 11:58
...

Tak jsem ho včera koupila v trafice jak jsem šla s malým do školy. Měli poslední a paní říkala že jich měli ohromnou hromadu a rychle se prodali. Prý už není v celým Brně. Vzadu je lísteček na předpalatné od firmy SEND (sleva 25%). Ale naše pošťačka všechno tak strašně vždy narve do schránky, že bych z časopisu nic neměla, tak si ho asi budu radši kupovat. Na zničení ve schránce je ho fakt škoda.

esmeralda
4813 příspěvků 28.10.04 00:23
La Cucina Italiana

Ha ha, Lili. Koukám že vaši pošťáci chodili do stejné školy s australskými.

penda
4752 příspěvků 28.10.04 00:30
ale firma SEND...

balí časopisy do igelitových obalů, čili si myslím, že zase tak velké poškození nehrozí..to spíš v bytovkách ta krádež…ale umožňují i doporučené zasílání, které je sice dražší, ale časopis si tím pádem převezmete na poště či do vlastních rukou…nevím, zda u všech časopisů, ale u těch dražších, např. počítačových, to tak je…

trikolka
383 příspěvků 28.10.04 18:53
LCI

sakra sakra, ze jsem si to neprecetla, nez jsem jela na rodnou hroudu. ted to budu muset shanet tady a louskat z finstiny…

penda
4752 příspěvků 28.10.04 22:54
časopis je to nádherný...

pevnější vazba, barevné fotografie, postupy u většiny receptů jsou krok za krokem..paráda…a předplatné s 25 % slevou platí pouze do 21.1. 2005…roční předplatné vyjde na 855 Kč, dá se to poslat i jako dárek pro někoho, na kom Vám hodně záleží (např.)…líbí se mi to moc, dokonce jsem dnes podle něho připravila omáčku se sýrem a pepřem k tortellinam a bylo to hodně jedlé…asi si to nadělím pod stromeček a těch necelých 900 do toho investuji…jsou tam i různé soutěže, ve kterých lze například vyhrát lekci italské kuchyně, olivový olej Bertolli, dárkový koš italských ingrediencí..at­d.....FAKT to stojí za to!!!

Eleeen
1127 příspěvků 29.10.04 09:10
...

Holky, sakra! Já snad nakonec utratím další peníze a půjdu to shánět!!! Pendi, nechceš to celé naskenit a poslat mi to?

Labužník Jiti02
170 příspěvků 19.11.04 08:28
Listopadové vydání

už vyšlo, nevíte někdo? Včera jsem se ptala v trafice a koukali na mě, jako když si vymýšlím a snažili se mi vnutit nějaký sešit Mezinárodní kuchyně. J.

Jenofefa
1315 příspěvků 19.11.04 08:36
Taky čekám, ale zatím marně...

Jsem služebně mimo Prahu a ve všech trafikách na mne koukají zdvořile, leč tupě. Takže zatím jsem nic neviděla. Prosím toho, kdo první objeví na stáncích, ať dá ostatním echo.

Labužník Andry02
121 příspěvků 19.11.04 12:04
zatim ne (18.11)

vcera mi ochotna pani v trafice nabidla jsete porad rijnove cislo… ale taky hlidam, pak hned napisu!!

ajta
590 příspěvků 19.11.04 12:12
žádné strachy!!!

na listopadové číslo LCI máme políčeno, takže taky dáme vědět…

(chi chi chi chi… připomíná mi to situaci, kdy moje sestra očekávala narození svého druhého potomka a celá naše rodina ji neustále bombardovala dotazy typu: „Už?“ … tehdy se na nás vykašlala a porodila o 14 dní později… )

kanda
11 příspěvků 22.11.04 11:31
...

Tak se zacinam obavat, jestli nas jen hezky nenavnadili a tim to hasne

habana  26.11.04 12:48
stačilo napsat...

na jejich mail a dozvěděli byste se následující:
„Náš časopis v dnešní době je dvouměsíčníkem s tím, že každé následující číslo vychází 2 týdny v předstihu, tj.každých 6 neděl. Na další číslo se tedy můžete těšit 2.prosince 2004.“

Takže se můžete těšit na hezkého předMikuláše…zdra­ví penda

babi
6360 příspěvků 26.11.04 15:08
...

Pendo, prosím Tě mockrát, vrať se mezi nás

Zdraví Tě Babi!

petromil
90 příspěvků 28.11.04 17:12
časopisy

máme předplacené nebo pravidelně kupuji časopisy o gastronomii-Gastronews,Be­verage,Gastro,a­petit…Vychází dost časopisů,ale moc se o nich neví,asi jim dělají málo reklamu.Vynikající byl Labužník od pana Poštulky,mám doma několik ročníků škoda že už nevychází,taky přestal vycházet Barman.

Eja
3811 příspěvků 01.12.04 07:04
Mám ji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Výtisk po zběžném prohlédnutí cestou do práce zcela oslintán. Kašlu na práci a jdu shánět suroviny na studenou lososovou bombu.

ajta
590 příspěvků 01.12.04 13:15
Ejo,

taky máme!!!
Náš výtisk byl zběžně prohlédnut na stojáka hned za dveřmi obchůdku s novinami…
Lososová bomba je můj tajný favorit, ale ještě jsem nevymyslela jak bez újmy zbaštit tak ohromné množství jídla… Budu muset pozvat i sousedy…

Eja
3811 příspěvků 01.12.04 13:39
Ajťule,

nemusíš dělat bombu pro celé město, já udělám hezkou malou rozkošnou bombičku pro dva

Agatta
81 příspěvků 01.12.04 14:37
JAktóóóóóóó´

Jak to, že už máte další číslo?????
Vždyť Habana psala, že bude až 2.prosince…te­da,teda…a já se v klídku nudím v práci, zatímco jsem mi hola číst „kučínu“.
Až půjdu z práce, hned si jí koupím, ať Vám tady nemusím tiše závidět

Agatta
81 příspěvků 01.12.04 14:48
Hurá

Honem se merkněte na www.cucinait.cz. ..........už jim to funguje!!!!!!!!!!­!!!

penda
4752 příspěvků 02.12.04 07:23
jojo...

funguje, ale ještě nějak nedokonale..zkuste se zaregistrovat…pot­vrzení o registraci, které obdržíte na Váš mail, Vás zavede na nějakou prazvláštní stránku a účet máte dále stejně nefunkční…

Jenofefa
1315 příspěvků 02.12.04 09:08
Registrace opravdu nefunguje

Zkoušela jsem to, přišlo potvrzení s odvolávkou na nějakou stránku k dokončení a ta nefunguje. Tak jsem jim napsala, jesm zvědavá na odpověď.

Jenofefa
1315 příspěvků 02.12.04 09:08
Registrace opravdu nefunguje

Zkoušela jsem to, přišlo potvrzení s odvolávkou na nějakou stránku k dokončení a ta nefunguje. Tak jsem jim napsala, jesm zvědavá na odpověď.

Labužník Sarka
433 příspěvků 02.12.04 10:32
Vse je OK

Agatta napsala inf. o strance La Cucina Italiana a ja tam hned vlezla. Zadny problem jsem nemela. Vse jsem pekne a bez problemu prosla. Stranky jim fachci.

Labužník Berry02
80 příspěvků 02.12.04 16:01
Cucina

To nové číslo „kučíny“ je opět plné nových laskomin, je strašné pročítat to např. v práci když není možnost zajít si koupit ani rohlík …
Jen bych docela uvítala, kdyby sem tam uvedli k ingrediencím i „českou alternativu“. Ráda bych toho spoustu vyzkoušela, ale některé suroviny nevím, nevím jak posháním to si asi nožky ušoupám.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz